Як працевлаштуватись воїну АТО: за результатами пресс-туру обласної служби зайнятості у містах Слов’янськ та Краматорськ

26 серпня 2016 року Донецька обласна служба зайнятості проводила прес-тур в містах Краматорськ та Слов'янськ Донецької області.

Тема прес-туру: «Працевлаштування демобілізованих учасників АТО».

Представники ЗМІ відзначають, що головною інформаційною складовою проведення прес – туру був меседж, що служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям через відкритість до співпраці.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Донецької обласної служби зайнятості є вирішення питань трудової та соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців учасників антитериростичної операції (АТО). Саме вони після повернення із зони конфлікту, пройшовши важкі випробування, потребують підвищеної уваги й турботи. Тому фахівцями служби зайнятості забезпечується адресний супровід кожного учасника АТО, індивідуальний  підхід до  вивчення  їхніх потреб і побажань з урахуванням професійного досвіду.

Станом на 23 серпня 2016 року, безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО):

За сприянням служби зайнятості:

- працевлаштовано                                            - 52 особи;

- направлено на  профнавчання                         - 31 особа;

- прийняли участь у громадських роботах

 та інших тимчасових роботах                            - 44 учасники АТО.

На прикладі роботи Краматорського та Слов’янського міських центрів зайнятості спостерігається напрацювання позитивного досвіду, який демонструє відповідальність, оперативність та небайдужість працівників центрів зайнятості до вирішення проблеми професійної самореалізації учасників АТО.

Співпраця з демобілізованими військовослужбовцями Олегом А. (Краматорський МЦЗ) та Василем Авраменком (Слов’янський МЦЗ) є позитивними прикладами вирішення питання працевлаштування за сприянням служби зайнятості.

Вони згадують, що їх перше знайомство зі службою зайнятості відбулося з вивчення інформаційного куточка, де розміщені нормативно-правові акти у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття, матеріали про послуги державної служби зайнятості, дорожня карта «Як знайти роботу демобілізованим учасникам АТО».

Але адаптація до мирного життя у них склалася по-різному.

Василь Авраменко, учасник АТО, перебував на обліку у Слов’янському міському центрі зайнятості з  квітня 2016 року.

З перших днів знайомства з демобілізованим військовослужбовцем, фахівці Слов’янського міського центру зайнятості (МЦЗ), з урахуванням освітньо-кваліфікаційного рівня безробітного, забезпечили надання повного комплексу соціальних послуг у підборі підходящої роботи.

Але головними чинниками у виборі шляхів професійної реабілітації демобілізованого військовослужбовця Василя Авраменка були індивідуальний підхід працівників міського центру зайнятості щодо вивчення його потреб, побажань, уважне ставлення до подальших планів на майбутнє та урахування особливостей проживання у сільській місцевості.

Під час заходів, які проводилися в рамках запроваджених проектів «Під одним дахом» та «День учасника АТО»,  проведення групових профконсультаційних та інформаційних семінарів, зусилля працівників центру зайнятості спрямовувалися на активізацію життєвої позиції Василя та уміння змінювати свою точку зору на різні проблеми. А завдяки адресній роботі особистого консультанта, він отримав навички власного підходу до вирішення питання своєї зайнятості.

Після прийняття рішення щодо відкриття власної справи шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, працівники Слов’янського міського центру зайнятості допомогли Василю Авраменко у формуванні бізнес-ідеї на основі аналізу місцевого ринку праці і потреб роботодавців та направили на професійне навчання основам підприємницької діяльності. Під час проходження профнавчання на базі Державного навчального закладу «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», він отримав фахову практичну допомогу у підготовці бізнес-плану.

Згодом зареєструвався як приватний підприємець за видом діяльності «змішане сільське господарство», а отримані кошти витратив на придбання трактора, щоб обробляти землю, вирощувати сільськогосподарські культури, засівати та збирати хліб.

Сьогодні демобілізований військовослужбовець, учасник АТО Василь Авраменко впевнено дивиться у майбутнє завдяки державній службі зайнятості, що допомогла йому реалізуватись професійно та знову влитися у мирне життя.

Олег А. після демобілізації звернувся до Краматорського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та одразу виявив зацікавленість наявними вакансіями іноземних підприємств.

З урахуванням його побажань, фахівці Краматорського МЦЗ підійшли дуже виважено до підбору та пропозиції підходящої вакансії.

Тому протягом періоду перебування на обліку, шляхом залучення до участі у різноманітних інформаційних семінарах, зокрема, із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, «Як розпочати власну справу», з техніки пошуку роботи «Використання джерел інформації про вакансії» та профінформаційному семінарі «Легальна зайнятість», спеціалісти міського центру зайнятості  надали йому можливість  ознайомитися із законодавством про зайнятість, станом ринку праці, особливостями працевлаштування та змістом професій. А після оволодіння методами пошуку роботи, підготовки та проведення співбесід  з  роботодавцями Олегу було запропоновано одну із вакансій.

Як результат, після першої зустрічі з роботодавцем питання зайнятості було вирішено позитивно.

Зараз Олег А., учасник АТО,  працює фахівцем в представництві іноземної компанії.

Під час прес-туру заступник директора Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова надала інтерв’ю представникам ЗМІ та прокоментувала питання стосовно законодавчих змін щодо додаткових гарантій сприяння працевлаштуванню учасників АТО.

Довідково:

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 1436-VIII «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Закон, прийнятий Верховною Радою України 7 липня 2016 року, спрямований на поліпшення соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» розширюють перелік категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та включають в нього учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Реалізація положень Закону сприятиме працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце, за направленням Державної служби зайнятості, зазначених осіб, строком не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Законодавчі зміни у порядок працевлаштування учасників АТО набирають чинності  з  30 серпня 2016 року.

Прогнозуємо, що ці зміни дадуть службі зайнятості додаткові важелі для скорочення терміну пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям.

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: