Слов’янська ОДПІ інформує: декларація з ПДВ, сервіс ДФС “Пульс”, ухилення від сплати єдиного внеску

пенсионный налоговаяДекларацію з ПДВ у новій редакції вперше подаватимуть за серпень

Слов’янська ОДПІ  інформує про те, що подання податкової звітності з ПДВ, яка враховує зміни, внесені з 1 липня 2016 року наказом Міністерства фінансів України  від 25.05.2016 р. № 503, вперше має здійснюватися за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20.09.2016р.), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 09.02.2017р.).

Звертаємо увагу на те, що додатки 2 (Д2) та З (ДЗ) до податкової декларації з ПДВ викладено в новій редакції, яка передбачає спрощення порядку заповнення податкової звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 "Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України" додатка З (ДЗ) до декларації з податку на додану вартість.

Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з податку на додану вартість.

При заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка З (ДЗ) до декларації з податку на додану вартість доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого. З огляду на це, у графі 2 таблиці 2 додатка З (ДЗ) до декларації з податку на додану вартість рекомендується вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

Відділ організації роботи Слов’янської ОДПІ

До уваги неприбуткових підприємств!

Слов’янська ОДПІ повідомляє. Згідно п.п 133.4.1-133.4.2  п. 133.4 статті 133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями які вступили в силу з 01.01.2016 (далі - ПКУ), неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Повідомляємо, що 13.07.2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

На підставі п. 6 Порядку, неприбутковими установами та організаціями в найкоротший строк після отримання запиту з контролюючого органу, необхідно надати наступні документи:

- заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 Порядку і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності);

- копії установчих документів неприбуткової організації;

- для житлово-будівельні кооперативи також засвідчені підписом керівника або представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Неприбуткові організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 ПКУ, та не нададуть копії таких документів контролюючому органу, будуть виключені після 1 січня 2017 р. контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій з урахуванням пунктів 16-17 Порядку  та переходять на загальну систему оподаткування з 1 січня 2017 р. і сплачуватимуть податок на прибуток відповідно до діючого законодавства.

Фіскальною службою Донеччини надано майже 77 тисяч адміністративних послуг

За шість місяців поточного року фіскальною службою Донецької області надано майже 77 тис. адміністративних послуг, що на 1 тис. послуг більше ніж за аналогічний періодом минулого року.

У червні 2016 року органами фіскальної служби Донеччини зафіксовано понад 90,5 тис. звернень представників бізнесу та громадян за отриманням адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Платникам надано  більш ніж 13,5 тис. адміністративних послуг, у т.ч. у центрах обслуговування платників – понад 12,2 тисяч.

Серед адміністративних послуг, що надаються, незмінним залишається попит на видачу картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків - 52% від загальної кількості отриманих послуг. У червні п.р. громадяни отримали понад 7 тис. таких карток.

Також запитуваними з боку суб’єктів господарювання є послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – зареєстровано 1187 книг (8,8%) та  послуга з надання витягу з реєстру єдиного податку - надано 1182 витяги (8,7%).

Крім того, Головним управлінням ДФС у Донецькій області у червні 2016 року надано 1073 адмінпослуги: видано 1014 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (з них 612 і 402 ліцензій відповідно), а також видано 59 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.

З більш детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області: https://dn.sfs.gov.ua, або в оновленій версії Електронного кабінету платників податків.

ГУ ДФС в Донецькій області

 

З початку року сервіс ДФС «Пульс» допоміг 164 платникам Донеччини 

Саме стільки телефонних дзвінків від платників податків Донецького регіону надійшло на антикорупційний сервіс ДФС України за шість місяців 2016 року, у тому числі безпосередньо до Головного управління ДФС у Донецькій області – 100 звернень, що майже в 1,5 рази менше відповідного періоду минулого року (227 звернення).

Розгляд всіх звернень завершено, про вжиті заходи проінформовано заявників у встановлені законодавством терміни.

Найактуальніша тема, яка хвилювала платників області, - звітність та реєстрація накладних. З цього приводу на сервіс «Пульс» надійшло 51 звернення.

Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» надходили з приводу роботи системи електронного адміністрування ПДВ (14 звернень); організації роботи податкових органів ДФС у Донецькій області (29 звернень);  щодо корупційних дій (3 звернення); щодо перевірки СГ, реєстрації платником ПДВ та роботи Центрів обслуговування платників – по 1 зверненню на кожне.

Нагадуємо, що оператори антикорупційного сервісу ДФС «Пульс» цілодобово приймають скарги та пропозиції з приводу роботи служби, а також заяви щодо корупційних дій працівників інспекцій та митних постів за телефоном: (044) 284-00-07.

ГУ ДФС у Донецькій області

 

Донеччина: в рамках операції «Акциз-2016» у м. Мар’їнка вилучено лікеро-горілчаних та тютюнових виробів на суму 60 тис. гривень

На виконання розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І. та в рамках проведення операції «Акциз-2016» протягом 22-24 липня 2016 року працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області спільно з  спецпідрозділом «Фантом» проведено заходи щодо виявлення фактів безліцензійної торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами у м. Мар’їнка Донецької області.

Проведено перевірку 4-х об’єктів роздрібної торгівлі, в яких встановлено порушення, передбачені ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) (здійснення торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами без відповідних ліцензій та марок акцизного збору та держреєстрації).

За результатами проведених заходів вилучено лікеро-горілчаних та тютюнових виробів на суму 60 тис. гривень.

Складено 4 протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за статтею  164 КУпАП.

ГУ ДФС у Донецькій області

 

Фіскали Донеччини викрили ухилення від сплати єдиного внеску на суму більш, ніж 8 млн. гривень

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області викрили ухилення від сплати єдиного внеску на суму більш, ніж 8 млн. гривень.

В рамках проведених заходів виявлено, що посадові особи підприємства, яке є платником податків у Донецькій області та розташоване на лінії розмежування в районі проведення АТО, отримували прибуток від видобутку вугілля на тимчасово непідконтрольній території області та торгівельних операцій з ним. Також виявлено неодноразове ухилення від надання звітів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та його сплати, за більш, ніж 200 працівників даного підприємства.

В результаті заборгованість підприємства перед державою перевищує 8 мільйонів гривень.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 212-1 КК України  (ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

Досудове слідство триває.

ГУ ДФС у Донецькій області

На Донеччині в рамках операції «Акциз-2016» вилучено паливно-мастильних матеріалів на сумму більше 3,5 млн. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.  Дії співробітників, в рамках операції «Акциз-2016», направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з співробітниками Прокуратури Донецької області та співробітниками об’єднаного штабу ЦУ СБ України в районі проведення АТО викрито приватне підприємство Донецької області, яке ухилялось від сплати акцизного податку.

В ході проведення слідчих дій в рамках розслідування злочину, пов’язаного з ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України) та незаконним виготовленням підакцизних товарів шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів (ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України), встановлено, що під час виготовлення та подальшої реалізації паливно-мастильних матеріалів, посадові особи приватного підприємства організували виготовлення контрафактного бензину різних марок шляхом штучного збільшення октанового числа низькоякісного бензину з використанням хімічних присадок.

Виготовлений таким чином сфальсифікований бензин у подальшому реалізовувався через власну мережу АЗС під виглядом товарного бензину більш високої якості.

Так, в рамках кримінального провадження проведено ряд обшуків та вилучено понад 170 тон паливно-мастильних матеріалів сумнівного походження на загальну суму понад 3,5 млн. гривень. Зразки вилученого пального спрямовано на експертизу.

Слідство триває.

ГУ ДФС в Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: