Півтори тисячі гривень за 4 цифри: поліція та лігівці попереджають жителів Слов’янська про шахраїв

listovki (37)
Для того, щоб оповістити максимальну кількість громадян про дії шахраїв, співробітники поліції
тапредставники громадської спілки «Донбас» виготовили інформаційні стікери. За допомогою учасників «Ліги майбутніх поліцейських» вони протягом дня розміщували їх у місцях скупчення громадян - на вокзалах, у розважальних закладах та різних установах.

listovki (18)60-річній мешканці Слов'янська подзвонив невідомий чоловік і представився співробітником служби безпеки банку, в якому вона отримувала пенсію. Невідомий розказав, що банківська картка жінки опинилась заблокованою, після чого відразу ж став «допомагати» їй виправити це прикре непорозуміння. Відповідаючи на його запитання, пенсіонерка повідомила всю інформацію з картки, включаючи пін-код та тризначний код безпеки. Співрозмовник подякував за «сприяння» і закінчив розмову, відразу після чого з рахунку зникли всі гроші у розмірі 1550 гривень.

Того ж дня аналогічний випадок стався і з іншого мешканкою міста - їй також зателефонував "банківський безпечник". Жінка назвала тільки чотири останні цифри із шістнадцяти, що були розташовані на лицьовій стороні своєї картки, але й цього шахраям вистачило. Незабаром до поліції надійшла ще одна заява про крадіжку грошей з банківського рахунку.

Знайти телефонних шахраїв після того, як вони скоїли чергове правопорушення, завдання непросте. Добре оснащені технічно, вони здатні діяти із будь-якої точки України, а іноді й з-за кордону. Головним засобом у боротьбі проти них була і залишається профілактична робота з населенням, а особливо із людьми похилого віку, які так легко піддаються на хитрощі зловмисників.

Співробітники Слов'янського відділу поліції регулярно проводять профілактичні заходи щодо боротьби із шахрайством на території свого обслуговування. Вони розмовляють з населенням під час подворових та поквартирні обходів, при патрулюванні міста та здійснення пропускного режиму на блокпостах.

listovki (03)

Черговий захід із цієї серії було задумано та здійснено за допомогою слов'янської «Ліги майбутніх поліцейських» і громадської спілки «Донбас». Останні допомогли правоохоронцям виготовити 500 інформаційних листівок на клейкій основі, які містили інформацію про різні види шахрайства.

Читайте: Сроки переаттестации полицейских Славянска изменились

Вибравши час, учасники акції вирушили вулицями Слов'янська. Вони проводили бесіди із мешканцями, а також розміщували листівки у самих «жвавих» місцях. Протягом дня було відвідано авто- і залізничний вокзали, кафе і різні супермаркети, будівля міської ради, пенсійний фонд, управління соціального захисту населення та інші установи. Люди із цікавістю знайомилися з пропонуємою інформацією, деякі з них навіть розповідали про свій досвід спілкування з телефонними шахраями.

Аналогічні листівки найближчим часом будуть розміщені у Святогірську, Миколаївці та інших населених пунктах району.

Нагадаємо, від початку року поліцейські Донеччини відкрили 1241 кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

телефон мошенникиlistovki (00) listovki (01) listovki (02) listovki (04) listovki (05) listovki (06) listovki (07) listovki (08) listovki (10) listovki (12) listovki (13) listovki (14) listovki (15) listovki (16) listovki (17) listovki (19) listovki (20) listovki (21) listovki (22) listovki (23) listovki (24) listovki (25) listovki (26) listovki (27) listovki (28) listovki (29) listovki (30) listovki (31) listovki (32) listovki (33) listovki (34) listovki (35) listovki (36) listovki (38) listovki (39)

Слов'янський відділ поліції Донецької області

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: