Налоговая инспекция Славянска информирует: новые формы деклараций, аренда земли и военный сбор

елка налоговаяЗ 1 січня 2016 року вводяться нові форми податкових декларацій

Слов’янська ОДПІ доводить до відома платників податків, що з 1 січня 2016 р. вводяться нові форми податкових декларацій :
1) про майновий стан і доходи - затверджена наказом Мінфіну від 02.10.15 р. № 859;
2) по платі за землю (земельний податок або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) - затверджена наказом Мінфіну від 16.06.15 р. № 560;
3) по рентній платі - затверджена наказом Мінфіну від 17.08.15 р. № 719;
4) екологічного податку - затверджена наказом Мінфіну від 17.08.15 р. № 715;
5) по податку на прибуток підприємств - затверджена наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897;
6) збору за місця для паркування транспортних засобів і по туристичному збору - затверджені наказом Мінфіну від 09.07.15 р. № 636;
7) платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця - затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578;
8) платника єдиного податку - юридичної особи - затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р.
№ 578;
9) платника єдиного податку четвертої групи - затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р.
№ 578;
10) по транспортному податку - затверджена наказом Мінфіну від 10.04.15 р. № 415;
11) по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - затверджена наказом Мінфіну від 10.04.15 р. № 408.

Про справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє наступне.
Орендні відносини в Україні регламентуються, зокрема, Земельним кодексом України, Законом України від 06.10.1998 р.№161 «Про оренду землі», а порядок справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності – Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки,оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Форму договору оренди земельної ділянки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі».
Згідно з п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу у договорі оренди визначаються розмір та умови внесення орендної плати. Річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (стаття 30 Закону №161). Об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом (стаття 16 Закону №161).
Відповідно до статей 125 та 126 Земельного кодексу укладені договори оренди землі підлягають обов’язковій державній реєстрації.
Державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов’язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом України «Про Державний земельний кадастр».

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форму надання інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2015 №783 «Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності».

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування
сплачують військовий збір до 19 лютого 2016 року

Відповідно до п.п. 164.1.3 п. 164.1 статті 164 Податкового кодексу України загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності.

Згідно із статтею 177 Кодексу об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Отже, фізичні особи – підприємці (крім тих, що обрали спрощену систему), за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Що ж стосується підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, то оскільки підпунктом 165.1.36 Кодексу встановлено що, до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування, а значить ця категорія осіб, звільняється від нарахування та сплати військового збору.

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016

Слов’янська ОДПІ нагадує про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2015 році.
Доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859.
Звертаємо увагу, що при заповненні нової форми звітності платники декларуватимуть доходи та розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.
Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався. Зокрема до таких доходів можна віднести:
- доходи від осіб, які не є податковими агентами;
- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційний прибуток;
- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- іноземні доходи.
Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.
Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року.
Подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронному вигляді через інформаційний портал Державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

На офіційному веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua платники мають можливість скористатися електронним сервісом «Декларування та допомога он-лайн» або електронним сервісом «Електронний кабінет платника податків» та за допомогою детальних інструкцій та підказок заповнити декларацію з необхідними додатками та відправити документ он-лайн.

Довідково повідомляємо, що Державною фіскальною службою України з метою покращення податкової культури, підвищення рівня обслуговування платників та у зв’язку із запровадженням нової форми декларації затверджені Методичні рекомендації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи і провадиться доопрацювання сервісу «Декларування та допомога он-лайн»

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: