У Львові найкращим у конкурсі визнали дитячий вертеп зі Слов’янська

dsc_3286

В Українському католицькому університеті побували діти зі Слов’янська, яких визнали переможцями цьогорічного конкурсу вертепів під час святкування Різдва у Шевченківському Гаю.

Перед від’їздом до Слов’янська вертеп «Коло мистецтв», до якого входять 12 дітей віком від 13 до 15 років, виступив в УКУ на запрошення Інституту лідерства та управління, пише сайт Українського Католицького Університету.

Театральний колектив прибув до Львова ще 9 січня на свято «Різдва у Гаю», в рамках якого відбувся конкурс 10 вертепів. Гурт автентичного співу «Коралі» водив коляду від хати до хати, гурт «Оленки» виступили з автентичними колядками та популярними різдвяними піснями. Також серед учасників свята – гурти «Дзвінга», «Румбабар», «Перекотиполе», а також хорова капела «Дударик». За результатами конкурсу найкращим визнали дитячий вертеп зі Слов’янська, які виступили останніми.

За словами координатора колективу та заступника директора з виховної роботи у Слов’янській школі мистецтв Наталії Обозної, це побувати у Львові – це була давня мрія дітей, адже більшість з них тут вперше. «Цей візит був трохи спонтанним для нас, бо ми вирішили сюди їхати якраз перед самим Різдвом. Тому було мало часу на підготовку вертепу, – каже вона. – Але оскільки дізналася про конкурс, то запропонувала використати таку нагоду і поїхати на Різдво до Львова. Ми приїхали 9 січня і сьогодні вже їдемо додому. Дуже задоволені і втішені перемогою на конкурсі. Два дні жили у Львові і два дні – у Самборі, де нас дуже тепло і приємно зустріли. Там також виступали з вертепом на центральній площі».

Дитячий колектив вже не вперше організовує таке дійство, зокрема у своєму місті. Одного разу саме з виступу їхнього вертепу почалася сесія Слов’янської міськради. У різдвяному вертепі традиційні герої – цар Ірод, анголи, єврей, циганка, смерть і чорт, мудреці. Кожен вибирав собі роль сам або ж за порадою керівника колективу. Не всі учасники вертепу вчилися в театральному гуртку, частина захоплюється вокалом, грою на сопілці, фотрепіано та баяні. 15-річний Олександр Сезонов – найстарший з учасників вертепу. Цікавиться театральним мистецтвом. Роль галантного чортика з метеликом зіграв на відмінно. На кожну його репліку зал заходився сміхом. Каже, роль вибирав собі сам з того, що вже залишилося – смерть або чорт. Поїздкою задоволений і отримав тут навіть більше ніж очікував, зізнається хлопець.

«У Львові я вперше. Найбільше мене вразила архітектура. Новинкою стало і те, що тут у трамваях лунають колядки. У нас такого немає в Донецькій області. На кожну будівлю можна дивитися як на витвір мистецтва. Я очікував, що тут люди гостинні, але щоб аж настільки, то не чекав. Де б ми не були, нас всюди дуже смачно годували», – розповідає Олександр.

13-річна Софія Мусаєва зіграла роль циганки. За її словами, роль вибрала відповідно до свого характеру і зовнішності. Чорнява, вміє гарно танцювати і має імпульсивний характер – так про себе каже дівчина. У школі мистецтв займається вокалом та грає на фортепіано. 14-річна Василина Щігельська зіграла роль єврея. Хоча у вертепі його образ був негативним, сама дівчина ніяких етнічних упереджень не відчуває. Каже, що для неї всі люди рівні і не треба нікого вирізняти чи робити гіршим. Вже 9 років вона займається вокалом і грає на фортепіано. «У Львові мене найбільше вразила доброта людей і те, як нас відкрито і гостинно прийняли. Це дуже колоритне місто», – зауважила Василина.

Керівник вертепу Наталія Обозна дізналася про УКУ завдяки програмі «Просвіта», яку реалізовують випускники Львівської бізнес-школи в межах платформи «Теплиця» у Слов’янську. Саме там вона познайомилася із керівником Інституту лідерства і управління Наталією Бордун, яка місяць тому проводила тренінги і, дізнавшись про візит слов’яничан, запросила їх до вишу.

«Я дізналася, що вони приїдуть і відразу запросила їх в УКУ. Трішки розповіла про університет. Через три роки ці діти закінчують школу і можуть стати нашими вступниками. До речі, двоє з них вже загорілися бажанням тут вчитися. Одна планує вступати на комп’ютерні технології, а інша – на психологію. Дуже приємно бачити їх тут, у Львові. Будувати мости між східною і західною Україною треба не лише на урядовому рівні, але й на рівні отакого простого спілкування і обміну культурними традиціями», – зазначає Наталія Бордун.

dsc_3292 dsc_3294 dsc_3303 dsc_3318 dsc_3329

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: