Налоговая инспекция Славянска информирует: налог на недвижимость, доходы от металлолома, электронный кабинет плательщика налогов

налоговая2Слов’янські податківці мобілізували до місцевих бюджетів біля 2,0 мільонів гривень податку на нерухоме майно

 В  Слов’янській ОДПІ обліковуються 261 юридична особа та 212 фізичних осіб –  платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Згідно статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до місцевого бюджету.

Так, за 10 місяців 2015 року фактичні надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевих бюджетів складають 1,8 млн. грн., в тому числі:

  • від юридичних осіб надійшло 1,7 млн.грн.;
  • від фізичних осіб надійшло 55,0 тис.грн.

Доходи від здачі чорного металобрухту обкладаються військовим збором

Доходи, отримані платником податку за зданий (проданий) їм лом чорних металів не звільняються від оподаткування згідно з розділом IV Податкового кодексу України (далі - ПК) і  такі доходи включаються в його загальний місячний оподатковуваний доход як інші доходи та обкладаються військовим збором на загальних підставах.

Нагадаємо, платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПК, зокрема, фізичні особи - резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні(пп.1.1 п.16. 1 підрозділу 10 розділу XX ПК).

Згідно п.163.1 ст.163 ПК об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний(річний) оподатковуваний доход, в який включаються, зокрема, інші доходи, окрім вказаних в ст. 165 ПК(пп.164.2.20 п.164.2 ст. 164 ПК).

Так, пп.165.1.25 п. 65.1 ст. 165 ПК встановлено, що в загальний місячний(річний) оподатковуваний доход не включається сума доходу, отримана платником податку за здані(продані) їм вторинної сировини, побутові відходи, лом кольорових металів, включаючи використані акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки і лом електричних акумуляторів з вмістом свинцю, і лом дорогоцінних металів, проданий НБУ.

Тобто, лом чорних металів в цей список не входить, тому належить до категорії інших доходів, які є об'єктом оподаткування.

Слід зазначити, що ст.4 Закону  №619 «Про металобрухт» встановлено, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Прийом побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред'явленні ними документу, який засвідчує особу, і обов'язково оформляється актом приймання. У акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб вказуються дані документу, що засвідчує особу, і опис металобрухту. Фізичні особи можуть здійснювати операції тільки з побутовим металобрухтом.

Побутовий металобрухт - це непридатні для прямого використання вироби побутового призначення або частини цих виробів, які містять в собі чорні або кольорові метали або їх сплави і що втратили експлуатаційну цінність(ст.1 Закону № 619).

Прийом промислового лому у фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, забороняється. Збір, заготівля, переробка, реалізація промислового металобрухту фізичними особами забороняється.

Оформлення документів, що засвідчують придбання права власності на металобрухт, і актів прийому металобрухту є обов'язковим. Ці документи повинні знаходитися у власника металобрухту і зберігатися впродовж року.

Згідно ст.6 Закону № 619 оплата закупленого у населення металобрухту здійснюється через каси спеціалізованих підприємств (їх приймальних пунктів) і спеціалізованих металургійних переробних підприємств або через каси у банках готівкою або шляхом поштових переказів за рахунок суб'єкта господарювання, який здійснює купівлю металобрухту.

Яким чином ФОП - платник єдиного податку повинен відображати обсяг доходу в книзі обліку доходів, зареєстрованих до 28.07.2015 р.

Відповідно до пп. 296.1.1 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат (пп. 296.1.2 ПК).

З 28.07.2015 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 579, яким затверджені форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення.

Згідно з п.8 Порядків дані книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Книги, зареєстровані до набрання чинності Наказу № 579, діють до їх закінчення (п. 5 Наказу № 579).

Тобто, зареєстровані до 28.07.2015р. книги обліку доходів, форма яких визначена попереднім наказом Міністерства фінансів України – від 15.12.2011р. №1637, використовуються до їх закінчення та заповнюються відповідно до вимог порядків їх ведення, затверджених цим наказом (у гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами).

Під час операції «Акциз» на Донеччині вилучено товарів на 16,5 мільйонів гривень

Співробітниками податкової міліції Донецької області в рамках операції «Акциз-2015» з початку квітня п.р. вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 16,5 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв на суму 8,6 млн. гривень, паливно-мастильних матеріалів на 1,5 млн. гривень, тютюнових виробів на суму 6,2 млн. гривень, спирту на 139 тис. гривень.

При проведенні заходів припинено діяльність 2 підпільних виробництв алкогольних напоїв, вилучено фальсифікованих марок акцизного податку у кількості понад 200 тис. штук, зареєстровано 18 кримінальних проваджень за фактами незаконного обігу підакцизних товарів, до адміністративної відповідальності притягнуто 84 особи.

ГУ ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операції «Акциз-2015» спрямованих на боротьбу з нелегальним виробництвом та розповсюдженням підакцизних товарів.

Слов’янська ОДПІ запрошує платників використовувати «Електронний кабінет платника податків»

Сьогодні складання податкової звітності піднесено на новий більш якісний рівень, спрямований на застосування оновлених податкових сервісів . Серед усіх електронних сервісів, безумовно, перше місце займає «Електронний кабінет платника податків», котрий забезпечує користувачам можливість подання податкової звітності в режимі реального часу, перегляд податкової звітності, доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом.

Подання звітності в електронному вигляді зумовлює зменшення кількості порушень при її складанні.

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:

- підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

- переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Розпочато передплату на офіційне видання  ДФС України – «Вісник. Право знати все про податки і збори»

Журнал Державної фіскальної служби України «Вісник. Право знати все про податки і збори» вийшов у новому форматі. Для зручності читачів було змінено структуру журналу.

Тепер журнал повністю розраховано на тих, для кого найголовніше – це прикладна інформація. На сторінках оновленого видання ви не знайдете незрозумілих репортажів, натомість підприємці будуть постійно отримувати найоперативнішу інформацію з найгарячіших питань. «Вісник» насправді стає корисним помічником для підприємців в галузях податкової та митної діяльності. І всю інформацію читач буде отримувати з перших рук.

Окрім того, змінено оформлення матеріалів: у відповідь на чисельні прохання передплатників збільшено шрифт текстів, збільшено кількість інфографіки, яка робить матеріали зручнішими для сприйняття, тощо.

Слов’янська ОДПІ повідомляє про початок передплати на журнал на 2016 рік.

Усі передплатники друкованої версії журналу  мають можливість:

  • отримувати разом з журналом – додаткові практичні посібники із серії «Професійна бібліотека бухгалтера та підприємця», підготовлені найкращими незалежними експертами України;
  • додатково безкоштовно читати ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ на сайті: visnuk.com.ua

Реєструйтесь на сайті – і ви зможете:

  • читати журнал уже в день його виходу з друку, не очікуючи на доставку друкованого видання;
  • отримати доступ до будь-яких попередніх журналів протягом всього періоду передплати (Електронний архів номерів журналу).

Вартість передплати журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» на 2016 рік –  172 грн. на місяць (4 номери журналу).    Передплатні  індекси:  22599 (укр.),  22600 (рус.).

Кошти на передплату журналу слід направляти на рахунок, відкритий філії у Дніпропетровській області для передплатників Донецької області.

Оплату за журнал можна здійснювати у будь-якому банку за наступними реквізитами:

Отримувач – філія Державного підприємства «СВЦ» у Дніпропетровській області,

Код ЄДРПОУ – 38390604,

р/р 2600702283205  в АБ «Укргазбанк» у м.Київ,  МФО 320478 .  

Відділ комунікацій Слов’янської  ОДПІ

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: