Налоговая Славянска информирует: 48,4 млн. гривен для армии и 99 млн. единого взноса

пенсионный налоговаяОГОЛОШЕННЯ

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що згідно з графіком проведення семінарів для платників податків юридичних та фізичних осіб на ІV квартал п.р.,
20 жовтня 2016 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Слов’янської ОДПІ на ІІ поверсі за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна 3, відбудеться семінар для неприбуткових установ та організацій з  питання  роз'яснення  Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

Телефон для довідок 06262 (35165), моб. тел.0505279641.

 Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ


З ПОЧАТКУ РОКУ ПЛАТНИКИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ  ОДПІ СПЛАТИЛИ ДО БЮДЖЕТУ 48,
4 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ

За січень-вересень 2016 року платники податків Слов’янської ОДПІ направили для сприяння обороноздатності України 48,4 млн. грн. військового збору. Це перевищує минулорічні показники відповідного періоду на  27,8 млн. грн. або на
135,2 відсотка. Лише у вересні скарбниця поповнилась на 7,0 млн. гривень.

Такий ріст надходжень військового збору до державного бюджету країни, насамперед, зумовлений підвищенням рівня заробітних плат та пенсій, від чого напряму залежить сплата зазначеного податку. Але й не менш важливу роль у надходженнях до бюджету відіграє сумлінне ставлення платників податків до своїх обов’язків.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України.

Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи.

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Роботодавці у вересні 2016 року сплатили 99,5 млн. грн. єдиного внеску

 Слов’янська ОДПІ повідомляє, що протягом вересня 2016 року отримано
99,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується право на соціальний захист на випадок безробіття, у разі нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань, а також гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Оподаткування доходу, отриманого від продажу земельної ділянки

Державна фіскальна служба України листом  від 08.09.2016 р. № 9480/П/99-99-13-02-03-14 надала роз’яснення щодо оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу земельної ділянки, розмір якої перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України (далі - ЗКУ).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, відповідно до пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 172 ПКУ (пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 ЗКУ залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Згідно зі ст. 121 ЗКУ громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах, зокрема: для ведення особистого селянського господарства - не більше2,0 га; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше0,25 га, в селищах - не більше0,15 га, у містах - не більше 0,10 гектара.

Відповідно до п. 172.2 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 ПКУ, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відс., визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ.

Також об'єктом оподаткування військовим збором (далі - збір) є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Ставка збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Разом з тим згідно із пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Враховуючи зазначене, у разі продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що перебуває у власності фізичної особи понад три роки і її розмір перевищує норму безоплатної передачі, встановленої ст. 121 ЗКУ, то дохід, отриманий фізичною особою в частині такого перевищення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

Ключі електронного цифрового підпису вже отримали майже 6 тисяч платників Донеччини

 Протягом 9 місяців 2016 року у відокремлених підрозділах Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, які розташовані у м. Краматорську (бул. Машинобудівників, 22)  та  м. Маріуполі (пр. Металургів, 193), 5929 платників Донецької області отримали безкоштовні ключі  електронного цифрового підпису.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів користуються платники-фізичні особи. Так, з початку року ключі  електронного цифрового підпису отримали понад
3,5 тис. фізичних осіб та майже 2,4 тис. юридичних осіб.

Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». За дев’ять місяців поточного року користувачами Електронного кабінету стали понад 5 тис. платників Донецької області.

Через сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість подавати звітність, листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та старт - пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

Нагадаємо, що переглянути відео інструкцію з користування сервісом «Електронний кабінет платника податків» можна на офіційному веб - порталі ДФС за посиланням https://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html

Донецька митниця ДФС: майже півсотні протоколів про порушення митних правил

             Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 47 порушень митних правил, що на 23 порушення митних правил більше, ніж за відповідний період минулого року.

Аналіз правопорушень свідчить, що найбільш поширеними порушеннями митних правил є:

  • зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю;
  • порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України.

Донецькою митницею спільно з правоохоронними органами області продовжується робота в напрямку протидії порушенням митного законодавства України. Так, за звітний період співробітниками управління боротьби з митними правопорушеннями Донецької митниці ДФС спільно з представниками правоохоронних та контролюючих органів проведено 18 заходів, що в 4,5 рази більше ніж за відповідний період 2015 року. Результатом проведеної роботи стало виявлення 16 порушень митних правил з реально вилученими предметами на суму більше 35 тис. гривень.

За звітний період фактів незаконного переміщення наркотичних і психотропних речовин, прекурсорів, зброї та набоїв, а також культурних цінностей не виявлено.

Активно ведеться аналітично-пошукова робота і у напрямку взаємодії з уповноваженими  митними органами іноземних держав. Так, за минулий період до Грузії, країн СНД та ЄС направлено 9 запитів на автентичність поданих до митниці документів для здійснення митного оформлення товарів.

Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму більше 215 тис. грн., що на 60% перевищує показники минулого року.

На Донеччині продовжуються посилені заходи щодо моніторингу ринку алкогольних виробів та запобігання розповсюдження фальсифікату

Головне управління ДФС у Донецькій області в черговий раз звертає увагу, що на території України зафіксовано чисельні випадки отруєння людей алкогольним сурогатом, що призвело до загибелі вже понад 50 громадян, у тому числі 5 – у Донецькій області.

Як повідомлялось раніше (https://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/269789.html),  з метою відпрацювання ринку обігу алкогольних напоїв та спирту на предмет виявлення фактів зберігання та реалізації контрафактного алкоголю, що становить загрозу життю та здоров’ю людей, здійснюються заходи мобільними групами із залученням співробітників оперативних підрозділів, слідчих підрозділів фінансових розслідувань, співробітників управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО (спецпідрозділ «Фантом») ГУ ДФС у Донецькій області та співробітників прокуратури Донецької області.

За результатами комплексного відпрацювання торгівельних закладів регіону мобільними групами за період з 28.09.2016 встановлено понад 30 фактів реалізації алкогольної продукції з порушенням законодавчих норм та вилучено фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на суму близько 400 тис. гривень. Щодо 3 випадків до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження за ст.204 Кримінального кодексу України  (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

ГУ ДФС у Донецькій області звертається з попередженням не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях, в тарі з відсутністю акцизних марок або з пошкодженими чи сумнівними акцизними марками, в іншій, ніж скляна, тарі (в пластикових пляшках чи пакетах тощо), через мережу «Інтернет».

Про факти виявлення продажу алкогольних напоїв з ознаками фальсифікату  просимо НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯТИ  до Головного управління ДФС у Донецькій області за телефоном – (0629)58-20-96 цілодобово

 ГУ ДФС у Донецькій області
 

 

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: