Новости налоговой инспекции Славянска: бюджет 2016, налог на прибыль, сроки отчетов

налоговая СлавянскПрийнятий закон про Держбюджет України на 2016 рік

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Законодавчим актом на 2016 рік встановлені такі загальні показники Державного бюджету:

доходи - у сумі 595,1 млрд. грн.;

видатки - у сумі 684,5 млрд. грн.;

дефіцит бюджету визначено у 3,7% прогнозного ВВП.

Видатки на оборону та безпеку визначено на рівні 113,6 млрд. гривень або 5% ВВП.

Законом визначено на 31 грудня 2016 року граничний обсяг державного боргу в сумі 1.501.479.663,5 тис. гривень.

Документом встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2016 року - 1330 гривень;

з 1 травня - 1399 гривень;

з 1 грудня - 1496 гривень,

а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2016 року - 1167 гривень, з 1 травня - 1228 гривень, з 1 грудня - 1313 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2016 року - 1455 гривень, з 1 травня - 1531 гривня, з 1 грудня - 1637 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2016 року - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2016 року - 1074 гривні, з 1 травня - 1130 гривень, з 1 грудня - 1208 гривень.

Мінімальну заробітну плату у 2016 році установлено у місячному розмірі:

з 1 січня - 1378 гривень;

з 1 травня - 1450 гривень;

з 1 грудня - 1550 гривень,

у погодинному розмірі: з 1 січня - 8,29 гривні, з 1 травня - 8,69 гривні, з 1 грудня - 9,29 гривні.

Податок на прибуток: врахування сплачених податків за межами України

Відповідно до п.п. 141.4.9 п. 141.4 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суми податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ  ПКУ.

Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом цього періоду.

Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов’язань такі податки, сплачені в інших країнах:

- податок на капітал/майно та приріст капіталу;

- поштові податки;

- податки на реалізацію (продаж);

- інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

Терміни подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2015 рік

 1. Фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування.

Граничний термін подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску та сплати єдиного внеску за себе фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, за рік – 9 лютого. Якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день. Звіт за 2015 рік подається не пізніше 9 лютого 2016 року.

  1. Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність без використання праці найманих працівників.

Форми та строки подання звітності передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015  №435. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Звіт за 2015 рік подається 29 квітня 2016 року.

 3 Фізичні особи – підприємці у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності.

ФОП у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності зобов’язані подати до дати зняття з обліку звіт за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

У разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується за новим місцем взяття на облік.

Відповідно до п. 7 ч.11 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року №2464«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом №2464, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.).

Згідно з частиною першою ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, – тягнуть за собою  установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 680 грн).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 680 – 850 грн.).

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

 Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»

Слов’янська ОДПІ нагадує.

Сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Інформація приймається цілодобово.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1 – 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

Донетчина: з незаконного обігу  вилучено підакцизних товарів на суму 20 мільйонів гривень

Головним управлінням ГУ ГФС у Донецькій області проводиться комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2015» відносно протидії незаконному виготовленню і обігу підакцизних товарів.

У рамках цієї операції з початку квітня п.р. вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 20,0 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв на суму 8,6 млн. грн., паливно-мастильних матеріалів на 2,9 млн. грн., тютюнових виробів на суму 8,3 млн. грн., спирту - на 139,1 тис.грн.

При проведенні заходів припинена діяльність 2 підпільних виробництв алкогольних напоїв, вилучені фальсифіковані марки акцизного податку в кількості понад 200 тис. штук, зареєстровано 22 кримінальні виробництва по фактах незаконного звернення підакцизних товарів.

Прес-служба ГУ ГФС в Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: