Оприлюднений текст листа представників громадськості Слов’янська очільнику Донецької адміністрації щодо керівника відділу освіти

ве4Як повідомляв "Діловий Слов'янськ" на недільному віче 22 листопада представниками громадскості були озвучені наміри громадських організацій звернутись до голови Донецької війсково-цивільної адміністрації з питанням про залишення на посаді керівника відділу освіти Слов'янська Вадима Овчаренко.

Сьогодні в групі Рідний Слов'янськ в мережі Фейсбук був оприлюднений текст звернення.

"Голові Донецької військово-цивільної адміністрації Жебрівському П.І. Від громадських організацій, політичних партій Слов’янська

Ми представники патріотичної громадськості Слов’янська доводимо до Вас таку інформацію

Що з початку роботи Вадима Миколайовича на посаді начальника відділу освіти, довелося зіткнутись із проблемами. Зокрема, в документах відділу було багато недопрацювань, посадові особи не відповідали певним вимогам, а сам відділ освіти славився хабарництвом та недостатнім виконанням поставлених завдань. Тому, Вадим Миколайович одразу почав системну боротьбу з цими злочинами.

Під час роботи В.М. Овчаренка на посаді начальника відділу освіти Слов’янської міської ради було проведено цілу низку заходів, які посилили рівень українізації та національно-патріотичного виховання учнівської молоді міст Слов’янськ, Святогірськ і Миколаївка.

Влітку 2015 року під керівництвом Вадима Миколайовича вдалось позапланово відкрити табірну зміну в позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Лісова казка», який не працював до цього багато років і балансоутримувачем якого є відділ освіти. В цьому закладі було оздоровлено більше 130-ти дітей безкоштовно. Слід зауважити, що виховувались діти виключно в дусі любові до України; всі заходи мали патріотичний напрям і проводились суто українською мовою, і навіть між собою діти розпочали спілкуватись українською – все завдяки вказівкам начальника відділу освіти. З початку нового 2015/2016 навчального року завдяки Вадиму Миколайовичу було втілено в життя проект національно – патріотичних клубів загальноосвітніх навчальних закладів «Пласт. Велика гра», що тісно співпрацює з «Національною Скаутською Організацією України – ПЛАСТ» і координатором якого став «Центр дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська». Станом на сьогодні в клубах займаються більше 500 дітей і поступово їх кількість збільшується. В кожному навчальному закладі з’явився один гурток або ціле об’єднання гуртків з національно-патріотичного виховання, які працюють за програмами скаутських організацій і на роботу яких було виділено і додаткові години, і кошти. В школах, порівняно з минулими роками, значно збільшилась кількість заходів патріотичного спрямування. Крім того, Вадим Овчаренко посприяв налагодженню та зміцненню зв’язку між українськими військовими та освітянами і дітьми міста! Окрім тих заходів, що було заплановано та впроваджено в діяльність закладів освіти через нормативні документи, було проведено багато заходів і з ініціативи начальника, зокрема, перегляди фільмів про українське державотворення із залученням державного агентства України з питань кіно, участь в різних акціях і конкурсах, фестивалях тощо. В новому навчальному році значно збільшилась кількість українських класів в школах та груп у дошкільних навчальних закладах.

Знайшлась можливість забезпечити всім необхідним для навчання та виховання немалу кількість дітей, що вимушено переїхали з родинами до Слов’янська. До речі, актуальною була і є проблема перевантаженості дошкільних закладів через велику кількість тимчасово переміщених осіб, та для її вирішення Вадим Миколайович розпочав роботу в напрямі поновлення діяльності дошкільного закладу ДНЗ №26, який до цього багато років не працював, а за умови відкриття надасть 220 місць для діточок та ще й нові робочі місця для вихователів. Завдяки плідній співпраці з міжнародними організаціями, в деяких закладах міста були проведені та й ведуться сьогодні ремонтні роботи; в роботу закладів впроваджено цікаві проекти.

Під час роботи Вадима Миколайовича, у відділі освіти з’явився окремий офіційний інформаційний веб-сайт, на якому розміщується інформація про роботу відділу та закладів освіти; було наведено лад у документах; проведено велику роботу в закладах з виконання законів про декомунізацію, а також з раціонального проведення кадрової політики згідно з рекомендаціями МОН та врахування нинішньої ситуації в країні; також розпочалось налагодження зв’язків з іншими містами України та навіть за кордоном; налагоджена прозорість і чесність в роботі відділу, проведенні тендерних закупівель тощо, чого не було в роботі цього відділу за весь час існування незалежної України.

Наразі, багато чого заплановано відділом освіти на найближче майбутнє: створення умов для навчання і виховання дітей, які вимушено переміщені з території проведення антитерористичної операції; формування здоров’язберігаючого середовища, валеологічної культури учасників навчально-виховного процесу; розвиток наукової та інноваційної діяльності в освіті, підвищення якості освіти на інноваційній основі; підвищення соціального статусу педагогів; створення сучасної матеріально-технічної бази системи освіти; завершення капітального ремонту дошкільного навчального закладу № 26 тощо.

Таким чином, звільнення Вадима Овчаренка із займаної посади, виглядає як розправа над патріотичними і чесними керівниками у Слов’янську.
Якщо допускати розправи над патріотами, то це стимулює до активізації сепаратистко налаштовані прошарків населення. Наприклад 22.11.2015р. вперше було перешкоджено патріотичному автопробігу п’яними сепаратистки налаштованими особами.

Тому вимагаємо звернути увагу на ситуацію у Слов’янську і вжити всіх заходів, щоб захистити українство в Слов’янську. І дати відповідь по суті. Про готовність відповіді просимо повідомити по к.т.099 977 81 75. І надіслати за адресою: м. Слов’янськ, обл. Донецька, 84122, а/с №1
24.11.2015р.

Голова СМПО РПЛ Нечипоренко М.К.
Голова СМПО ВО «Свобода» Лілеєв С.В.
Голова ГО «Просвіта» Савенко В.Ф.
Голова ГО «Слов’янська Січ» Хоменко В.О.
Голова ГО«Всеукраїнське товариство ветеранів» Тарасенко О.В.
Голова ГО«УКРАЇНСЬКА СПРАВА ДОНЕЧЧИНИ» Мартирос Г.Р.
Голова ГО "Гуртом слов'янськ" Міма О.О."

3
5

Эта запись была размещена в рубрики: