Як Слов’янський район прощається з радянським минулим

У Слов’янському районі проведено засідання районної комісії з питань виконання закону о декомунізації

IMG_0017
5 листопада в райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Засідання, за участю голови РДА Олега Власова та заступника голови РДА Олександра Рєзнікова, включало в себе розгляд двох питань, а саме стосовно реалізації положень Закону в сільських та селищних радах та надання рекомендацій щодо перейменування сіл Красноармійське та Жовтневе.

IMG_0007За словами начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Олени Міляновської, в районі 12 рад сільських рад визначилися з об’єктами, які підлягають перейменуванню.

Проте в Олександрівській сільській раді, а саме в с. Красноармійське було проведено два сходи громадян, на яких була винесена пропозиція не перейменувати село та назви вулиці Жовтнева і перевулку Жовтневий, що суперечить положенням Закону.

Аналогічна ситуація в Маяковській сільській раді, де теж вирішили не перейменувати вулиці. А в Привільській та Прелесненській сільських радах робота взагалі не проводилася, судячи з того, що комісії не було надано жодної інформації.

Читайте: У Слов’янському районі схід громадян вирішував проблему перейменування села Красноармійське

- На даний час певна робота з реалізації положень ведеться в Мирненській сільській раді, де за рішенням ради перейменовано 4 вулиці: вул. Леніна на вул. Спортивну, вул. 60 років СРСР на вул. Ніколюка, вул. Комуністичну на вул. Дачну, пров. Комуністичний на пров. Дачний. Рішенням Райгородоцькій селищній ради перейменовано 17 об’єктів в смт Райгородок, ще підлягають зміні об’єкти в с. Карпівка та смт Донецьке, - додала Олена Вікторівна.

В свою чергу голова РДА Олег Власов нагадав представникам сільських та селищних рад про те, що, згідно Закону, який треба виконувати, до 21 листопада громади мають самі визначитися з назвами. Після цієї дати повноваження з прийняття рішень по змінах переходить до районної комісії, а з 21 лютого 2016 року цим займається обласна комісія.

Читайте: В Славянске “протестировали” новые названия еще для 17 улиц, три “отдали” на рассмотрение жителей. Список предложений

На завершення засідання науковий  працівник Слов’янського краєзнавчого музею Анатолій Шамрай та краєзнавець Любов Величко надали присутнім відповідну інформацію з походження історичних назв населених пунктів та об’єктів району та рекомендації щодо організації з проведення роботи по декомунізації.

IMG_0003

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Слов’янської районної державної адміністрації

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: