У військових Держспецтрансслужби гостювали діти з підшефної школи № 6 Слов’янська. Фоторепортаж з Дніпропетровська та Новомосковська

школьники2

На запрошення Голови Адміністрації Держспецтрансслужби генерал-лейтенанта Миколи Малькова з 10 по 14 квітня 2016 року школярі Слов’янскої загальноосвітньої школи ім. Т.Г. Шевченка № 6 відвідали міста Дніпропетровськ та Новомосковськ.

Діти проживали на території військової частини у спеціально підготовлених приміщеннях.

Протягом трьох днів відвідали краєзнавчий музей м. Новомосковська, Свято-Троїцького собор, музей трубного заводу м. Новомосковська, зустріч з колективом загальноосвітньої середньої школи №6 Новомосковська переглянули виступу оркестру загону;

- зустрілися з Митрополитом Днепропетровским і Павлоградським, керуючим Дніпропетровською єпархією Іринеєм;

Також побували у Дніпропетровську, ознайомились з навчальним процесом на кафедрі військової підготовки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. В.А. Лазаряна.

IMG_8918 IMG_8933 IMG_8944 IMG_9020 IMG_9059 IMG_9122 IMG_9151 IMG_9238 IMG_9315 IMG_9336 IMG_9345 IMG_9365

Юнаки та дівчата мешкають в Слов’янську та навчаються у місцевій школі №6, яка знаходиться біля Карачун-гори, і внаслідок чого зазнала значних руйнувань під час бойових дій. Після звільнення Слов’янська військові 1-го об’єднаного загону до 1 вересня 2014 року відновили три школи 6-ту, 10-ту, 16-ту та один дитячий садочок і подарували школярам оновлені та затишні класи.

А згодом, до першого вересня 2015 року, особовий склад військового оркестру 194 понтонно-мостового загону, змінивши музикальні інструменти на будівельні відновив ще й шкільну спортивну залу у школі №6. До чергової річниці з дня народження українського генія Т. Шевченка у березні 2016 року генерал-лейтенат Микола Мальков, завітав на урочистості, присвячені «Шевченківським дням» до підшефної ЗОШ №6 та подарував закладу меморіальну дошку з зображенням Кобзаря.

Від того часу зав’язалася міцна дружба між військовими та навчальним закладом Слов’янська - ЗОШ №6.

Протягом 2015 року, підчас канікул, школярів з гостинністю приймали військовослужбовці у містах Києві, Дніпропетровську, Новомосковську, Львові, Чернігові, Конотопі, саме в цих населених пунктах розташовані підрозділи Держспецтрансслужби.

Під час подорожей діти ознайомилися багатьма пам’ятками історії та культури різних регіонів країни. Вперше відчули колорит національно-культурного центру Західної України міста Львів. До речі, щодо поїздки саме до цього регіону в батьків та дітей були найбільші застороги.

Коли ми на запрошення генерала збиралися їхати до Львова, - розповідає директор школи Наталя Дубровська, - то батьки боялися відпускати дітей, існувала якась негативна думка. І вже коли ми приїхали до Львова, нас там зустрічали як рідних, такої теплої родинної гостинності діти не очікували. Тому всі наступні наші подорожі, а це вже п’ята, на запрошення наших військових, не викликає сумніву ні у дітей, ні у дорослих. І за це ми дуже вдячні Голові Адміністрації Держспецтрансслужби генерал-лейтенанту Миколі Івановичу Малькову.

Знайомство з містом розпочали із екскурсу в історію древнього Львова. Під час екскурсії діти побачили площу Ринок, Львівську Цитадель, Порохову Вежу,  Аптеку - музей і її підземелля, Арсенал,  Домініканський собор, Вежу Корнякта, Будинок вчених, Вірменську церкву, Оперний театр, Палац Потоцьких, Університет, Собор Св. Юра та інші визначні пам’ятки древнього Львова.

Хлопці і дівчата отримали чудову нагоду оглянути  мистецтво виготовлення шоколаду та знаменитого кавоваріння, посмакували цими смаколиками. Учні дізнались, що таке «Золоте кільце Львівщини». Мандрівка замками Львівщини - Олеським, Підгорецьким, Золочівським і Високим не залишила нікого байдужим. А завітавши до майстер-класу власноруч спробували написати «Писанки» до Великодня. Не менш захоплюючими були подорожі Чернігівщиною та Дніпропетровщиною. Але найбільш цікавим було знайомство з укладом військового життя.

Знайомство з військовими частинами  починалось з кімнат історії Залізничних військ та Держспецтрансслужби, де офіцери – вихователі розповідали про основні віхи військ, військовий героїзм та трудові доблесті військових залізничників. Хлопчаки та дівчатка познайомились з навчальною базою військової кафедри підготовки спеціалістів Держспецтрансслужби, та Чернігівського навчального центру, з підготовкою водолазів, спробували стріляти з різних видів стрілецької зброї на військовому полігоні та тирі. Побачили як готуються військові оркестранти, які згодом виступили з музичним дефіле.

- Ця школа стала для нас підшефною, і ми й надалі будемо робити все, щоб діти відчували турботу з боку Держави та українського війська. І щоб в серцях і душах юнаків завжди панувала думка про величність і щирість українського народу, його гостинність і працелюбність, безмежну любов до рідної землі, будь - то схід чи захід, північ чи південь, про те, що Україна – єдина країна, – говорить Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант Микола Мальков.

Підчас зимових канікул на залізничному вокзалі  дітей зустрічав справжній Дід Мороз, його роль професійно виконав молодший сержант Євген Варава. Такої яскравої зустрічі не очікували не тільки діти. Навіть машиністи електровоза дуже зраділи, побачивши його на пероні та у відповідь привітали гудком. Такий задум військових підняв настрій дітям та дорослим і не зважаючи на сильний мороз вони весело вирушили на екскурсію столицею.

Побували у Музеї води, відвідали Майдан та вклонилися на Алеї Небесної Сотні. Найбільше вражень отримали біля головної ялинки країни, де танцювали та фотографувалися з Дідом Морозом та іншими казковими персонажами. Наступні дні школярі провели у Чернігові, де їх також дуже тепло зустрічали. Відвідали столицю Гетьманської держави місто – музей Батурин.

Прес-служба Державної спеціальної служби транспорту
Міністерства інфраструктури

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: