27 січня – Міжнародний день пам’яті Голокосту

День вшанування пам'яті жертв ГолокостуУ наш час ми зі скорботою згадуємо про таку трагедію міжнародного масштабу як Голокост. Для багатьох єврейських сімей це слово з жахом нагадує обідах, трагедії, горе і смерті невинних людей.

У наші дні, термін Голокост (Holocaust) характеризує Німецьку нацистську політику 1933-1945 років, в найжорстокішій боротьбі з єврейським народом, відрізнялася особливою жорстокістю і зневагою людським життям.

У багатьох країнах 27 січня відзначають Всесвітній день Голокосту, який в кожній країні має статус державної. У нашій статті ми розповімо і подробиці цієї великої дати та історії її появи.

27 січня день Голокосту

З ініціативи кількох країн: Ізраїль, США, Канада, Росія і Європейський союз, і за підтримки ще 156 держав, 1 листопада 2005 Генеральна Асамблея ООН призначила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Така дата була обрана не випадково, оскільки в 1945 році, в цей же день, радянські війська звільнили найбільший нацистський концтабір Освенцим-Біркенау (Аушвіц), що знаходився на території Польщі.

На засіданні ГА ООН було прийнято рішення закликати держави до розробки імператорського програм таким чином, щоб всі наступні покоління пам'ятали про уроки Голокосту і надалі запобігали виникненню актів геноциду, породження расизму, фанатизму, ненависті і забобонів.

У 2005 році в Кракові на честь дня Голокосту 27 січня, був проведений 1-й Всесвітній форум пам'яті жертв геноциду, який присвячувався 60-й річниці звільнення Освенцима. 27 вересня 2006 в пам'ять про 65-й річниці трагедії «Бабин Яр», активісти провели 2-й Всесвітній форум. 27 січня 2010 був здійснений третій Всесвітній форум у Кракові на честь 65-річчя визволення польського концтабору.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в 2012 році був присвячений темі "Діти і Голокост". Організація Об'єднаних Націй вшанувала пам'ять півтора мільйонів дітей єврейського походження, тисяч дітей інших народностей: цигани, сінті, рому, а так само інвалідів, постраждалих від рук нацистів.

На згадку про голокост - Освенцим

Спочатку ця установа служило табором для польських політв'язнів. До першої половини 1942 року, в ньому здебільшого ув'язненими були жителі цієї ж країни. В результаті наради в Ванзеє, 20 січня 1942 року, присвяченому вирішенню питання про знищення єврейського народу, Освенцим став центром винищення всіх представників цієї національності, і був перейменований в Аушвіц.

У крематоріях і спеціальних газових камерах "Аушвіца-Біркенау" фашисти знищили більше мільйона євреїв, а так само там померли і представники польської інтелігенції, і радянські військовополонені. Точно сказати, скільки смертей налічує Освенцим не можна, оскільки більша частина документів була знищена. Але згідно з деякими джерелами, ця цифра сягає від півтора до чотирьох мільйонів представників різних національностей. У загальній складності, геноцид знищив 6 мільйонів євреїв, а це на той момент складало третє населення.

День вшанування пам'яті жертв Голокосту

Багато країн створюють музеї, меморіали, проводять жалобні церемонії, заходи, акції на честь пам'яті невинно вбитих людей. До цих пір, в день пам'яті жертв Голокосту 27 січня, в Ізраїлі мільйони євреїв читаю молитву за упокоєння. По всій країні звучить траурна сирена, впродовж двох хвилин її звучання люди припиняють будь-яку діяльність, рух транспорту, завмираючи в скорботному і шанобливому мовчанні.

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: