Новини податкової інспекції Слов’янська: публічна інформація, операції «Акциз-2016» та «Курорт-2016»

пенсионный налоговаяЗвіт щодо розгляду запитів на отримання публічної інформації, що надійшли до Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області в липні 2016 року

Слов’янською ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області постійно здійснюються заходи по забезпеченню безумовного виконання положень Закону України від 13 січня 2011 року N 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон) та забезпечено розгляд документів щодо надання публічної інформації, які надійшли поштою, електронною поштою, факсом, телефоном.

Станом на 01.08.2016 з початку року до Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області надійшло 8 таких документів, в липні надійшло 2 запити на отримання публічної інформації.

Що стосується каналів отримання запитів на інформацію, що надійшли з початку року, то заявники надали перевагу електронній пошті (6 документів або 75 % від загальної кількості документів). Поштою надійшло два документа (або 25 % від загальної кількості документів).

Ініціаторами запитів були 3 (37,5 %) юридичні особи, 3 (37,5 %) фізичні особи та 2 (25 %) об’єднання громадян без статусу.

Запитувачі, зокрема, зверталися з проханням надати інформацію щодо діяльності підприємств, відомостей про третіх осіб, встановлення ставок з плати за землю та про кількість офіційно працюючих (платників єдиного соціального внеску) на підвідомчій території.

За результатами опрацювання відповідно до статті 22 Закону запитувачам було відмовлено в задоволенні 5 запитів,  3 запити надіслано іншим належним розпорядникам інформації з одночасним повідомленням про це запитувачів.

Запити розглянуто згідно статті 20 Закону України „Про доступ до публічної інформації", відповідь надана запитувачам у строки, встановлені законодавством.

Експортерам Донеччини видано майже 870 сертифікатів  EUR.1 до країн ЄС

З 1 січня 2016 року набула чинність Угода  про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами. Так протягом І півріччя 2016 року Донецькою митницею ДФС експортерам регіону видано 867 сертифікатів форми EUR.1. Лідером серед країн, до яких найбільше видано сертифікатів на товари, що експортуються, залишається Німеччина (154 сертифікати).

Статтею 23 Правил до Угоди передбачено надання та анулювання митним органом статусу схваленого експортера. Перевагою використання цього статусу є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно визначає та декларує походження товарів на комерційних/товаросупровідних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товару.

Протягом поточного року в рамках Угоди митницею наданий статус уповноваженого експортера Державному підприємству «Артемсіль». Зазначеним підприємством у 138 випадках підтверджено українське походження товару із застосуванням декларацій інвойсу про походження товару.

Донецька митниця ДФС

В рамках операцій «Акциз-2016» та «Курорт-2016» на Донеччині вилучено лікеро-горілчаних та тютюнових виробів на суму 451 тис. гривень

 На виконання розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І. та в рамках проведення операцій «Акциз-2016» та «Курорт-2016» працівниками податкової міліції та управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Донецькій області проведено заходи щодо виявлення фактів безліцензійної торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами у м. Торецьк, м. Авдіївка, м. Мар’янка, м. Красногорівка, смт. Новгородське та смт. Ялта Донецької області.

Проведено перевірку 3-х торгових ринків та 29 магазинів роздрібної торгівлі. В ході проведення заходів встановлено порушення в 15 магазинах роздрібної торгівлі (здійснення торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами без відповідних ліцензій та марок акцизного збору) та в 4-х торгових точках на ринках (торгівля тютюновими виробами без відповідних ліцензій та марок акцизного збору).

За результатами проведених заходів вилучено лікеро-горілчаних виробів в кількості 6142 пляшок на суму 305 тис. грн. та тютюнових виробів  у кількості 10127 пачок на суму 146 тис. гривень.

Складено 14 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) (5 з яких – за торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного збору та 9 протоколів за торгівлю лікеро-горілчаними виробами без відповідних ліцензій).

Також складено 2 протоколи про вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП (виготовлення, придбання, зберігання або реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв).

За результатами проведених заходів працівниками ГУ ДФС у Донецькій області складено 8 актів перевірок, за порушеннями:

-мінімальна ціна на лікеро-горілчані вироби;

-максимальна ціна на тютюнові вироби;

-реалізація лікеро-горілчаних виробів без марок акцизного збору;

-реалізація лікеро-горілчаних виробів на розлив;

-порушення касової дисципліни (реалізація товару без пред’явлення накладної).

Загальна сума штрафних санкцій по зазначеним актам перевірок складає близько 240 тис. гривень.

Також в ході проведення профілактичних заходів 16 суб’єктів господарської діяльності, які раніше займалися роздрібною торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами у м. Торецьк, смт. Кірове, смт. Новгородське, смт. Артемове, без наявності ліцензій на вказані види діяльності, отримали ліцензії на  роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

ГУ ДФС у Донецькій області

Донеччина: за розглядом скарг платників податків залишено без змін рішень органів ДФС майже на 401 млн. гривень

 За період січень – червень 2016 року від суб’єктів господарювання Донецької області до Головного управління ДФС у Донецькій області надійшло 456 первинних скарг на 548 податкових повідомлень – рішень (рішень, постанов, вимог) державних податкових інспекцій, з них 251 скарг (54,8%) - на 259 рішення (вимоги) (47,3%) про сплату боргу (недоїмки) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (ЄВ).

За результатами розгляду скарг 467 рішень (або 88,8%)  на суму 542,6 млн. грн. залишено без змін, 42 рішення (або 8%) на суму 47 млн. грн. скасовано повністю, 18 рішень (або 3,4%) на суму 1,1 млн. грн. скасовано частково, за 10 рішеннями  донараховано 0,7 млн. гривень.

У порівнянні з відповідним періодом 2015 року кількість розглянутих рішень збільшилась на 13 (або майже на 3,9%).

Із загальної кількості скасованих рішень 14 рішень (вимог) з ЄВ (30%).

Нагадуємо, що на сьогоднішній день законодавством України передбачений як адміністративний, так і судовий порядок оскарження рішень податкових органів. Платник податків може реалізувати своє право на оскарження рішень органів державної влади через адміністративні суди. Саме в їх компетенції вирішувати спори фізичних і юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень. При цьому, у переважній більшості випадків фахівці органів ДФС у судовому порядку доводять обгрунтованість своїх вимог до платників податків та постійно працюють над удосконаленням механізму застосування апеляційних процедур.

ГУ ДФС у Донецькій області

Надходження до бюджету країни від платників Донеччини на 30% більше, ніж торік

 З початку 2016 року від платників Донеччини до зведеного бюджету країни надійшло понад 6,5 млрд. грн., що на 1,5 млрд. грн. або на 30% перевищує минулорічні показники. Тільки у липні податків і зборів до бюджету країни було перераховано більш, ніж 880 млн. гривень.

Основну частку, майже 66% від загального збору зведеного бюджету, займають надходження до місцевих бюджетів Донеччини. Зокрема, кошти, які будуть спрямовані на вирішення проблем та розвиток регіону, склали майже 4,3 млрд. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року надходження збільшились на 43%, або на 1,3 млрд. гривень. Суттєве збільшення надходжень до місцевої казни зумовлене позитивною динамікою сплати податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та інших податків.

Загалом до Державного бюджету України з початку року бізнес Донеччини спрямував понад 2,2 млрд. грн., що на 10%  або на 200 млн. грн.  більше ніж торік. Протягом семи місяців 2016 року основними бюджетоформуючими податками та зборами традиційно залишаються:

  • податок на доходи фізичних осіб – 969 млн. грн.;
  • податок на додану вартість – майже 760 млн. грн.;
  • військовий збір – 271 млн. грн.;
  • податок на прибуток підприємств – 155 млн. гривень.

Значне підвищення рівня надходжень до бюджетів всіх рівнів відбувається завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ, постійному вдосконаленню електронних сервісів ДФС, що сприяють спрощенню ведення бізнесу, а також завдяки сумлінному відношенню платників регіону до сплати податків.

ГУ ДФС у Донецькій області

Донеччина: врожай зернових-2016 під наглядом ДФС

З метою викриття та попередження незаконних операцій на ринку зернових, збільшення надходжень податків до бюджету, активізації заходів із протидії тіньовому обігу зернових культур нового врожаю та на виконання розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І. співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області спільно з спецпідрозділом «Фантом» створено 4 мобільних групи для здійснення перевірок автотранспорту, який перевозить зерно нового врожаю, а також відпрацювання шляхів транспортування зерна, законність його зберігання на зерносховищах та його подальшої реалізації.

В ході проведених заходів, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області  спільно з співробітниками спецпідрозділу «Фантом» затримано 8 автомобілів, якими без належних супровідних документів здійснювалось перевезення 179,6 тон зернових.

До ЄРДР внесено кримінальне провадження за ст. 366 КК України (службове підроблення).

Досудове слідство триває.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: