В Донецкой области с переселенцами начнут работать кейс-менеджеры

тренинг1

Сьогодні, 25 липня, у м. Слов’янську Донецькою обласною громадською організацією «Ліга соціальних працівників» було проведено фокус-групу щодо ефективності застосування методики кейс-менеджменту у роботі з внутрішньо переміщеними особами в рамках проекту ПРООН «Впровадження підходу кейс-менеджмент у роботі з ВПО у державних та громадських організаціях.

У роботі фокус-групи взяли участь:

Керівництво Донецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; виконавчий директор ДО ГО «Ліга соціальних працівників»; координатор проектів ПРОООН; директори мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; на базі яких працює 30 кейс-менеджерів, залучених до роботи в зазначеному проекті; кейс-менеджери; представники громадських організацій; а також представники внутрішньо переміщених осіб, які були залучені до кейс-менеджменту.

На зустрічі були озвучені попередні результати першого етапу реалізації проекту «Швидке реагування на економічні та соціальні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні», досягнуті в ході роботи. Так, до кейс-менеджменту за чотири місяці з метою спрямування соціальної роботи з переміщеними людьми на забезпечення стійкості, подолання залежності від гуманітарної допомоги, відновлення трудового потенціалу, соціально-культурних та громадських структур, а також особистої та колективної спроможності активно сприяти національному та регіональному розвитку залучено 146 сімей, які виховують 193 дитини. Також іще 121 родина отримала консультування в рамках проекту та перенаправлення до інших організацій, надавачів соціальних послуг. В процесі роботи клієнти отримали 4 174 послуги ( інформаційні, матеріально-економічні, освітні, психологічні, житлові, медичні, захисту та безпеки, юридичні).

Для реалізації проекту було вибрано 5 територій (мм. Слов'янськ, Добропілля, а також Слов'янський, Добропільський та Першотравневий райони), як з міським, так і сільським населенням. Перед областю було поставлено вирішення спільних цілей і завдань, а вже налагодження роботи відбувалося на містах.

В ході проведення зустрічі присутні були ознайомлені із засадами роботи кейс-менеджера. Були обговорені та підведені підсумки отриманого під час роботи у якості кейс-менеджерів досвіду та вироблені низки пропозицій щодо удосконалення і унормування подальшої діяльності кейс-менеджерів в області та Україні.

Одним із представників внутрішньо переміщених осіб, які були залучені до кейс-менеджменту, була висловлена подяка за проведену роботу.

Підводячи підсумки модератором групи було зазначено, що робота в даному проекті, в першу чергу, продемонструвала життєздатність

системи кейс-менеджменту в підтримці вразливою категорією населення та потребує подальшої реалізації.

 

тренинг2 тренинг3 тренинг4

Ксения Шостацкая, фото автора

Деловой Славянск

7
0

Эта запись была размещена в рубрики: