Служба автодоріг закликає водіїв та перевізників бути вкрай обережними на автошляхах Донецької області

Дорожня техн¦каСлужба автомобільних доріг у Донецькій області звертається до всіх учасників дорожнього руху з наполегливим проханням неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху і, в умовах погіршення погодних умов, бути вкрай обережними на автошляхах регіону!

Служба звітує донеччанам,  що  станом на 17 листопада дорожні служби області стовідсотково готові до роботи у зимову негоду. Зокрема, філіями ДП «Донецький облавтодор» підготовлено 213 одиниць техніки та механізмів для зимового утримання доріг загального користування; 4,5 тис. засобів пасивного снігозахисту (снігозатримуючих щитів); 20,8 тис. т фрикційних матеріалів (тобто протиожеледних матеріалів з високим коефіцієнтом зчеплення, як-то пісок, відсів тощо); 4 тис. т технічної солі та необхідний десятиденний незнижуваний запас бензину (20 т) та дизельного палива (72 т).

«Ми закликаємо учасників дорожнього руху, насамперед, водіїв та перевізників бути вкрай пильними на дорогах, адже зимова слизькість, ожеледь або сніжно-льодовий накат знижують коефіцієнт зчеплення коліс з покриттям, і легковажність за кермом, невиправдано ризиковані маневри можуть призвести до трагічних наслідків», –  говорить начальник відділу ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг та безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг у Донецькій області  Василь Бізбіз.

Служба нагадує водіям та перевізникам, що відповідно до Правил дорожнього руху з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах за межами населених пунктів повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а у разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Встановлена норма пов’язана з необхідністю додаткового позначення транспортного засобу в умовах недостатньої видимості на дорогах і високим ризиком потрапляння у ДТП.

«Вітчизняне законодавство зобов’язує водіїв «переодягати» колеса автівок у зимову гуму. Також радимо власникам вантажівок додатково оснастити колеса транспорту протиковзаючими засобами – ланцюгами, і всім водіям – мати на випадок потрапляння у снігові замети знаки аварійної зупинки, буксирувальний трос та необхідний набір запасного обладнання (запасні лампочки для автомобільних фар, запобіжники, інструменти, лопату для розчищення снігу та спеціальні засоби для чищення вікон від паморозі)… Підкреслю, що Службою визначено найнебезпечніші ділянки доріг, які найближчим часом буде облаштовано снігозатримуючими щитами. Також до кінця листопада на автошляхах області буде встановлено 340 комплектів тимчасових дорожніх знаків, а спуски та підйоми доріг – оснащено протиожеледними матеріалами», – додає  Василь Бізбіз.

Варто зазначити, що на Донеччині облаштовано 3 стаціонарні бази та 20 тимчасових майданчиків, на яких зберігаються протиожеледні матеріали, а також виготовляється необхідна піщано-сольова суміш для належного утримання мережі автодоріг загального користування державного та місцевого значення у зимовий період року.

Увага! За інформацією Відділу Управління превентивної діяльності ГУ НП в Донецькій області, з початку року на Донеччині внаслідок дорожньо-транспортних приход загинуло 134 людини та 1 051 особу було травмовано. За сумною статистикою, в регіоні кожні дві доби в ДТП гине одна людина і щодобово три людини зазнають травм, повідомляє офіційний сайт відомства.

Прес-служба САД у Донецькій області

 

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: