У Слов’янську судитимуть заступника начальника сектору карного розшуку та п’ятьох його підлеглих

Слідчим управлінням прокуратури Донецької області за матеріалами Управління Служби безпеки України в Донецькій області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно оперативних працівників сектору карного розшуку Слов’янського відділення поліції Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Під час досудового розслідування слідчими прокуратури встановлено, що співробітники поліції, протягом жовтня 2015 року-березня 2016 року, встановлювали осіб, що періодично вживають наркотичні засоби, після чого, при отриманні чергової інформації про придбання цими особами наркотиків, без наявності будь-яких документів, що дають підстави для огляду чи обшуку помешкання, із застосуванням фізичної сили вдиралися до їх житла, повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

Під час затримання наркозалежних осіб до них застосовувалися протизаконні заходи фізичного та психологічного впливу, а також здійснювалося незаконне позбавлення волі та права на пересування. Крім того, правоохоронці вимагали від громадян грошові кошти за не притягнення до кримінальної відповідальності.

Дії правоохоронців кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки, або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканості житла), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання) КК України.

На теперішній час всі обвинувачені, за клопотанням прокуратури,  відсторонені від посад.

Обвинувальний акт спрямовано до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області для розгляду по суті.

                                     

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: