ГУ ДМС України в Донецькій області попереджує: обережно – шахраї

Співробітники Головного управління ДМС України в Донецькій області продовжують реєструвати непоодинокі випадки вчинення шахрайських дій на території області.

информацияСучасні види шахрайств вражають своєю безпосередністю та водночас надзвичайною винахідливістю. Поряд із добре продуманими махінаціями існують прості схеми «розводу» громадян. Так, на сьогоднішній день у Донецькій області жертвами найчастіше стають мешканці, які проживають у зоні проведення АТО (м. Донецька, м. Макіївки, м. Горлівки, м. Торезу, м. Сніжного) та просто довірливі люди, пенсіонери. Так, зловмисники використовують різноманітні види шахрайських дій, а саме:

– під прикриттям співробітників міграційної служби в Інтернеті злочинці пропонують громадянам (особливо, місцем мешкання яких є непідконтрольна Україні територія області) певні адміністративні послуги: оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, вклеювання фотографії до паспорта громадянина України при досягненні 25-ти та 45-ти років, обмін паспорту громадянина України у зв’язку із зміною прізвища та  ім’я, втратою інші;

– під час так званого оформлення документів через Інтернет або посередників люди надають інформацію про себе, завдаток чи повністю оплачують так звану адміністративну послугу та залишаються ні з чим, оскільки шахраї перестають реагувати на телефонні дзвінки, а в деяких випадках підроблюють зазначені вище документи.

У поточному році випадки шахрайства було виявлено  співробітниками територіальних підрозділів Головного управління ДМС України в Донецькій області: Приморським районним відділенням у м. Маріуполі, Вугледарським міським відділенням, Волноваським районним відділенням.

Із усього вищевикладеного потрібно зробити певні висновки. Мешканці області, які проживають у зоні проведення АТО, повинні звертатись безпосередньо до територіальних підрозділів Головного управління ДМС України в Донецькій області, що надають адміністративні послуги у сфері міграційної служби.

Ні в якому разі не довіряйте сторонній особі, яка представилась співробітником міграційної служби. Коли до вас звертається людина та називається співробітником міграційної служби, то насамперед перевірте в цієї людини посвідчення, поцікавтесь в якому територіальному підрозділі вона працює. Ніколи не давайте гроші за надані адміністративні послуги, оскільки всі платежі оформляються через термінали банківських установ.

Слід зазначити, що вся офіційна інформація про надання адміністративних послуг у сфері міграційної служби розміщена на веб-сайті ДМС України та сайті Головного управління ДМС України в Донецькій області.

Крім того, Ви можете звернутися на гарячу телефонну лінію ГУ ДМС України в Донецькій області за телефонами (06273) 6-40-12 та (0629) 33-10-01 для того, щоб встановити чи дійсно названа людина працює у вказаному територіальному підрозділі, і обов’язково уточніть прізвище, яке вам повідомили.

Список шахрайських дій, указаний на початку, не є вичерпним. Тому будьте уважними та обережними, якщо ви в чомусь сумніваєтесь, перед тим, як отримати відповідну адміністративну послугу зателефонуйте на гарячу лінію за вказаним телефоном або перегляньте офіційний сайт ДМС України.

ГУ ДМС України в Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: