Слов’янська ОДПІ повідомляє: з 1 вересня громадяни можуть отримати відомості про доходи он – лайн .

налоговая2З 1 вересня громадяни можуть отримати відомості про доходи он – лайн

Слов’янська ОДПІ повідомляє.

Державною фіскальною службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Цей сервіс дає можливість у режимі он-лайн здійснити отримання фізичними особами відомостей про свої доходи. Вказаний сервіс особливо буде в нагоді державним службовцям під час подання ними декларацій, у тому числі в системі електронного декларування.

Для отримання відомостей про свої доходи необхідно лише мати електронний цифровий підпис та сформувати запит за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС», яке розміщене на офіційному веб-порталі ДФС України («Головна сторінка» – «Фізичним особам» – «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді»).

Вказаний сервіс запрацював у штатному режимі з 1 вересня 2016 року. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

Щодо термінів сплати податку на додану вартість

Слов’янська ОДПІ  повідомляє.

Відповідно до п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Кодексу);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).

Згідно з п. 49.20 ст. 49 Кодексу, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом (п. 57.1 ст. 57 Кодексу).

Відповідно до ст. 202 Кодексу звітним (податковим) періодом з податку на додану вартість (далі – ПДВ) є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Кодексом, календарний квартал.

Згідно з п. 203.1 ст. 203 Кодексу податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації з ПДВ, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ст. 203 Кодексу для подання податкової декларації (п. 203.2 ст. 203 Кодексу).

Окремої норми щодо перенесення граничного терміну сплати податкового зобов’язання з ПДВ Кодексом не передбачено.

При цьому, п. 126.1 ст. 126 Кодексу визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу).

(Лист ДФС України від 05.09.2016 № 19222/6/99-95-42-01-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69605.html).

Платники ПДВ у вересні поточного року звітують за новою формою

Слов’янська ОДПІ нагадує, що платники податку на додану вартість за звітний період серпень 2016 року вперше подають оновлену форму декларації з податку на додану вартість, яку змінено відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 25.05.2016 №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.06.2016 за №843/28973).

Звертаємо увагу, що граничний термін подання звітності з ПДВ за серпень  2016 року – 20 вересня 2016 року.

Платники ПДВ, які звітують поквартально, оновлену декларацію з ПДВ вперше подадуть за 4-й квартал 2016 року.

Нагадуємо, що детальніше про внесені зміни до форми податкової декларації з ПДВ йдеться у листі Державної фіскальної служби України від 22.07.2016 №24830/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/259990.html

Відділ організації роботи Слов’янської ОДПІ

Слідчими підрозділами державної фіскальної служби Донеччини забезпечено надходження до бюджету 10 млн. гривень

Слідчими підрозділами податкової міліції Донеччини постійно вживаються всі необхідні заходи для розслідування податкових та митних правопорушень, їх запобігання  та забезпечення надходжень до бюджету. За результатами проведеної роботи протягом 2016 року в рамках розслідування кримінальних проваджень державі відшкодовано близько 10 млн. грн. збитків, а з метою забезпечення відшкодування в подальшому завданих державі збитків накладено арешт на понад 36,5 млн. грн. коштів, які були задіяні в протиправній діяльності. На теперішній час в провадженні слідчих державної фіскальної служби області знаходиться 128 кримінальних  проваджень, серед яких є і резонансні.

Так, наприклад, з липня 2016 року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Донецькій області здійснюється досудове розслідування викритої спільно з оперативним управлінням, спецпідрозділом «Фантом» та СБУ протиправної діяльності посадових осіб одного з вуглевидобувних підприємств області, які ухились від сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в сумі понад 8 млн. гривень. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212-1 Кримінального кодексу України. В ході проведення слідчих дій встановлено, що керівництвом шахти навмисно внесено в документи обліку значно меншу кількість працюючих – фактично на підприємстві працювало в двічі більше працівників, ніж було офіційно заявлено у звітності. Слідство триває.

Ще однією резонансною справою, що розслідується слідчими фіскальної служби області, стало викриття 5 складів з неякісним пальним. Так, в ході досудового слідства по кримінальному провадженню, порушеному за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів) Кримінального кодексу України на території Донецької області виявлено 5 складів з пальним, що має явні ознаки фальсифікату. З метою недопущення розповсюдження фальсифікованої продукції всі неякісні нафтопродукти у кількості 172,6 тонн на загальну суму близька 4 млн. грн. вилучено. На даний час відібрані зразки пального направлено на експертизу.

Також 26.08.2016 слідчими Головного управління ДФС у Донецькій області з метою перевірки інформації оперативного управління та спецпідрозділу «Фантом» про здійснення протиправної діяльності здійснено огляд автомобіля КІА КАRENS, що належить громадянину України. Під час огляду на задньому сидінні автомобіля виявлено 12 ємкостей об’ємом по 10 літрів кожна з прозорою рідиною, яка мала характерний запах спирту. З показань підозрюваного стало відомо, що він зберігав у відділенні «Нової Пошти» 500 літрів спирту з метою подальшого його транспортування та  роздрібної реалізації. Частина цього спирту знаходилась в його автомобілі. Слідчими вилучено весь спирт на загальну суму приблизно 138 тис. грн. та порушено кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України.

Неабиякий інтерес має і справа, що розслідується слідчими податкової міліції стосовно правопорушення, скоєного підприємством, що здійснює свою фінансово-господарську діяльність як на тимчасово неконтрольованій території Донецької області, так і на контрольованій території області та на території Російської Федерації. Службові особи даного підприємства умисно ухилились від сплати податків на суму понад 3,5 млн. гривень. Крім того, є всі підстави вважати, що гроші від фінансово-господарської діяльності підприємства використовувались для фінансування незаконних збройних формувань так званої «ДНР», які приймають активну участь у веденні бойових дій проти ЗС України. За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 1 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України. Слідство триває.

В ході слідства по кримінальному провадженню, порушеному за фактами фіктивного підприємництва та підроблення документів, слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Маріупольської ОДПІ було проведено обшук у підозрюваних службових осіб підприємства м. Маріуполя, в ході якого виявлено та вилучено зернові культури невідомого походження у кількості 13,8 тис. тонн на загальну суму близько 50 млн. грн., які по документам належать фіктивним підприємствам. На зазначені зернові культури накладено арешт. Слідство триває.

Слідчими податкової міліції державної фіскальної служби Донеччини вживаються всі необхідні заходи для своєчасного та якісного розслідування цих та інших справ, а також для відшкодування завданих державі збитків.

ДФС Донеччини: за січень-серпень до Зведеного бюджету  надійшло більш, ніж 8 млрд. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області за січень-серпень 2016 року забезпечено збір коштів до Зведеного бюджету в обсязі 8127,4 млн. гривень. До аналогічного періоду 2015 року надходження збільшились на 2743,4 млн.грн.

До загального фонду Державного бюджету за вказаний період зібрано 2877,3 млн. грн., що на 39% або на 806,6 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

За січень - серпень поточного року  до Державного бюджету  податку на додану вартість зібрано 893,7 млн. гривень.  У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились у 1,6 рази  або  на 324,5 млн. гривень.

Податку на прибуток надійшло 149 млн.грн, акцизного податку -  0,7 млн. гривень.

Податковою міліцією Донеччини ліквідовано центр з мінімізації бюджетних надходжень, через який фінансувались бойовики

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками СБУ в рамках операції "Рубіж 2016" та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) та ч. 1 ст. 258-5 (фінансування тероризму), встановлена група осіб, через яку українські підприємства мінімізували сплату податків та зборів до бюджету.

Встановлено, що організатор незаконної схеми, вступивши в злочинну змову з представниками підприємств-нерезидентів, зареєстрованих у Панамі, Росії та Узбекистані, на замовлення компаній Дніпропетровської області налагодив схему ввезення на тимчасово непідконтрольну територію України з Російської Федерації промислових та продуктових товарів.

У зв'язку з тим, що при ввезенні вантажу на тимчасово непідконтрольну територію України митне оформлення не проводилось, відповідні податки та збори до бюджету України не надходили. Крім того, при ввезенні вантажу сплачувались податки, запроваджені терористичною організацією "ДНР", кошти від яких використовувались для фінансування бойових дій із силовими підрозділами України.

Загальний обсяг проведених у такий спосіб операцій з мінімізації митних платежів становить близько 30 мільйонів гривень.

Внаслідок проведених у м. Дніпрі чотирьох обшуків було виявлено та вилучено видаткові накладні, печатки підприємств, комп'ютерну техніку, чорнові записи, а також фінансово-господарські документи, пов’язані з протиправною діяльністю.

Слідчі дії тривають.

Зустріч  представників бізнесу та громадськості з фахівцями державних органів з питань реалізації принципу «єдине вікно»

 Нещодавно в Донецькій митниці ДФС відбулася робоча нарада фахівців Держпродспоживслужби, Держекоінспекції  у Донецькій області, Донецької митниці ДФС та представників бізнесу і громадськості.

У заході взяли участь віце-президент Донецької Торгівельно-промислової палати  Олена Політік, заступник начальника Донецької митниці ДФС Сергій Федоров, заступник начальника управління організації митного контролю Донецької митниці ДФС Владислав Стороженко,  керівники управлінь та відділів Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства  Володимир Белицький, Ніна Воднева, Світлана Прокопова,  начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні Марина Шевченко, начальник відділу Держекоінспекції у Донецькій області  у м. Маріуполь  Андрій Азаров.

Основною темою зустрічі стали питання вдосконалення митного контролю та оптимізації методів взаємодії органів доходів і зборів з іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна».

З 1 серпня 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України  від 25.05.2016 №364 «Деякі питання реалізації принципу "єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю». Одним із актуальних питань, що обговорювались, стало забезпечення чіткої роботи інформаційно-телекомунікаційної системи  органів доходів і зборів «Єдине вікно», яку впроваджено у роботу українських митниць з 1 серпня 2016 року.

В ході зустрічі наголошено, що інформаційна система функціонує в повному обсязі  та забезпечує виконання положень Порядку інформаційного обміну між всіма державними органами, задіяними у процесі, та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. У митниці вже проводиться митне оформлення товарів і транспортних засобів  за принципом «єдине вікно».  Процес, який має багато переваг, зокрема, період часу на митне оформлення товарів, із урахуванням проведення контрольних функцій всіх задіяних державних органів, не перевищив однієї години з моменту прибуття транспортного засобу до місця митного оформлення в Донецькій митниці ДФС, поступово набирає обертів.

Також обговорені шляхи вирішення можливих проблемних питань у напрямку реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2016  №364 та стану готовності контролюючих органів до застосування, зокрема, інформаційної системи.

Використання принципу «єдиного вікна»  є одним з найефективніших інструментів спрощення митних процедур при експортно-імпортних операціях та транзиті. Також він дозволяє мінімізувати до нуля «людський чинник», оказати суттєву допомогу суб’єктам  господарювання, особливо тим, хто розуміється на економії своїх витрат та часу.

Від власників нерухомості місцеві бюджети Донеччини отримали у 2 рази більше, ніж торік

 За вісім місяців поточного року від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевої казни Донеччини надійшло 26 млн. гривень. Це на 106% або на 13,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Для фізичних та юридичних осіб, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, механізм сплати  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відрізняється.

Так, для платників - фізичних осіб 28 серпня 2016 року сплив термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що перебувало у власності у 2015 році. Фізичними особами до місцевих бюджетів Донецького регіону перераховано понад 3 млн. грн., що перевищує минулорічні показники у 5 раз або на 2,5 млн. гривень.

Платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до ДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

На Донеччині  зареєстровано 1912 юридичних осіб, що є власниками більше 9 тис. об’єктів нерухомості. Відповідно до наданих  ними податкових декларацій  річна сума податку складає 38,9 млн. грн., що на 16,2 млн. грн. більше у порівнянні з показниками 2015 року. На даний час юридичні особи поповнили місцеві бюджети майже на 23 млн. гривень.

З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників податку на нерухомість та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням   https://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/264946.html

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: