Донецькрибоохорона повідомляє про встановлення заборони на лов раків у водоймах Донецької області

З 20 серпня по 30 вересня 2016 року заборонено будь-який вилов раків у водоймах Донецької області в тому числі і на орендованих у терміни .

рекаХарактерний представник класу ракоподібних - річковий рак. Мешканець прісних, проточних водойм (струмків, річок) зі слабкою течією. Харчується рослинною іжею, а також мертвими і живими тваринами. Активний в сутінки і вночі (вдень раки ховаються під каменями або в норах, виритих на дні або в берегах під корінням дерев).

Річковий рак має твердий покрив, основу якого становить органічна речовина – хітин. Цей легкий, але твердий хітиновий покрив захищає м`які частини тіла тварини. Цей міцний панцир захищає рака від ворогів, але заважає йому розвиватися, стримуючи його ріст. Тому рак час від часу скидає свої тверді покриви або, як кажуть линяє. Наближення линьки можна помітити по матовому відтінку панцира, крім цього, він стає тонким, крихким.

Враховуючи особливості біології раків та з метою охорони, збереження їх природних запасів, наказом Донецькрибоохорони від 15.03.16 року № 9 заборонено будь-який вилов раків у водоймах Донецької області в тому числі і на орендованих у терміни з 20 серпня по 30 вересня 2016 року.

Також нагадуємо, що по закінченні терміну заборони вилову раків обмеження на безконтрольний вилов не знімається. Відповідно до пунктів 4.5, 4.6 «Правил любительського і спортивного рибальства» затвердженого Наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999р. № 19 дозволяється лов раків ручним збиранням – раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – «розщіпом» - не більше п’ятьох снастей на ловця.

Одному чоловіку за добу дозволяється виловити не більше 30 штук раків. Також заборонено ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки. А також, відповідно до пункту 15 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України» затвердженого Наказом Державного комітету рибного господарства України від 25.05.1999р. № 326/3619 мінімальний розмір річкових раків, допустимих до вилову складає 10 см.

Адміністративна відповідальність за порушення законодавства, а саме штраф у розмірі від 340 до 680 грн. та відшкодування завданих збитків рибному господарству України у розмірі 25,50 грн. за одного рака.

Сектор іхтіології та регулювання
рибальства Донецькрибоохорони

6
0

Эта запись была размещена в рубрики: