Слов’янський краєзнавчий музей проводить заходи з нагоди Дня Героїв Крут

image-29-01-16-02-51-1
29 січня в Слов'янському краєзнавчому музеї з нагоди Дня Героїв Крут було відкрито виставку плакатів «Українська армія часів української національної революції 1917-1921 років»  з зображенням військовослужбовців Кожен плакат детально розповідає про окремий вид уніформи української армії та особливості її деталей.

Окрім цього, з нагоди цієї визначної в історії національно-визвольної боротьби українського народу дати слов'янські музейники провели інформаційно-просвітницький захід історичної реконструкції з метою популяризації української військової традиції та показати якою була уніформа нашої української армії в часи існування незалежної Української Народної Республіки в період 1917-1921 років.

Зокрема, волонтерами-реконструкторами виступили молоді активісти Асоціації дослідників військово-історичної спадщини "ПЛАЦДАРМ", що входить до громадської організації "Союз Народна пам'ять".

Форма ж української армії була надана військово-історичним клубом «Повстанець» (ВІК «Повстанець»).

Нагадаємо, 29 січня Україна відзначає День Героїв Крут.

97 років тому, 29 січня 1918 року, українські війська героїчно стримали наступ більшовиків на Київ, проявивши неймовірну жертовність і героїзм при захисті України, адже в ході агресії радянської Росії проти УНР на початку січня 1918 року більшовики вже встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ.

24–27 січня запеклі бої українських військ з більшовиками точились за станцію Бахмач. Оборона цього міста є однією з героїчних і маловідомих сторінок в історії визвольної боротьби українського народу.

Таким чином затримавши ворога на чотири дні, захисники України дали змогу укласти Брест-Литовський мир, що de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Тому сучасним українським військовослужбовцям, політикам та громадянам, в умовах протидії російській агресії та «гібридній війні», дуже важливо знати і розуміти причини, умови та наслідки російсько-української війни 1917-1921 років.

Сьогоднішня Україна стала можливою завдяки українській армії, а це означає, що державність без армії неможлива.

image-29-01-16-02-51-2

Прес-служба Слов’янського краєзнавчого музею

3
1

Эта запись была размещена в рубрики: