Новини від налогової інспекції Слов’янська: про зміни до форм книгу обліку та інше

пенсионный налоговаяПро внесення змін до форм книги обліку розрахункових операцій на РРО та книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю

Слов’янська ОДПІ повідомляє, що Державною фіскальною службою України надано роз’яснення щодо внесення змін до форм книги обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО), книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю, а саме:  нові форми зазначених книг установлені Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 920/29050 (далі - Наказ № 547).

Зокрема, затверджені форми книг ОРО передбачають відображення загальної суми розрахунків (графа 5), суми розрахунків, що оподатковуються податком на додану вартість (графа 6), суми розрахунків, що оподатковуються акцизним податком (графа 7), суми податку на додану вартість (графа 8), суми акцизного податку (графа 9).

Отже, на сьогодні перші, другі та наступні книги ОРО на РРО мають реєструватись виключно за новими формами.

Щодо можливості продовження застосування суб'єктами господарювання та перереєстрації книг ОРО на РРО, які були зареєстровані за формами, встановленим у додатку 1 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за № 1618/24150, що втратив чинність, повідомляємо таке.

Пунктом 3 Наказу № 547 установлено, що вимоги до форми і змісту книг ОРО та розрахункових книжок у частині відображення інших податків (зборів), крім податку на додану вартість, не поширюються на здійснення у них записів про рух готівки та про суми розрахунків на підставі розрахункових документів, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, до набрання чинності цим наказом.

Виходячи із зазначеного порядку та підстав для перереєстрації, скасування реєстрації, реєстрації другої та наступних книг ОРО на РРО, суб'єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО на РРО за старою формою до першої із подій: закінчення книги ОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги. Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період - протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО здійснюється реєстрація другої або наступної книги ОРО на РРО за новою формою.

При цьому суб'єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, у касових чеках яких обов'язковим реквізитом є дані про акцизний податок, використовуючи раніше зареєстровані книги ОРО (за старою формою), здійснюють у них записи таким чином:

1)  у назвах граф 6, 7 книги ОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку»,  «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться:

у графу 6 - суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;

у графу 7 - сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Водночас слід зауважити, що ведення у такий спосіб книги ОРО є незручним і ДФС рекомендує зазначеним суб'єктам господарювання звернутись до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної книги ОРО на РРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

У суб'єктів господарювання, діяльність яких не пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 книги ОРО будуть не заповненими. Відповідно зазначені суб'єкти господарювання можуть продовжувати використову- вати раніше зареєстровані книги ОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.

(Лист ДФС України від 05.08.2016р. №26665/7/99-99-08-01-03-17)

До уваги платників податків!

Слов’янська ОДПІ повідомляє, що з 01.08.2016 року   змінено рахунки для сплати ЄСВ  платниками, зареєстрованими в Шахтарській ОДПІ. Номери рахунків можна отримати за посиланням: dn.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki  в розділі Додаткові матеріали/файл рахунків, відкритих 1.08.16 на ім’я органів ДФС, що реорганізуються.

Додатково повідомляємо, що рахунки на сплату ЄСВ по Слов’янську, Слов’янському району та Лиману не змінилися.

Відділ організації роботи Слов’янської ОДПІ

До уваги платників податків!

Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з питань щодо переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055.

Відділ організації роботи Слов’янської ОДПІ

На Донеччині викрита діяльність 2 незаконних виробництв алкогольних напоїв

Підрозділами податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області в рамках операцій «Акциз-2016», «Курорт-2016» та «Рубіж – 2016» продовжено посилену боротьбу з нелегальним виробництвом та обігом підакцизних товарів. Дії співробітників направлені на постійний моніторинг ринку алкогольних і тютюнових виробів та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Так, при проведенні слідчо-оперативних заходів в рамках кримінального провадження за фактом реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв, вживання яких призвело до отруєння громадян, співробітниками податкової міліції області викрита незаконна діяльність кількох мешканців м. Бахмута, які організували 2 підпільних виробництва та схеми подальшої реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв. При цьому тіньовий спирт для виготовлення фальсифікату організатори ввозили поза митним контролем з тимчасово непідконтрольної території області.

При виробництві алкогольних напоїв використовувалась система очищування води зворотнього осмосу. Для виготовлення фальсифікату під виглядом коньяку рідина пропускалась через низку фільтрів та настоювалась на чайних листях та дубовій корі. Подальша реалізація фальсифікованих ЛГВ здійснювалась через торгівельну мережу регіону.

За результатами проведених заходів на підпільних виробництвах та у місцях реалізації фальсифікату виявлено та вилучено обладнання, засоби, матеріали, тара та сировина для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв (ароматизатори, харчові барвники та інші інгредієнти для масового виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв). Всього вилучено спирту та готової фальсифікованої продукції на суму близько 400 тис. гривень.

Слідство триває.

ГУ ДФС у Донецькій області

Працівники управління власної безпеки ГУ ДФС у Донецькій області  з початку року провели 44 службові перевірки та розслідування

 За сім місяців поточного року управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області стосовно працівників органів фіскальної служби регіону проведено 42 службові перевірки та 2 службових розслідування, за результатами яких в 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження, та 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області правоохоронними органами стосовно співробітників фіскальної служби відкрито 5 кримінальних проваджень.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання, управлінням внутрішньої безпеки проведено 558 профілактичних заходів, бесід, лекцій.

Винесено 6 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

За звітний період перевірено 7 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс»,  з них підтвердилось – 1.

Проводилась обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальної служби області на предмет причетності до корупційних діянь. З 608 кандидатів на роботу в ДФС, 4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФСУ  «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).

ГУ ДФС у Донецькій області 

 Митники Донеччини поповнили держбюджет майже на 1,6 мільярда гривень

 Протягом шести місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України перераховано майже 1,6 млрд. гривень. Тільки у червні цей показник склав понад 285 млн. гривень.

Значна робота проводиться в напрямку контролю чистоти декларування. Загальна сума додаткових надходжень, отриманих внаслідок проведення відповідних заходів за січень-червень 2016 року, становить майже 132 млн. гривень.

З урахуванням специфіки функціонування промисловості регіону, основу якої складають підприємства металургійної, вугільної, машинобудівної галузей, перелік бюджетоформуючих товарів є практично незмінним.

Основним бюджетоформуючим товаром за підсумками І півріччя залишається вугілля – 40% від загальних перерахувань до держбюджету або майже 632 млн. гривень.

Також значні надходження до державної казни забезпечені за рахунок митного оформлення товарів, які традиційно імпортуються для власних виробничих потреб підприємствами металургійної, вугільної, машинобудівної галузей серед яких: вогнетривкі матеріали та вироби (14,7%), інші метали та вироби з них (8,4%), промислове устаткування й транспорт (6,7%) та інші товари.

Донецька митниця ДФС

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: