Налоговая Славянска информирует: новый сервис для субсидий, штраф 60 необлагаемых минимумов

рро2

Сфера застосування РРО розширена

Слов’янська ОДПІ нагадує про внесення змін до пункту 1 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року №265 щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункових книжок при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, при проведенні розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

У зв’язку з викладеним розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки, кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії тощо), що також сприятиме захисту прав споживачів при отриманні недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.

Таким чином, підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах.

Зазначимо, що такі зміни діють з 1 січня 2015 року.

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

Новий сервіс від ДФС України для громадян, які звернулися за субсидіями

 Державна фіскальна служба України з 20 листопада запровадила новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС.

Контактні телефони для отримання інформації:  0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

За «повторне» порушення за неподання звітності по єдиному внеску – штраф 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Слов’янська ОДПІ нагадує платникам єдиного внеску, що порушення термінів подання звітності по єдиному внеску тягне за собою штрафні санкції.

Згідно п.7 ч.11 ст.25 Закону України від 08.07. 2010 р.  №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями):

- за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, фіскальним органом здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року вже було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом № 2464.

Для визначення повторності порушення передбачено період, протягом якого до платника єдиного внеску  було накладено штраф – протягом року, при цьому не прив’язано термін «календарний рік» до можливості накладення підвищеного розміру штрафу.

Тож, повторним порушенням, за яке передбачено штраф в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, буде неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску, за яке до такого платника протягом року вже було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та його застосовано. З дати винесення фіскальним органом такого рішення починається відлік 365 днів (для високосного року – 366 днів) для визначення повторності правопорушення про застосування штрафних санкцій.

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

Для припинення підприємницької діяльності фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від такої фізичної особи відповідної реєстраційної картки.

При цьому підприємці, які прийняли рішення про припинення своєї діяльності, не формують та не направляють державним реєстраторам довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування.

Зняття з обліку суб‘єктів підприємницької діяльності в органах фіскальної служби здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

Однак, фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Сектор комунікацій Слов’янської ОДПІ

 Податковою міліцією Донецької області вилучено понад 76 тонн пально-мастильних матеріалів

Працівниками податкової міліції Донецької області  в рамках операції «Рубіж 2015» та «Нафтопродукт 2015» до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження  за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, за фактом збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (автомобільного палива, яке згідно експертних досліджень не відповідає вимогам ДСТУ 4839:2007 та відповідних технологічних регламентів) службовими особами одного з підприємств м. Маріуполя.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що  в період 2015 року посадовими особами вказаного підприємства м. Маріуполя здійснювалось придбання бензину невідомого походження на території тимчасово непідконтрольній Україні, з наступним перетином лінії розмежування поза межами КПВВ. Оформлення ПММ здійснювалось при використанні документів СГД – «транзитерів», що зареєстровані у м. Києві.

На підставі ухвал суду проведено  обшуки на АЗС з яких проводилась реалізація автомобільного палива.

За результатами проведених слідчо – оперативних заходів  виявлено та вилучено  пально-мастильних матеріалів загальною вагою 76,6 тонн на суму 1,4 млн.грн.

В ході проведення обшуків відібрані контрольні зразки ПММ для подальшого проведення експертного дослідження.

Прес-служба ГУ ГФС у Донецькій області

 Донеччина: попереджено протиправне отримання ПДВ на суму майже 65 млн. грн.

Податковою міліцією Донецької області з початку року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальні провадження за фактами незаконного відшкодування ПДВ на суму майже 65 млн. грн.

Так, у кінці вересня 2015 року співробітниками ДФС у Донецькій області викрито незаконні спроби отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість.  У ході проведених заходів у відношенні підприємства-експортера органічних розчинників, встановлено факти неправомірного віднесення до складу податкового кредиту сум ПДВ, оформлених за реквізитами фіктивних суб’єктів господарювання з метою отримати відшкодування ПДВ з бюджету України. Завдяки діям податківців попереджено незаконне бюджетне відшкодування ПДВ на суму майже  6 млн. грн.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження та на теперішній час здійснюються слідчі дії щодо притягнення винних до відповідальності.

Прес-служба ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: