Донецькрибоохорона: особливості риболовлі у березні

 рыбалкаБерезень. Перший весняний місяць. Все більше погожих днів. Яскраво світить сонце. Річки, озера, водосховища поповнились свіжою водою, наповненою киснем. І все це різко змінило всю картину підводного царства. Зі своїх зимових схованок – ям виходить глибинний окунь, щука та інша риба. Проголодавшись, риба посилено розшукує корм і жадібно хапає принаду.

Ловляться хижаки в ці дні на блешні, жерлиці, мормишки поблизу ям, на невеликих і середніх глибинах. В сонячну погоду краще користуватися блешнями зі свинцю, вранці та вечорами сріблястими і нікельованими.

В цей період щука вже тримається невеликими зграйками. Судак і окунь кочують, заходячи на мілини. Тому, витягнувши рибу, слід, не мешкаючи, знову закидати снасть, інакше хижаки, особливо судак і окунь, можуть відійти.

Триває нічний лов налиму на донні вудки. Інколи він клює і вдень. Не треба забувати, що налим найчастіше тримається біля корчів, підводних каменів.

Хороші результати дає ловля поплавковими вудками на річках. На рівній течії (глибина 3,5-5 м) весь день клює лящ на мотиля або черв’яка. Клювання кращим буде з прикормкою або якщо на одному гачку (кучкою) 3-4 мотиля чи 2-3 черв’яка. Тут головне прилаштуватися рибалці біля крутого берега, гирла невеликої річки. На дрібні блешні і мормишку з підсадкою черв’яка, мотиля, окуневого ока, малька бере окунь, щука, дрібний судак, головень, а інколи і в’язь. Поплавковими вудками і на мормишку ловиться крупний йорж, плітка, підлящик, плоскирка.

З другої половини березня посилюється клювання на озерах, ставках, водосховищах.

Як завжди, успіх риболовлі залежить від стану погоди. При похолоданні, падінні тиску повітря, негоді їхати на риболовлю не варто, клювання буде слабким, або зовсім припиняється.

Сектор іхтіології та регулювання рибальства
Донецькрибоохорони

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: