Відділення НСПП в Донецькій області – невід’ємна і складова частина загального процесу розв’язання конфліктів між сторонами соціально-трудових відносин

Сьогодні відділення НСПП в Донецькій області виконує свої повноваження та розташовано на підконтрольній українській владі території Донецької області у м. Слов’янську

НСППУказом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98 відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» утворено Національну службу посередництва і примирення.

НСПП - постійно діючого державного органу для сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, проведення соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин, запобігання виникненню та сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та роботодавців.

Як показав час, створення Національної служби посередництва і примирення з метою реалізації Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», було вірним і далекоглядним рішенням. Це був єдиний шлях перебороти стихійні виступи та направити в правове русло протистояння між роботодавцями та трудовими колективами, спричиненого глибокими кризами в різних галузях економіки держави, що призводили до масового виникнення трудових спорів між найманими працівниками та роботодавцями підприємств або уповноваженими ними органами.

Правова необізнаність найманих працівників та невміння чи небажання роботодавців вести переговори в умовах масового безробіття, невиплати поточної заробітної плати, її низький рівень, порушення законодавства про працю та багато інших соціальних факторів призводили до виникнення акцій протестів, пікетування, страйків та проведення несанкціонованих мітингів.

Національній службі посередництва і примирення (далі – НСПП) вдалося не тільки зупинити хвилю масових протестів, але і створити умови для вирішення колективних трудових спорів. На теперішній час більшість підприємств Донеччини, де виникають розбіжності між сторонами  соціально-трудових відносин, обирають правовий шлях вирішення цих розбіжностей.

Так, працівники  КП Слов`янської міської ради «Словміськводоканал» у через невиплату поточної заробітної плати, виникнення заборгованості із заробітної плати, введення скороченого часу та невидачі молока та спецодягу, ініціювали виникнення колективного трудового спору.

Фахівцями Відділення було організовано проведення примирної комісії, зустрічей з в.о Слов’янського міського голови, заступником голови Донецької облдержадміністрації, Слов’янським депутатським корпусом по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на КП Слов`янської міської ради «Словміськводоканал». Залучення фахівців Відділення до вирішення проблемних питань колективного трудового спору дозволило погасити заборгованість із заробітної плати та стабілізувати роботу колективу підприємства.

Сьогодні відділення НСПП в Донецькій області виконує свої повноваження та розташовано на підконтрольній українській владі території Донецької області у м. Слов’янську за адресою:  84122, м. Слов’янськ, вул. Чубаря, 4, е-mail: aktsar2010@gmail.com.

ГРАФІК

проведення прямої телефонної лінії  у відділенні Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області з питань «Врегулювання соціально-трудових конфліктів на підприємствах міст і районів області»

на листопад 2015 року

 

Прізвище, ім’я,по батьковіЗаймана посадаДата проведення№ телефонуЧас проведення
Хімчак Артур Борисовичначальник Відділення11.11.2015р.(06262) 2-59-99з 10-00 до 13-00
Хімчак Артур Борисовичначальник Відділення25.11.2015р.(06262) 2-59-99з 10-00 до 13-00

 

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: