«Найда, або панська любов»: в Слов’янську знято фільм за твором Михайла Петренка

акт1В культурному житті Слов'янська відбулась неабияка цікава та неординарна подія. В травні в формі літературно-художньої композиції за мотивами драматичної думи "Найда" нашого земляка, поета-романтика ХІХ сторіччя Михайла Петренка був відзнятий фільм.

Презентація фільма з назвою "НАЙДА або ПАНСЬКА ЛЮБОВ" відбулась в редакції "Ділового Слов'янську". За круглим столом у редакції інтернет-ресурсу зібрались виконувачі головних ролей, педагоги, і всі, хто був причетний до створення цієї короткометражної стрічки.

акт2
Фільм було відзнято в рамках проекту "Ідентифікація Петренків" за ініціативою Олександра Євграфовича Петренко, праправнука поета-романтика Михайла Миколайовича Петренко, та для популярізації творчості поета.

Як відомо, в 2017 році в Україні та в усьому світі буде святкуватись 200-річчя поета Михайла Миколайовича Петренка (1817-2017) – яскравого представника українського романтизму першої половини ХІХ що народився в Слов'янську.

Режисером – постановником, та автором кіносценарію стала  –  Вікторія  Коваленко, методист навчально-методичного центру Слов янська.

Ролі виконували учасники  творчого колективу «Школа актора» ЦДЮТ, учні та випускники ЗОШ №13 -    Марія Дорошенко  – Марина Дубцова, Галя,  її племінниця  – Ксенія Єсипенко, сусідка  – Дар’я Давидець,    авторський текст, хлопець – Владислав  Калмиков,    подружки – Яна  Медвецька та Юлія Фісенко.

акт3

В роботі по підготовці та створенню фільма прийняли активну участь та зробили цінні внески Шабанова Валентина Миколаївна, Коваленко Вікторія Віталійовна, Шабанова Олена Федорівна, Бондарь Микола Пантелеймонович, педагоги, учні та адміністрація Слов'янської ЗОШ №13, зокрема директор Погорєлов Анатолій Іванович, методисти навчально-методичного центру  м. Слов’янська.  За що нащадки стародавнього козацького роду Петренко від імені продовжувачів роду Петренків, Редчуків, Балюків висловили їм свою щиру подяку. Вони подякували всім тим, хто прийняв участь в цьому багатоплановому проекті, та зробив можливим створення цього фільму.

Фільм було відзято на базі етнографічного комплексу у с. Маяки, Слов`янського району, власник Генадій Кіркач, за сприяння активістів-краєзнавців громадської спілки "Розвиток ініціатив" Олени Саржевської та Вікторії Бахової. Оператором фільму став Антон Бігма. Координатор проекту Едуард Торський

ма4 ма11 ма12Адреса сайту проекту - www.дивлюсьянанебо.com.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

44
2

Эта запись была размещена в рубрики: