Чи полетять тріски?: В Донецькій облдержадміністрації визначили методи боротьби з самовільними рубками лісосмуг

OLYMPUS DIGITAL CAMERA ПИТАННЯ БОРОТЬБИ З САМОВІЛЬНИМИ РУБКАМИ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ТА ЛІНІЙНИХ ПОЛЕЗАХИСНИХ СМУГ ОБГОВОРИЛИ В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

12 липня заступник голови Донецької облдержадміністрації Віктор Ремський провів робочу нараду з питань напрацювання спільних заходів для покращення ситуації з охорони лісів та лісосмуг від самовільних рубок, охорони лісів від пожеж, осередків шкідників та хвороб.

Питання вирубки лінійних полезахисних смуг надзвичайно актуальне не тільки для Донецької області, а й для всієї країни, адже веде до дестабілізації довкілля, посилення водної та вітрової ерозії, деградації сільськогосподарських угідь.

Обговорення відбулось за участю керівництва департаменту екології та природних ресурсів, представників Державної екологічної інспекції в Донецькій області,  Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держгеокадастру, правоохоронних органів, директорів державних лісогосподарських підприємств.

Донецька облдержадміністрація отримала листа від Державного агентства лісових ресурсів України, у якому зазначено, що у 2015 році, незважаючи на заходи, що були вжиті із охорони лісів, обсяг незаконних рубок склав  24,1 тис. м куб., з яких 8,8 тис. м куб.(36 %) скоєно у лісах підприємств Луганського та Донецького обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Перевірки правоохоронних та інших контролюючих органів, в яких приймали участь працівники департаменту, виявили в ДП «Краснолиманське лісове господарство» незаконних рубок близько на 1,5 млн. грн., а в ДП «Слов’янське лісове господарство» близько на 2,0 млн. грн.

Учасники наради зазначили, що сьогодні через відсутність бюджетного фінансування є загроза втрати рукотворних лісів. За цих умов буде відсутня можливість здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах, що, безумовно, сприятиме масовому виникненню лісових пожеж, осередків шкідників і хвороб лісу, які у  специфічних кліматичних умовах часто призводять до надзвичайних наслідків.

Присутні на нараді зійшлися на думці, що для ефективного забезпечення охорони лісів необхідна взаємодія державної лісової охорони, працівників територіальних органів поліції, Служби безпеки України, Державної фінансової інспекції, Державної екологічної інспекції, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, представників засобів масової інформації.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

До справки:

На сьогоднішній день на території області знаходиться 6 основних лісокористувачів: Донецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, Донецька залізниця, Служба автомобільних доріг, Компанія «Вода Донбасу», НПП «Святі гори».

Державний контроль за додержанням вимог лісового законодавства в області здійснюють: Донецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, Державна екологічна інспекція в Донецькій області, правоохоронні органи, органи місцевого самоврядування (згідно законодавства).

Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: