Новости налоговой инспекции Славянска: 403 млн. ЕСВ за полгода, штрафы за торговлю табачными изделиями

пенсионный налоговаяРоботодавці сплатили майже 403 мільйони гривень ЄСВ

За січень – червень  2016 року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку в Слов’янській ОДПІ, перерахували фонду 402,9 млн. грн. ЄСВ. Зокрема, у червні вони сплатили понад 74,2 млн. грн. Зазначені кошти надійшли від  1804 платників.

Переважна більшість цих надходжень направлена від роботодавців, які виплачували заробітну плату, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомогу з тимчасової непрацездатності, а також від фізичних осіб-підприємців.

Нагадаємо, що з травня 2016 року в Україні зріс рівень прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становить 319 грн.

Оподаткування доходів від продажу самостійно вирощеної сільськогосподарської продукції

Cлов’янська ОДПІ   нагадує,  що  відповідно  до норм пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі ПКУ) не оподатковуються доходи, отримані громадянами від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена самостійно на земельних ділянках, наданих їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. Якщо ж розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ. Порядок її видачі затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 року № 32. Така довідка безоплатно видається громадянам сільською, селищною або міською радою за місцем їх проживання в термін протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви. Серед реквізитів, які повинні міститися у довідці, зокрема, вид цільового призначення земельної ділянки, розмір земельної ділянки у гектарах тощо. Довідка видається строком на п'ять років. Отже, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству, яке є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то підприємство-покупець не утримує податок з доходів, що виплачуються за сільськогосподарську продукцію. Однак, слід нагадати, якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ

При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 16 та 41 УКТ ЗЕД, затвердженої Законом України від 19.09.13 №584-VII «Про митний тариф України» (зі змінами та доповненнями), отримані від такого продажу доходи не являються оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж вказаної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Відділ організації роботи Слов’янської ОДПІ

За продаж тютюнових виробів, за цінами вищими ніж максимально-роздрібні, передбачено штраф

Слов’янська ОДПІ нагадує, що продаж сигарет (з фільтром, без фільтру) у роздрібній мережі здійснюється за цінами, не вищими за максимальні роздрібні ціни, встановлені виробниками або імпортерами товарів, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

До максимально роздрібних цін додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5 відсотків. Вартість тютюнових виробів, вище за яку не дозволено їх реалізацію, можна отримати помноживши максимально - роздрібну ціну (вказану на пачці) на 1,05. Продаж тютюнових виробів (крім сигарет) здійснюється за цінами, рівень яких визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (крім акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) та акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що становить 5 відсотків вказаної вартості.

Також ст. 17 Закону України 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями передбачена відповідальність у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимально - роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів, у розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень.

Визначення поняття тютюнових виробів дає пп. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України – це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Донецька митниця ДФС перерахувала до Держбюджету штрафних санкцій  на суму майже 138,3 тис. гривень

Протягом першого півріччя 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 34 порушення митних правил, що майже в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Аналіз структури виявлених правопорушень в розрізі статей Митного кодексу України  свідчить, що найбільш поширеними порушеннями митних правил, є:

- ст.484 МКУ - зберігання, придбання чи використання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від нього, складено 14 протоколів про порушення митних правил  (далі ПМП);

- ст.470 МКУ - перевищення строку доставки товарів, транспортних засобів - 7 ПМП;

- ст.481 МКУ - перевищення строків тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів -5 ПМП;

- ст.469 - неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено - 3 ПМП ;

- ст.480 МКУ порушення порядку здійснення операцій з переробки товарів - 3 ПМП.

Не припиняється спільна робота з правоохоронними органами Донецької області в напрямку протидії порушенням митного законодавства України. За минулий період проведено 17 спільних заходів, виявлено 14 ПМП, вилучено предметів правопорушення  на суму майже 38,6 тис. гривень.

З початку року митницею перераховано до держбюджету штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму майже                  138,3 тис. грн., що практично вдвічі більше, ніж за відповідний період                    2015 року.

На Донеччині податковою міліцією стягнуто до бюджету майже 15 млн. гривень

 У січні-червні 2016 року за матеріалами оперативних підрозділів ДФС у Донецкій області зареєстровано 49 кримінальних проваджень, з них 31 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, 11 – за фактами реалізації фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, 3 – за фактами спроби розкрадання бюджетних коштів, 2 – за фактами фіктивного підприємництва, 3 – за фактами легалізації (відмивання) грошових коштів.

За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 7,9 млн. гривень.

Спрямовано до суду з обвинувальним актом 3 кримінальних провадження.

Вилучено з незаконного обігу підакцизні товари на суму 20,4 млн. грн., у т. ч. тютюнові вироби - на 16,9 млн. грн., лікеро-горілчані вироби - на 2,7 млн. грн., паливно-мастильні матеріали - на 0,9 млн. гривень. Припинено діяльність 2 підпільних цехів з незаконного виробництва фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

Припинено діяльність «конвертаційного центру» з загальною сумою обігу 200 млн. гривень. За результатами відпрацювання підприємств, що входили  складу центру, на їх рахунках арештовано більш ніж 10 млн. грн., проведено 20 документальних перевірок, за якими донараховано до бюджету 22 млн. грн. та  стягнуто 7 млн. гривень.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: