З першого листопада заборонено будь-яке рибальство на зимувальних ямах. ПЕРЕЛІК зимувальних ям у водоймах Донецькій області

Осіб, які нехтуватимуть даною забороною буде притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.85 КУпАП, яка передбачає штраф від 34 до 170 гривень. Також порушнику доведеться відшкодовувати збиток за кожну незаконно виловлену рибу.

рыбалкаБагато хто з рибалок вважає, що нерестовий період є найважливішим у життєдіяльності водних біоресурсів та водних безхребетних, проте часто забувають про те, що взимку їм доводиться непереливки так як всі вони потерпають не лише від нестачі кисню, забруднення водойм, а й від температурних показників. У цей період водні жителі знаходяться наче у заціпенінні, вони стають повільні й малорухливі, наче розраховують свої сили так, аби їх вистачило на весь період зимівлі, а деякі з видів взагалі не харчуються. Вони абсолютно беззахисні.

Законом України ст. 37/1 «Про тваринний світ» передбачено опис територій, що мають особе значення для видів тварин на шляхах їх міграції, а також місць зимівлі.

Одним єдиним прихистком у цей період для них стають зимувальні ями – місця масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер. Зазвичай на ямах зосереджуються риби одного виду, що забезпечує найсприятливіші умови зимівлі. У проточних водоймах зимувальні ями знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В озерах і водосховищах вони розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

Серед переліку місць де відбувається зимівля риб у Донецькій області є такі: акваторії річок Сіверський Донець, Казенний Торець, Кривий Торець, р. Кринка, р. Вовча  та ін. (наказ Донецькрибоохорони за №20 від 26 жовтня 2015 року).

Page1

Кликнути для збільшення

Page2

Кликнути для збільшення

Page3

Кликнути для збільшення

Більш детальну інформацію про місця зимівлі можна дізнатися на офіційному сайті Донецькрибоохорона donryb.at.ua .

Сподіваємося, що ця інформація буде цінною для рибалок Донеччини та не для того аби скористатися таким становищем, а навпаки не турбувати й дозволити спокійно прожити цей важкий проте такий важливий період. Також звертаємося до орендарів водних об’єктів аби вони подбали про водних жителів у власних ставках, особливо після становлення льодового покриву й попереджали явища задухи.

Шановні рибалки! Пам’ятайте про сувору заборону на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах з 1 листопада 2015 року до 1 квітня 2016 року, а особливо про той пункт, що заборонений будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. Також пам’ятайте про адміністративну та кримінальну відповідальність за недотримання норм на правил рибальства згідно чинного законодавства.

Сектор іхтіології та регулювання рибальства Донецькрибоохорони

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: