Новини податкової інспекції Слов’янська

пенсионный налоговаяУвага підприємців та мешканців міста Слов'янська!

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що згідно з графіком виїзних особистих прийомів громадян посадовими особами ГУ ДФС у Донецькій області на IV квартал 2016 року, 12 жовтня 2016 року в приміщенні Слов’янської ОДПІ, за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна, 3, начальником ГУ ДФС у Донецькій області Сергієм Погорєлим, буде проведено виїзний особистий прийом громадян.

Попередній запис громадян на особистий прийом здійснюється з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45) у телефонному режимі за номером: (06262) 2-31-89, або особисто за адресою:
м. Слов’янськ, площа Соборна, 3, Слов’янська ОДПІ, каб. 121, та припиняється за п'ять робочих днів до дати проведення особистого прийому.

 Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

 

Перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки

 Фахівці Слов’янської ОДПІ нагадують, що перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

Отримати знижку мають можливість всі громадяни України, які отримують дохід у вигляді заробітної плати  і сплачують податок на доходи фізичних осіб.

До даного переліку включається:

- частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Податкового кодексу України;

- сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу щу розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

- сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;

- сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (у 2016 році – 1930 грн.);

б) при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї (у 2014 році – 965 грн.);

- сума витрат платника податку на:

а)оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

б) оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

- сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Нагадуємо, для реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації до 31 грудня 2016 року.

Право на податкову знижку мають громадяни, які протягом 2015 року отримували дохід у вигляді заробітної плати, сплачували податок на доходи фізичних осіб та понесли витрати:

-  на навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;

-  у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом;

-  на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

-  на будівництво (придбання) доступного житла;

-  на переобладнання транспортного засобу, у зв‘язку з використанням біопалива;

-  інші.

Повний перелік витрат, які включаються до податкової знижки, зазначено у статі 166 Податкового кодексу України.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, яку необхідно подати до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до 31 грудня 2016 року.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Щодо порядку відкриття рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ у разі повторної реєстрації особи як платника ПДВ

 Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 (далі - Порядок N 569).

Відповідно до пункту 4 Порядку N 569 рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) відкривається платнику податку Державною казначейською службою (далі - Казначейство) автоматично на безоплатній основі.

Згідно з пунктом 6 Порядку N 569 Казначейство відповідно до вимог статті 69 Кодексу надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка/ додаткового електронного рахунка у день відкриття рахунка. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.

У разі повторної реєстрації особи платником податку йому відкривається новий електронний рахунок (пункт 8 Порядку N 569).

Згідно з інформаційними базами даних ДФС, платнику податку відкрито новий електронний рахунок.

(Лист ДФС України від 30.08.2016 р. № 18745/6/99-99-15-03-02-15)

 Лист ДФС України від 30.08.2016 р. № 18745/6/99-99-15-03-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69722.html )

 Сектор організації роботи Слов’янської ОДПІ

 Еко-податок на Донеччині сплачують понад 1100 підприємств

 В тому числі 41 из них - великі підприємства. Діяльність заводів та фабрик, що здійснюють викиди забруднюючих речовин у повітря та у водні об’єкти, вкрай негативно впливає на екологічну ситуацію у регіоні та в країні в цілому. Саме тому забезпечення збору екологічного податку є одним з пріоритетних напрямків роботи фіскальної служби Донеччини.

Так, з початку 2016 року за забруднення навколишнього середовища підприємства Донецької області до зведеного бюджету спрямували майже 764 млн. грн., що у 3 рази або на 530 млн. грн. перевищує минулорічні показники.

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали понад 611 млн. грн., державний бюджет – майже 153 млн. гривень.

Нагадуємо, що сплата екологічного податку є джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

ГУ ДФС у Донецькій області

Антикорупційний сервіс «Пульс» допоміг 165 платникам Донеччини

  Протягом січня – серпня 2016 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» (податковий напрямок) надійшло 165 звернень від мешканців Донецького регіону, що у 2,9 раз менше, ніж за відповідний період минулого року (309 звернень). Найактуальніша тема, яка хвилювала платників області, - звітність та реєстрація накладних. З цього приводу на сервіс «Пульс» надійшло 51 звернення або 48,6% від загальної кількості звернень по області. Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» надходили з приводу роботи системи електронного адміністрування ПДВ (14 звернень або 13,3%); щодо організації роботи ДФС (31 звернення або 29,5%); щодо корупційних дій (5 звернень або 4,8%); щодо перевірки суб’єктів господарювання (2 звернення або 1,9%); щодо реєстрації платником ПДВ та роботи Центрів обслуговування платників (по 1 зверненню або по 0,95%). Нагадуємо, що оператори антикорупційного сервісу ДФС «Пульс» цілодобово приймають скарги та пропозиції з приводу роботи служби а також заяви щодо корупційних дій працівників інспекцій та митних постів за телефоном: (044) 284-00-07. ГУ ДФС у Донецькій області/

На соціальні потреби бізнес Донеччини спрямував понад 3 млрд. гривень єдиного внеску

За період січень-серпень 2016 року органи фіскальної служби Донеччини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму понад 3 млрд. гривень. При цьому лише у серпні поточного року суб’єкти господарювання Донецького регіону спрямували на рахунки Держказначейства більш ніж 395 млн. грн. єдиного внеску. Лідируючі позиції у сплаті єдиного внеску продовжують займати юридичні особи, якими було перераховано 2,95 млрд. грн. або 98% від загальної суми надходжень. Натомість, фізичні особи спрямували до бюджету понад 960 млн. грн. або 2% від загальної суми надходжень. Нагадуємо, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску. Також з початку року максимальну величину бази нарахування єдиного внеску збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 травня 2016 року ця величина складає 36 тис. 250 гривень. Крім того, відтепер єдиний внесок із заробітної плати (доходу) працівників не утримується.

З початку року в Донецькій митниці ДФС оформлено більше 31 тис. митних декларацій

 Упродовж січня - серпня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено 31 183 митні декларації, що на 10% більше, ніж за відповідний період 2015 року. Ця позитивна тенденція зберігається практично протягом всього звітного періоду. З них 69% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 15% – інші митні режими. Зовнішньоторговельний обіг за січень-серпень 2016 року склав майже 2,3 млрд. дол. При цьому імпортовано товарів на суму практично 400 млн. дол., експортовано – на 1,9 млрд. доларів. Залишається одним з найкращих і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 31 хвилин. Тенденція зниження часу при митному оформленні імпортних товарів теж показує позитивну динаміку, середній час складає - 1 год. 56 хвилин. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить 99-100 %. За даними Державної служби статистики України в першому півріччі 2016 року, попри спад зовнішньоекономічної діяльності, що продовжується, доля Донецької області в загальних обсягах складає 8,8% по експорту (третє місце після м. Києва та Дніпропетровської області) та 2,6% по імпорту. У січні-серпні 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено зовнішньоторговельні операції 485 осіб. З них 53% – експортери, 36% - імпортери, 11% - ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції. ГУ ДФС у Донецькій області.

На Донеччині викрито факт реалізації контрафактного алкоголю, який призвів до смерті 5 осіб

Протягом 26-27 вересня цього року у м. Лиман Донецької області померли 5 громадян від отруєння сурогатами алкоголю. За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань та оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області спільно із Прокуратурою Донецької області та співробітниками Головного управління Національної поліції у Донецькій області встановлені та затримані особи, які збували фальсифіковані алкогольні напої. За адресами мешкання цих осіб проведено обшуки, за результатами яких підтверджено факт зберігання та збуту ними фальсифікованих лікеро- горілчаних виробів. Слідство триває.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: