В Украине во всех областях люди массово умирают от гриппа H1N1

Об этом на своей странице в Facebook сообщила народный депутат, заместитель главы парламентского комитета по вопросам здравоохранения Ирина Сысоенко .

H1N1 Influenza Virus"В Україні по всіх регіонах збільшується кількість захворювань на грип H1N1 і нажаль, є летальні випадки.

З самого ранку взяла участь у нараді в МОЗ з міністром, заступниками міністра, керівниками відділів та управлінь саме по цьому питанню. Наголосила на ТЕРМІНОВІЙ роботі з інформування населення по всіх джерелах про те, що відбувається.

Станом на сьогодні, грипом захворіло 5,7 % всього населення країни. З них 70 % - це діти, вагітні.

Найбільша кількість випадків у Вінниці, Одесі, Харкові, Києві та Київській обл. В порівнянні з минулим роком, кількість смертельних випадків збільшилась на 10%.
В Одесі вже померло - 28, у Вінниці - 25 осіб.

Читайте: Грипп свирепствует: больницы Славянска переполнены

Проаналізувавши смертельні випадки, МОЗ повідомляє, що всі вони стались через несвоєчасне звернення за медичною допомогою до лікарні.
Нажаль, пацієнти звернулись на 5-6 день з початку хвороби і пневмонія на той час вже призвела до набряку легенів.

Читайте: Карантин, дистанционное обучение и дезинфекция: как работают детские сады и школы в Славянске, Святогрске и Николаевке

За інформацією Міністерства, медичний персонал лікарень підготовлений належним чином до надання медичної допомоги у разі збільшення подібних випадків.

В Україні прийнятий високого рівня американський клінічний протокол з лікування грипу. Тож, якщо лікарі його використовують, то є всі можливості уникати ускладнень.

Проблемами залишаються: низький рівень щеплень від грипу, які необхідно було робити до епідсезону, самолікування людей, а також недостатня робота первинної ланки медичної допомоги, у тому числі недостатня кількість лікарських засобів в медичних установах.

Читайте: Эпидемия гриппа в Славянске: число вызовов растет, медтранспорта не хватает 

Я буду слідкувати за роботою медустанов в Україні. Особливо мене занепокоює 25 летальних випадків у Вінниці, 5 з яких - внаслідок грипу В, що є набагато легкою формою в порівняні з H1N1, тож будемо розбиратись, чому так сталось.

Ліки із вмістом осельтамивиру діють тільки на 1-2 добу з моменту захворювання. Пізніше вони вже не ефективні, тому немає сенсу в їх застосуванні, вони мають своє протипоказання, побочну дію, приймати ці ліки потрібно виключно за рекомендацією лікаря, особливо мають бути обережними вагітні та діти!!!

Тому Друзі, бережіть себе, використовувайте засоби індивідуального захисту, при появі температури, перших симптомах, одразу звертайтесь до лікарні!!!", - говорится в сообщении.

2016-01-13 16-09-33 (16) Iryna Sysoenko – Yandex

Для справки: ( Материал из Википедии — свободной энциклопедии) H1N1 — подтип вируса гриппа А (наиболее распространённый тип гриппа, который вызывает наиболее масштабные эпидемии), может вызвать заболевание как у людей, так и у многих животных. Впервые он был открыт в 1931 году американским учёным Ричардом Шоупом. Штамм А (H1N1 «Калифорния 04/2009») в 2009 году стал известен под названием «свиной грипп».

Опасные симптомы

Пациенту следует немедленно обратиться за медицинской помощью, если на фоне заболевания гриппом или ОРВИ у него появляется одышка или затрудненное дыхание, посинение губ, упорная тошнота или рвота, признаки обезвоживания, судороги, спутанность сознания, а также если температура очень высока и не снижается при приеме жаропонижающих средств, либо остаётся повышенной дольше 4-5 дней.

Родители заболевших гриппом детей также должны немедленно обратиться за медицинской помощью, если у ребёнка на фоне заболевания появляются следующие симптомы:

учащенное или затрудненное дыхание
посинение или бледность кожных покровов
отказ от питья
затрудненное мочеиспускание (либо отсутствие позывов в течение длительного времени)
отсутствие слез при плаче
упорная, непроходящая тошнота или рвота
крайняя вялость и сонливость, похожие на обморочное состояние
крайняя степень возбуждения, ребёнка невозможно успокоить
боль или давление в груди, брюшной полости
внезапное головокружение, обморок
спутанность сознания, дезориентация
после наступившего улучшения вновь наступает ухудшение с повышением температуры и усилением кашля

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: