Новини налогової інспекції Слов’янська: податок на нерухоме майно, штрафні санкції, операція «Акциз-2016»

Відділ організації роботи Слов’янської ОДПІ інформує

пенсионный налоговая славянскНа Донеччині власники нерухомості сплатили 15,2 млн. грн. податку

Саме стільки сплачено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з початку 2016 року.

Для фізичних осіб та юридичних осіб, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, механізм сплати  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відрізняється.

Платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до територіальних органів ГУ ДФС у Донецькій області за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

На сьогодні на Донеччині  зареєстровано 1912 юридичних осіб, що є власниками більше 9 тис. об’єктів нерухомості. Відповідно до наданих  ними податкових декларацій  річна сума податку складає  38,9 млн. грн., що на 16,2 млн. грн. більше у порівнянні з показниками 2015 року.

Фізичні особи в 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за 2015 рік з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. На 1 липня 2016 року сформовано, надіслано та вручено їм податкові повідомлення – рішення щодо суми сплати податку на нерухомість.

За І півріччя 2016 року понад 4,1 тисячі платників Донецького регіону отримали ключі електронного цифрового підпису

Протягом січня-червня 2016 року у відокремлених підрозділах Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС України, які розташовані у м. Краматорську та м. Маріуполі, 4112 платників Донеччини отримали безкоштовні ключі  електронного цифрового підпису.

Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів користуються платники-фізичні особи. Так, за шість місяців поточного року ключі  електронного цифрового підпису отримали майже 2,6 тис. фізичних осіб та понад 1,5 тис. юридичних осіб.

Завдяки наявності електронного цифрового підпису у червні п.р. 99,7% платників ПДВ та 88,4% страхувальників надали звітність за травень засобами телекомунікаційного зв’язку.

У І півріччі 2016 року 953 платників надали звітність за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків».

Нагадаємо, що переглянути відео інструкцію з користування сервісом «Електронний кабінет платника податків» можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням https://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html

Від платників Донеччини надійшло майже 167 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі

В Донецькій області нараховується близько 2,7 тис. суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами. У першому півріччі 2016 року  кількість виданих ліцензій на зазначені види діяльності складає 3977 шт. (на алкогольні напої – 2264, на тютюнові вироби – 1713). За видачу та подовження таких ліцензій до місцевих бюджетів надійшло понад 15 млн. гривень.

За шість місяців 2016 року від платників Донеччини до місцевих бюджетів надійшло – 166,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що на 17,4 млн. грн. більше доведеного індикативного показника доходів. У тому числі з реалізації алкогольних напоїв перераховано – 47,6 млн. грн., тютюнових виробів – 36,8 млн. грн., нафтопродуктів – 82,3 млн. гривень. Зібрані кошти від роздрібного продажу підакцизних товарів йдуть на покращення інфраструктури області.

Співробітники фіскальної служби області провели 303 перевірки суб`єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг в роздрібній і оптовій торгівельній мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. За результатами встановлених порушень, до підприємців відповідно до законодавства застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 4,5 млн. гривень. Основним порушенням є відсутність ліцензій.

За результатами контрольно-перевірочних заходів та роз’яснювальної роботи серед платників податків у першому півріччі 2016 року видано 734 ліцензії на право роздрібної торгівлі суб’єктам господарювання, які до цього не мали такі ліцензії, що на 212 ліцензій більше, ніж в аналогічному періоді 2015 року. Усього за січень-червень поточного року видано на 285 ліцензій більше, ніж за аналогічний період минулого року. Така тенденція також пов’язана з ліцензуванням реалізації пива, яке віднесено до алкогольних напоїв з 1 липня 2015 року.

Сільгоспвиробники: діалог необхідний

Предметом постійної уваги Уряду, обласних та районних державних адміністрацій, органів державної фіскальної служби є і залишатимуться  підприємства – сільгоспвиробники.

Саме ця, традиційна для України, галузь є найбільш важливою для забезпечення соціально-економічного добробуту жителів сільських територій регіону, і саме вона є найбільш чутливою до всіх змін у фінансово-економічній кон’юнктурі.

Системний моніторинг проблем, з якими сільгоспвиробники стикаються у своїй діяльності, їх своєчасне та комплексне вирішення – одно з основних завдань органів влади всіх рівнів. Саме з такою метою проводяться зустрічі керівників районних податкових інспекцій з представниками фермерських господарств.

Під час зустрічей сторони обмінюються думками щодо сучасного стану та перспектив оподаткування діяльності сільгосппідприємств, актуальних проблемних питань в світі змінюваного податкового законодавства та можливих напрямків участі органів державної фіскальної служби у їх вирішенні. Звертається увага на неприпустимість фальсифікації даних сільськогосподарської діяльності, зокрема маніпулювання показником Врожайність.

Практика таких консультативних зустрічей продовжуватиметься і надалі. Державна фіскальна служба відкрита до діалогу та готова до обговорення ініціатив аграріїв в сфері оподаткування.

На Донеччині в рамках операції «Акциз-2016» вилучено лікеро-горілчаних та тютюнових виробів на суму більше 159 тис. гривень

На виконання розпорядження Голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І. та в рамках проведення операції «Акциз-2016» протягом 13-14 липня 2016 року працівниками оперативного управління та інших підрозділів ГУ ДФС у Донецькій області спільно з співробітниками спецпідрозділу «Фантом» проведено заходи щодо виявлення фактів безліцензійної торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами у м. Торецьк та с.м.т. Новгородське Донецької області.

Проведено перевірку 3 торгових ринків та 23 магазинів роздрібної торгівлі, з яких встановлено порушення в 9-х магазинах роздрібної торгівлі (здійснення торгівлі лікеро-горілчаних та тютюнових виробів без відповідних ліцензій та марок акцизного збору) та в 4-х торгових точках на ринках (торгівля тютюнових виробів без відповідних ліцензій та марок акцизного збору).

За результатами проведених заходів вилучено лікеро-горілчаних виробів в кількості 2012 пляшок та тютюнових виробів без марок акцизного збору виробництва Республіки Молдова та тютюнової компанії «Хамадей» (м. Донецьк) у кількості 5977 пачок всього на загальну суму 159,2 тис. гривень.

Складено 10 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, в т.ч.:

- 9 за ч. 1 ст. 164 КУпАП, з яких 2 – за торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного збору, 7 - за торгівлю лікеро-горілчаними виробами без відповідних ліцензій;

- 1 за ч. 1 ст. 177 КУпАП (виготовлення, придбання, зберігання або реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв).

За результатами проведених заходів працівниками ГУ ДФС у Донецькій області складено 4 акти перевірок за порушеннями:

  • підроблені марки акцизного збору;
  • мінімальна ціна на лікеро-горілчані вироби;
  • максимальна ціна на тютюнові вироби;
  • реалізація лікеро-горілчаних виробів без марок акцизного збору;
  • реалізація лікеро-горілчаних виробів на розлив;
  • порушення касової дисципліни.

Загальна сума штрафних санкцій по зазначених актах перевірок складає близько                160 тис. гривень.

ГУ ДФС у Донецькій області

Щодо порядку складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

Слов’янська ОДПІ  повідомляє, що відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

- здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);  -    виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

- надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника). Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.     У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення поставки товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті. У разі якщо до Z-звіту включено суму поставки платнику ПДВ, на таку операцію було складено окрему податкову накладну, така сума поставки та відповідно сума ПДВ до зведеної податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій, не включається.

 

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: