У бібліотеках Слов’янського району відбулися заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З 24 до 28 листопада в усіх закладах районної централізованої бібліотечної системи працювали книжково-ілюстровані виставки «Голгофа голодної смерті», «У пам’яті скорботний 33», «По кому б’є дзвін», «На хресті  голодомору», «Україна: роки скорботи», які знайомили присутніх з новинками літератури, присвячених трагічним подіям Голодомору 1932-1933 років в Україні та Донецькій області.

Як повідомила начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Олена Міляновська, в Билбасівській та Райгородоцькій  міських бібліотеках для дорослих, Билбасівській та Райгородоцькій міських бібліотеках для дітей відбулися години-реквієми «Світ розділився надвоє», «Голгофа голодної смерті», присвячені пам’яті мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом у 1932-1933 роках. Бібліотекарями було запропоновано юним патріотам познайомитися з документальними джерелами з книжкової виставки-скорботи «Пам’ятаємо про Голодомор» та проведено огляд літератури «Про голодомор у літературі», де презентували книги, які вийшли з нагоди національної трагедії та познайомили користувачів з документами про страшну правду про Голодомор 1932-1933 років ХХ століття. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Пам'яті  мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої  трагедії ХХ століття була присвячена лінійка-реквієм, що відбулася 27 листопада у Красноармійській школі ЗОШ І-ІІ ступеня, яку підготували та провели сільські бібліотека та клуб. Бібліотекарем організовано презентацію-перегляд трагічних сторінок нашої історії з тематичної виставки «Запали скорботи свічку».

Година історичної пам’яті, години скорботи, години спілкування «Голодомор – частка трагедії української нації», «Світ розколовся надвоє», «Нехай  ніколи  не повториться це...» пройшли для населення різних вікових та соціальних категорій в бібліотеках для дітей та дорослих смт Черкаське, селища Андріївка, сіл Троїцьке, Тетянівка, Майдан, Андріївка, Сергіївка, Прелесне, Малинівка, Долина, Карпівка, Привілля, Сидорове, Маяки, Новомиколаївка, Богородичне, Рай-Олександрівка, Хрестище, Мирне, де згадували про невинних жертв того страшного голоду в Україні у 1932-1933 роки та були зачитані уривки з  народного роману Улас Самчук «Марія».

Також в усіх бібліотеках району на протязі декади працював календар  знаменних та пам’ятних дат «Гортаючи сторінки історії», біля яких пройшли  огляди та перегляди книг та періодичних видань, бесіди, виставки історичної літератури про ті страшні події на Україні. Бібліографічні огляди періодичних видань «Голодомор: геноцид українського народу?» пройшли по всіх бібліотечних закладах культури району, а 28 листопада о 16-й годині робітники та відвідувачі бібліотек долучилися до загальнонаціональної акції народної пам’яті «Запали скорботну свічку».

ф.2-1 Jpeg ф.8 ф.9-1 ф.15 ф.17 ф.19-2 ф.23-1 ф.23-3 ф.25-1DSC_1645 DSC_1670


Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Слов’янської районної державної адміністрації

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: