У Слов’янському районі провели тиждень права

ф.6-6З  7 по 12 грудня, в рамках проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права, у Слов’янському районі відбулися відповідні заходи.

В районних бібліотеках пройшли стендові презентації книжкових виставок «Проблеми та стан дотримання захисту прав людини в Україні», «Правові системи країн світу», «Держава. Право. Закон», а також проведено  ряд правоосвітніх заходів − круглі столи, бесіди, лекції, брейн-ринги «Конституція – паспорт держави», правові аукціони «Я і мої права», літературні бесіди-огляди, години інформації, дні інформації − «Права дитини та молоді в українському законодавстві», «Великі права маленької людини», «Знай свої права кожного дня», а також оформлено книжкові полиці − «Видатні юристи України», «В центрі уваги − права людини», виставки матеріалів − «Що треба знати про Право і Закон», голосні читання правових документів з обговоренням «Це необхідно знати кожному», «Конституційні обов’язки громадян України».

Також бібліотеки підготували та провели правові години «Права людини починаються з прав дитини» (Райгородок, Долина, Маяки), «Пам`ятай, що ти людина» (сел.Андріївка, Дмитрівка, Прелесне), «Чи бувають права без обов`язків» (Мирне, Билбасівка, Черкаське), бесіду-вікторину «Правова культура учнів» (Сергіївка, Малинівка, Тетянівка), правовий лабіринт «Як я знаю свої права» (Хрестище, Сидорово, Привілля, Красноармійське), літературні мандри «І джура козацький мав свої права» (Билбасівка, Майдан, Новомиколаївка), міні-перегляд матеріалів періодичних видань «Розумна обережність – запорука безпеки».

Індивідуальні бесіди з батьками та дітьми «Як уникнути конфліктів між батьками і дітьми»,  «Як не стати  жертвою злочину», «Захистіть дитину від сексуального насильства» пройшли для відвідувачів в бібліотеках смт Билбасівка, сіл Андріївка, Сергіївка, Красноармійське, Новомиколаївка, Сидорово, Тетянівка. Присутнім були  роздані  пам’ятки та листівки.

Крім того, 10 грудня в залі засідань відділу культури та туризму райдержадміністрації для завідувачів бібліотечних закладів районної централізованої бібліотечної системи відбувся юридичний консалтинг «Законодавчий захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства», присвячений відзначенню Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і соціального насилля в Слов’янському районі. У заході прийняли участь начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Олена Міляновська, директор районної централізованої  бібліотечної системи Лілія Луценко, спеціаліст служби у справах дітей Юлія Мима, начальник міськрайонного управління юстиції Віра Усиченко та головний спеціаліст міськрайонного управління юстиції Денис Солод.

Під час  заходу до відома  учасників привернено увагу до актуального питання та доведено інформацію про стан національного законодавства щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення і обговорено напрями подальшого вдосконалення нормативно-правової бази з цих питань. Також Віра Григорівна та Денис Анатолійович розповіли про  проблемні питання проведення досудового слідства та судового розгляду кримінальних справ, пов’язаних із сексуальною експлуатацією та сексуальним  розбещенням дітей, були  надані відповіді на питання бібліотечних працівників та методичні поради та рекомендації на соціально значиму тему. Учасників заходу ознайомлено із кращими прикладами іноземного досвіду у протидії вказаним вище явищам із використанням ліній Інтернет допомоги.

Заключним етапом заходів для завідувачів бібліотечних закладів районної централізованої бібліотечної системи став «круглий стіл» за темою «Бібліотека – правовий  центр громади», де присутніх ознайомили з новими законодавчими актами та документами, розглянули ряд адміністративних ситуацій з життя, висловлено  погляди, міркування  згідно розв’язання цих обставин.

IMG_4235VLUU L100  / Samsung L100VLUU L100  / Samsung L100VLUU L100  / Samsung L100ф.5-2ф.15-3

Сектор з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю
Слов'янської райдержадміністрації

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: