Будьте обережні при під час святкування Водохрещення, – Слов’янське районне управління ГУ ДСНС

КрещениеУ зв’язку зі святкуванням Водохреща Господня, 19 січня, Слов’янське районне управління ГУ ДСНС України у Донецькій області звертається із застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів під час святкування.

Необхідно дотримуватися норм безпечної поведінки під час святкування Водохрещення Господня:

- не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний;

- дотримуйтесь елементарних правил безпеки поводження на воді, тривале перебування у річці призводить до переохолодження організму, в людини може виникнути судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості;

- обов’язково візьміть з собою теплий одяг, щоб мати змогу після купання обтертися насухо і переодягтись.

Вважається, що освячена в цей день вода має цілющі властивості і справляє благодійний вплив на душевний та фізичний стан людини. Уже, сам акт занурення в крижану воду є свідченням сили волі, хоробрості і прагнення до покращення фізичного та духовного стану.

Та інколи, особливо у «святковому стані», люди стрибають в ополонку скоріше заради бездумного, показного геройства, аніж – самовдосконалення. Подібні спроби нібито очищення найчастіше й призводять до трагічних наслідків. І, взагалі, зловживати подібним оздоровленням не варто. Більш того, не слід нехтувати рекомендаціями і застереженнями лікарів та дотримуватися певних правил.

По-перше, перед купанням обов’язково слід пробігтися, адже організм має розігрітися.

По-друге, перебування в холодній воді понад 20 секунд має далеко не цілющі властивості. Третини хвилини цілком достатньо, щоб організм не тільки не змерз, але й зігрівся, і в кров «викинулися» гормони, які мають протизапальну дію.   Після занурення обов’язково треба розтертися рушником і зігрітися гарячим чаєм. І головне, займатися подібним екстримом – під наглядом медичного працівника.

На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне:

- якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду;

- замінити мокрий одяг;

- якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; - по-можливості дати йому гарячу їжу і напої.

Слов’янське районне управління ГУ ДСНС України
у Донецькій області 

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: