У Слов’янську планують, як допомогати жінкам та дівчатам, постраждалим від збройних конфліктів у Східній Україні та переселенцям

Круглый_стол_2
16 грудня у Слов’янську відбувся круглий з презентації проектів ПРОООН.

Участь у роботі круглого столу взяли  заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Балаболка, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та гендерної рівності управління з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталія Костенко, представники фонду народонаселення ООН, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», працівники поліції, психологи, керівники комунальних соціальних закладів, начальники структурних підрозділів сім’ї та молоді, директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону.

Круглый_стол_1

Перший проект  - "Зміцнення гуманітарного реагування на потреби найуразливіших жінок та дівчат, які постраждали від збройних конфліктів у Східній Україні, через міжгалузеве попередження та реагування на гендерне насильство, а також забезпечення доступу до послуг у галузі сексуального та репродуктивного здоров’я" реалізується Фондом народонаселення ООН у співпраці з системою центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та міжнародним благодійним фондом "Українська фундація громадського здоров'я» презентував заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Володимир Дзюмак.

Основна мета проекту полягає в посиленні міжвідомчої взаємодії організацій, які займаються попередженням насильства щодо жінок; підвищення обізнаності щодо наявних послуг і допомоги; підсилення потенціалу органів та служб щодо надання допомоги особам, які постраждали від гендернообумовленого насильства, та його потенційним жертвам; покращення якості надання первинної медичної допомоги у сферах статевого та репродуктивного здоров’я в умовах кризи.

Другий проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб» презентувала заступник начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи Донецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марина Глущенко.

Збройний конфлікт на Сході України призвів до того, що чимало людей покинули свої домівки та переселились у більш безпечні території в Україні. Значна частина ВПО оселилась у районах, близьких до зони конфлікту. Вони мешкають у своїх рідних чи знайомих, орендують житло або перебувають в місцях компактного розміщення. Наявні процеси й реверсного переселення, зокрема у Донецьку область. Так чисельність ВПО саме в Донецькій області становить на сьогодні близько 600 тис. осіб

Марина Сергіївна зазначила, що в Донецькій області при 5 міських та районних центрах соціальних служб для сімї, дітей та молоді працює 30 «кейс-менеджерів» – м. Добропілля, Добропільський район, Першотравневий район, м. Слов'янськ та Слов'янський р-н. Всі вони в два етапи пройшли навчання в м. Києві (триденні семінари-тренінги) за програмою "Системний підхід в реалізації підходу «кейс-менеджмент» у роботі державних та громадських організацій" та отримали знання й відповідні сертифікати.

Важливо зазначити, що соціальна робота кейс-менеджерів з переміщеними людьми  спрямовується на забезпечення стійкості, подолання залежності від гуманітарної допомоги, відновлення трудового потенціалу, соціально-культурних та громадських структур, а також особистої та колективної спроможності активно сприяти національному та регіональному розвитку.

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту
Слов’янської міської ради

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: