Новости от налоговой инспекции Славянска: воспользуйтесь правом на налоговую скидку до конца года

налоговая2Скористатись правом на податкову знижку за 2015 рік необхідно  до кінця поточного року

 Слов’янська ОДПІ нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено підпунктом 166.3 статті 166 Кодексу.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями, платіжними дорученнями, фіскальними або товарними чеками,  прибутковими касовими ордерами,  меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік у термін по 31 грудня включно 2016 року.

Звертаємо увагу, якщо платник податку до кінця 2016 року, не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2015 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (підпункт 166.4.3 пункту 166.4 статті 166 Кодексу).

Скажемо : «Ні!» - зарплатам «в конвертах»! 

 Тема щодо легалізації заробітної плати на сьогоднішній день є одною з головних на загальнодержавному рівні.

Так вже склалось, що певне коло бізнесменів, намагаючись отримати прибуток із найменшими витратами та користуючись напруженістю на ринку праці, не оформлюють належним чином трудові угоди з найманими працівниками та виплачують заробітну плату «в конверті».

Такий стан недопустимий ані для держави, ані для роботодавців, ані для самих працівників. Виплата "тіньової" зарплати позбавляє громадян належного соціального захисту на випадок непрацездатності та прирікає на мізерну пенсію у майбутньому.

Прикро констатувати, що для працюючого громадянина «покарання» за несплачені податки із заробітної плати настане ще й у "далекому" майбутньому — після виходу на пенсію. Варто зазначити, що занижена база оподаткування негативно впливає на наповнення дохідної частини бюджету податком з доходів фізичних осіб, який є складовою місцевого бюджету, і, відповідно, впливає на рівень самодостатності регіонів, можливість вирішення складних проблем на місцевому рівні.

Про факти виплати зарплати в «конверті», просимо негайно повідомляти Слов’янську ОДПІ.

До уваги платників податків!

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055.

Підприємці – спрощенці сплачують єдиний внесок у розмірі не менше 319 грн. на місяць з травня по листопад 2016 року

 Слов’янська ОДПІ звертає увагу, що з 1 травня по 30 листопада 2016 року підприємці, котрі працюють в умовах спрощеної системи оподаткування, сплачують єдиний внесок в розмірі від 319 до 7975 гривень.

Як відомо, цього року для підприємців єдиного податку єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) нараховується у розмірі 22%  на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

З 01.05.2016 мінімальна заробітна плата - 1450 грн. Тобто, мінімальний страховий внесок на травень – листопад 2016 року становить 319 грн. за місяць (1450 грн.* 0,22). Максимальний розмір єдиного внеску  - 7975 гривень,

Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають фізичні особи - підприємці єдиного податку за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують, відповідно до закону, пенсію або соціальну допомогу.

Таким чином, платниками – спрощенцями єдиний внесок сплачується незалежно від того, отримували вони дохід чи ні.

 Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

 Підрозділи аудиту Донеччини додатково забезпечили надходження до бюджету понад 36 млн. гривень

З початку 2016 року підрозділами податкового аудиту Донецької області проведено 129 документальних перевірок, що на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року. Зменшення кількості документальних перевірок свідчить про суттєве зниження тиску на платників податків, але ніяк не про зниження якості контрольно-перевірочних заходів.

Так, за результатами проведених документальних перевірок за вісім місяців поточного року стягнено понад 36 млн. гривень.

Контрольно-перевірочні заходи підрозділів аудиту фіскальної служби Донеччини є ризикоорієнтованими, тобто спрямованими на тих платників, які мають податкові ризики в своїй діяльності або свідомо використовують схеми мінімізації податків, тим самим зменшуючи надходження до бюджету.

Врожайність податків від аграріїв Донеччини перевищує 76 млн. гривень

 Саме стільки надійшло до місцевих бюджетів Донецької області від сільгосптоваровиробників – платників єдиного податку четвертої групи.

Цьогорічні надходження перевищили показники 2015 року на 72% або на 32 млн. грн., що передусім свідчить про відповідальність аграріїв області за виконання своїх податкових зобов’язань та високий рівень обізнаності щодо оподаткування своєї діяльності. Для цього фіскалами Донецького регіону постійно проводяться заходи за участі сільгосптоваровиробників з метою роз’яснення актуальних питань оподаткування.

На даний час 947 сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи зареєстровані на Донеччині та використовують земельні угіддя області. Тільки у вересні від їх діяльності місцеві бюджети регіону отримали майже 13 млн. гривень.

Нагадуємо, що до  четвертої групи платників єдиного податку належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % (до 2015 року – платники фіксованого сільськогосподарського податку).

Базою оподаткування для платників четвертої групи єдиного податку є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень),  а для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) − нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.

У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи визначається з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року згідно з п.2921.2 ст.2921 ПКУ, тобто індексація нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь за 2015 рік не проводиться.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що 28 жовтня 2016 року - останній день сплати єдиного податку платниками четвертої групи за ІІІ квартал 2016 року.

 Внутрішньою безпекою ГУ ДФС у Донецькій області проведено  57 службових перевірок

 За дев`ять місяців поточного року за матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області прокуратурою Донецької області внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень, відповідальність за яке передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 КК України.

Так, за матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області на даний час вже розпочато три кримінальних провадження відносно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на робочому місці в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.

Крім того, стосовно працівників органів фіскальної служби регіону проведено 57 службових перевірок та 2 службових розслідування. В 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання управлінням внутрішньої безпеки проведено 585 профілактичних заходів, бесід, лекцій.

Винесено 6 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

За звітний період перевірено 10 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс»,  з них підтвердилось – 1.

Проводилась обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальної служби області на предмет причетності до корупційних діянь. З 629 кандидатів на роботу в ДФС  4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку  а також для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФСУ  «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: