Що потрібно знати кожному в епідперіод зростання захворюваності на ГРВІ та грип. Рекомендації лікарів Слов’янського району

ЦПМСД николаевка
Статистичні дані щодо різкого зростання захворюваності на гострі респіраторні інфекції (далі – ГРВІ) та грип у Слов’янському районі та тривожна інформація про кількість померлих  у Слов’янському районі, Краматорську та інших регіонах нашої країни від ускладнень цих інфекційних захворювань спонукає в чергове повертатися  до розгляду шляхів зараження на ці  захворювання та засобів захисту від них.

"Діловий Слов'янськ" звернувся до Центру первинної медико-санітарної допомоги Слов'янської районної ради з тим, щоб дізнатися, як захистити себе та своїх близьких від захворювання.

Найефективнішим засобом профілактики від грипу є профілактичне щеплення, яке повинно здійснюватись щонайменше за місяць до  вірогідного виникнення чергового епідемічного сезону.

В даний же час, якщо ви самі маєте перші ознаки захворювання на ГРВІ, або такі ознаки є у членів вашої родини, людей з близького до вас оточення, ваша поведінка повинна бути визначеною з урахуванням наступного.

Кожна особа, враховуючи відомі шляхи передачі вірусів від хворої людини до здорової, серед яких найбільш поширеними є повітряно-крапельний  та зараження через забруднені руки, повинна здійснити заходи для усунення цих шляхів.

З цією метою, на час епідемічного підйому захворюваності, необхідно впровадити захист дихальних шляхів, користуючись захисними масками.

Приміщення, в яких знаходиться хвора людина, або  суспільні приміщення, в яких перебуває велика кількість людей, потрібно періодично провітрювати та бажано здійснювати вологе прибирання з застосуванням дезінфікуючих засобів або ультрафіолетовим опромінюванням  повітря.

Для усунення шляхів передачі захворювання через забруднені руки потрібно як можна частіше їх мити та користуватись спеціальними дезінфікуючими засобами для рук, які можна придбати в  магазинах побутової хімії або аптеках.

Утримуватись від купівлі харчових продуктів (хліба, печива та іншого), які в подальшому не підлягають термічній обробці, а в торговій мережі знаходяться в неупакованому стані і піддаються інфекційному забрудненню.

Якщо в поточному епідемічному сезоні захворюваності на ГРВІ та грип ви не були щеплені,  слід  знати,  що у разі високої вірогідності зараженості на ГРВІ або грип, наприклад, хворіє член вашої родини,  існують засоби хіміопрофілактичного захисту від хвороби, які будуть рекомендовані в разі потреби вашим сімейним лікарем. Це особливо необхідно для осіб з групи «медичного ризику» виникнення ускладнень,  тобто громадян з ослабленим імунітетом або хворих на хронічні легеневі хвороби та інше.

Аналіз смертності від ускладнень при грипі вказує на те, що основною причиною цих ускладнень було самолікування або пізнє звернення до лікаря.

Таким чином, навіть в період епідемії, кожна особа має можливість захисту від зараження на ГРВІ та грип, дотримуючись загально прийнятих засобів профілактики.

У разі прояву перших ознак захворювання на ГРВІ та грип необхідно негайно звернутись до лікаря.

Як раніше повідомляв "ДС", вірус грипу продовжує масово вражати жителів Слов'янська

Читайте: Почему от гриппа умирают

Центр первинної медико-санітарної допомоги
Слов'янської районної ради

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: