В бібліотеках-філіях Слов’янського району пройшов цикл заходів «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»

ф.19-4
З  9 по 12 березня для користувачів працювали розгорнуті книжкові виставки, виставки-пошани, виставки-бенефіси, виставки-інсталяції, виставки-презентації, тематичні полиці, літературні викладки «Твоя дума, твоя пісня не вмре, не загине», «Кобзарева струна не вмирає», «Навчись у Кобзаря любити слово рідне», «Вічна книга великого Кобзаря», «Дорогами Тараса», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Шляхами великої долі», «Шевченкові думки переживуть віки», «Наша любов і святиня – Тарас Шевченко», «Живлять поезію Тарасові джерела», «Скарби безсмертного Кобзаря», «Велетень  української літератури».

IMG_0004Присутні користувачі могли познайомитися на розділах виставок з представленою відповідною літературою, а саме науковою, художньою, документальною, публіцистичною, книгами про життєвий та творчий шлях  поета, поетичними надбаннями, матеріалами досліджень про Тарасове життя, тощо.

Як розповіла директор районної центральної бібліотечної системи Лілія Луценко, проведені бібліотекарями бібліографічні огляди, перегляди літератури, рекомендаційні та пізнавальні бесіди біля виставок глибше познайомили відвідувачів з знайомими та незнайомими сторінками життя, найбільш цікавими фактами із творчості та з особистого життя Тараса Шевченка, кращими зразками творчої спадщини Великого Генія.

Так, в усіх бібліотеках-філіях пройшли шевченківські читання «Світ краси Шевченківського слова», де активну участь взяли палкі шанувальники поезії великого Кобзаря. А літературний вернісаж «Життя і творчість Тараса Шевченка в датах та ілюстраціях» познайомив з визначними датами долі українського сина, палкою поезією та мистецькими палітрами світоча української культури, користувачів юнацького віку Райгородоцької міської бібліотеки-філії № 4 для дорослих та Райгородоцької міської бібліотеки-філії №7 для дітей, Рай-Олександрівської сільської бібліотеки-філії №22, Новомиколаївської сільської бібліотеки-філії №19, Красноармійської сільської бібліотеки-філії № 14, Дмитрівської сільської бібліотеки-філії № 11, Мирненської сільської бібліотеки-філії № 3 та Тетянівської сільської бібліотеки-філії № 25.

Літературні вікторини «Стежками творчості Тараса Шевченка» та конкурси знавців шевченківських творів «На струнах Кобзаревої душі» пройшли для користувачів молодшого та середнього шкільного віку в Карпівській сільській бібліотеці-філії №13, Андріївській сільській бібліотеці-філії № 8, Сергіївській сільській бібліотеці-філії № 23, Привільській сільській бібліотеці-філії № 21, Маяківській сільській бібліотеці-філії № 17 та Черкаській міській бібліотеці-філії № 2 для дітей, де присутні  відповідали на питання вікторин, виконували тестові завдання, слухали пісні на вірші Шевченка, розгадували різноманітні головоломки та кросворди, читали вірші напам'ять, пригадували найбільш відомі події з життя поета.

А користувачі Хрестищенської сільської бібліотеки-філії № 27, Долинської сільської бібліотеки-філії № 12 та Андріївської селищної бібліотеки-філії № 9  відвідали годину поезії «Жінки в творчості Шевченка», на якій йшлося про любов в житті Шевченка, жінок, які надихали поета на творчість, звучали пісні на вірші Тараса Григоровича.

Театралізовані свята «Поетична спадщина безсмертного Кобзаря» пройшли для дітей середнього та старшого шкільного віку в  Прелесненській сільській бібліотеці-філії  № 20 та Малинівській сільській бібліотеці-філії № 16, де присутні поринули у світ творчого слова Великого Генія. Проведені заходи до річниці Тараса Шевченка сприяють не тільки патріотичному вихованню, але й  розвитку творчих здібностей  користувачів і формуванню свідомих громадян, які люблять рідне слово і гордо несуть його у серці. Адже саме сучасному поколінню потрібно втілювати в життя заповіт Великого Кобзаря «І возвеличимо на диво і розум  наш, і наш язик...».

DCIM100MEDIA ф.1,6-1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA VLUU L100  / Samsung L100 OLYMPUS DIGITAL CAMERA ф.8-3 ф.13-2 ф.14 ф.19-2 ф.20-3 ф.23-2 ф.27-1

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: