“Повернувся додому”: колишній учасник незаконних збройних формувань усвідомив свої помилки та повернувся до Лиману

чекаютьСкориставшись програмою добровільного виходу з незаконних збройних формувань, житель Краснолиманського району 1994 року народження повернувся до рідного краю.

Після підтвердження його непричетності до тяжких злочинів на чоловіка чекає звільнення від кримінальної відповідальності та мирне життя.

22-річний житель Краснолиманського району навесні 2014 року вступив до незаконних збройних формувань, які окупували північ Донецької області. Близько місяця він стояв на блок посту у районі села Дробишеве, здійснюючи пропускний режим. Згодом чоловік усвідомив свою помилку й зрозумів, що його командири є терористами, а загін - бандитським угрупуванням, з яким йому більше "не по дорозі". Коли у червні бойовики стали відступати до Донецька, він виїхав на територію Російської федерації, де став жити у родичів. У 2015 році даний громадянин був оголошений у розшук на території України.

Дізнавшись з інтернету про програму «Повертайся додому», колишній бойовик вирішив скористатися нею та приїхати до батьківщини. Протягом місяця він проводив переговори із українськими правоохоронцями, обговорюючи деталі свого повернення. У домовлений день працівники СБУ зустріли його на прикордонному пропускному пункті «Гоптівка» та доставили до Лиману.

Співробітники Лиманського відділення поліції провели чоловіком роботу та встановили, що у зазначений період той не скоював тяжких злочинів і не був причетний до загибелі людей. Його кримінальне провадження було перекваліфіковано з частини п'ятої ст. 260 КК України на частину другу: «Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності». Тепер, відповідно до частини шостої цієї ж статті, даного громадянина може бути звільнено від кримінальної відповідальності.

Слов’янський відділ поліції Донецької області

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: