Новости налоговой инспекции Славянска: 554 млн. гривен единого сбора за 10 месяцев, 5% акциза от продажи топлива, новые книги учета

бух налогЗа підсумками 10 місяців 2015 року Слов’янські роботодавці
перерахували 554 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

Cтаном на 01.11.2015 р. у Слов’янській ОДПІ обліковується  1585 роботодавців – платників єдиного внеску.

Протягом січня-жовтня 2015 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування  склали  554 мільйона гривень. Ця сума перевищує минулорічні показники аналогічного періоду на 207 мільйонів гривень.

Динаміка надходжень ЄСВ стабільна і прогнозована, що пояснюється ефективним адмініструванням цього платежу та зміною системи нарахування і сплати ЄСВ з використанням

понижуючого коефіцієнта. Зміна стандартів в оплаті праці з 1 вересня поточного року теж сприяла зростанню надходжень. Наприклад, у жовтні слов’янські  працедавці сплатили  69,8 мільйонів гривень  ЄСВ, що на 35,7 мільйонів гривень більше проти жовтня минулого року.

Платникам ЄСВ слід пам’ятати, що внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов’язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені.

Слов’янська ОДПІ нагадує, що своєчасна сплата ЄСВ виступає гарантом соціального захисту для громадян при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та забезпеченням пенсійних виплат. Ось чому це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного громадянина.

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ


Власна безпека ГУ ДФС у Донецькій області 
провела 60 службових розслідувань та перевірок

 Співробітниками управління власної безпеки ГУ ДФС у Донецькій області  за січень- жовтень 2015 року проведено 60 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких 39 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності; винесено 12 офіційних застережень про недопущення протиправної поведінки, звільнено 1 працівника.

Серед працівників податкових і митних органів Донецької області проводилась попереджувально – профілактична робота, направлена на запобігання корупційних проявів у сфери службової діяльності. Так, за січень – жовтень 2015 року проведено 859 профілактичних заходів (бесід, лекцій, виступів) в колективах.

Протягом січня – жовтня 2015 року за результатами перевірки інформації, отриманої працівниками управління, 15 матеріалів було спрямовано до прокуратури Донецької області для прийняття процесуального рішення. За результатами розгляду яких, було відкрито 6 кримінальних проваджень за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 362, 364, 365, 367 КК України.

З метою недопущення призначення осіб, які не відповідають вимогам діючого законодавства та в подальшому можуть скомпрометувати діяльність ГУ ДФС у Донецькій області, проведено 1386 перевірки кандидатів на посади державних службовців до органів відомства, 3-м кандидатам відмовлено в призначенні на посаду.

 Сплата  5% акцизу при реалізації нафтопродуктів або скрапленого газу

Відповідно до п.п.212.1.11 п.212.1 ст.212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

При цьому реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ (нафтопродукти, скраплений газ, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, а також паливо моторне альтернативне), безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування (абзаци перший та другий п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Якщо суб’єкт господарювання здійснює продаж нафтопродуктів або скрапленого газу іншому суб’єкту господарювання для використання у його комерційній діяльності, то такі операції не є об’єктом оподаткування акцизним податком. Водночас, якщо такий продаж здійснюється через мережу АЗС або пункти реалізації газу, то така реалізація незалежно від форми розрахунків, є роздрібним продажем нафтопродуктів та газу кінцевому споживачеві для їх некомерційного використання. Таким чином, податкові зобов’язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів або газу через мережу АЗС та пункти реалізації газу безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.

Слід зазначити, що чинними нормами ПКУ не передбачено визначення поняття «некомерційне» або «комерційне» використання підакцизних товарів.

Відповідно до економічної сутності комерційне використання підакцизних товарів передбачає подальший перепродаж, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товарів, а некомерційне споживання товару передбачає використання його для кінцевого споживання, тобто не передбачає подальшого перепродажу, перероблення (використання як сировини) чи перетворення товарів.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 116.02)

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ

 Нові книги обліку доходів та витрат в електронному вигляді: що змінилося

 Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга). Це передбачає п.п. 296.1.2 п. 296.1 статті 296 глави 1 розділу ХІV Податкового кодексу України.

Платники у Книзі, щоденно, за підсумками робочого дня відображають отримані доходи та понесені витрати. Книга ведеться за вибором платника податку: в паперовому або в електронному вигляді.

Слов’янська ОДПІ  радить «єдинникам» вести відповідні Книги в електронному вигляді. Нові форми таких Книг затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року №579, зокрема, книгу обліку доходів – для підприємців-єдинників (неплатників ПДВ) І, ІІ та ІІІ груп і порядок її ведення (Порядок 579/1) та книгу обліку доходів – для підприємців-єдинників (платників ПДВ) ІІІ групи і порядок її ведення (Порядок 579/2).

Щоб мати можливість вищевказаним категоріям платників використовувати Книгу в електронному вигляді, потрібно зареєструвати її в органі ДФС, а саме: подати заяву, укласти договір і зазначити відповідальних осіб, які мають електронні підписи. Весь документообіг із ДФС відбуватиметься в електронному вигляді.

Після реєстрування Книги, записи до неї вносяться щодня до 24:00, а виправлення помилок – шляхом унесення коригувального рядка з «+» або «-». Суми записуються у гривнях з копійками, тобто спосіб заповнення Книги приведено у відповідність із способом заповнення податкової декларації єдинника.

Разом з тим, до форми Книги для єдинників – неплатників ПДВ внесено ряд змін: з неї виключено графу 6 «Сума заборгованості, за якою минув строк позивної давності»; у графі 2 потрібно записувати готівкові та безготівкові грошові надходження окремими рядками за підсумками робочого дня. Те саме стосується і повернень. А отже, і в підсумкових графах 4 та 6 готівкові та безготівкові суми будуть відображені окремо.

Водночас для єдинників – платників ПДВ передбачений інший порядок заповнення Книги: розділяти тільки готівкові та безготівкові надходження, проте повернення – ні.

Варто зазначити, що терміново змінювати старі Книги на нові не потрібно, оскільки вони діятимуть до їх закінчення.

Більше про форми книг обліку доходів і витрат та порядок їх ведення дивіться за посиланням: https://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0800-15.

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ

Щодо розміру податкової соціальної пільги у 2015 році

Підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України визначено, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року – для будь-якого платника податку.

ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (підпункт 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу).

Відповідно до пункту 1 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» підпункт 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Кодексу набирає чинності з 1 січня 2016 року.

До 31.12.2015 для цілей застосування цього підпункту ПСП надається у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, – для будь-якого платника податку.

Статтею 7 Закону України від 28.12.2014 №80 «Про Державний бюджет України на 2015 рік» із змінами та доповеннями встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2015 року у розмірі 1218 гривень.

Таким чином, 100% ПСП у 2015 році становить 609 грн., 150% – 913,50 грн., 200% ПСП – 1218 грн. При цьому гранична сума доходу для застосування ПСП у 2015 році складає 1710 гривень.

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ

До уваги платників, які звітують в електронному вигляді!

Слов’янська ОДПІ  ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє.

Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».

Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються у базу сертифікатів разом  із договором.

Тому для імпортування у базу сертифікатів нового договору зазначений договір необхідно переукласти.

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ

Оприлюднена нова форма декларації про майновий стан і доходи

Міністерство фінансів України наказом від 02.10.2015р. №859 затвердив нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення. Нова форма декларації про доходи і Інструкція по її заповненню набудуть чинності 17 листопада 2015 року.

Нагадаємо, що ці зміни внесено з метою приведення декларації про доходи та Інструкцію у відповідність до Закону України від 28.12.2014 р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України щодо податкової реформи».

Як уточнено в Інструкції, декларація подається за звітний (податковий) період, що дорівнює:

1) календарному року для платників ПДФО - до 1 травня року, що настає за звітним;

2) календарному року для платників ПДФО - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. При цьому уточнено, що у декларації, крім доходів від підприємницької діяльності, мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

3) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Подати декларацію можна одним із таких способів:

- особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Нова форма декларація складається з:

- восьми розділів,

- чотирьох додатків до декларації (раніше - семи) та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат). А саме:

  • розрахунок ПДФО при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом "є" пункту 176.1 ПКУ (додаток Ф1);
  • розрахунок ПЗ з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф2);
  • розрахунок ПЗ з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих з джерел за межами України (додаток Ф3);
  • розрахунок ПЗ з ПДФО та військового зборуз доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф4).

Як і раніше, додатки є складовою частиною декларації і без неї не є дійсними.

Показники у розділах II-V декларації, додатках проставляються у гривнях з копійками.

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: