Не було би щастя: у селі Богородичне ЮНІСЕФ ремонтує школу, що прийняла 168 дітей із зони АТО

богородичное 14
богородичное 2«Не було би щастя, так нещастя допомогло» - кажуть в народі. Так сталося і зі школою імені Родіона Малиновського, що в селі Богородичне Слов
янського району.

Навчальний заклад був побудований ще в 1964 році. За весь цей час капітального ремонту будівля жодного разу не бачила. У школі протікав дах, постійно було холодно, каналізація стояла забитою понад 30 років.  Дітям ніде було займатися фізичною культурою, адже спортзал був у дуже занедбаному стані.

Невідомо, чи звернули б увагу на сільську школу, де навчалося 50 дітей, міжнародні спонсори, як би не події минулого року.

З 1 вересня 2014 до школи села Богородичне пішло ще 168 школярів – дітей із сімей вимушених переселенців.

- Ще на перших батьківських зборах у минулому році виникло питання: «Як допомогти школі?». Одразу була створена ініціативна група, до якої увійшли члени педколективу та представники сільської ради. Вони звернулися до Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ», і нашій школі допомогли, - згадує директор школи Раїса Лещенко.

богородичное 1

Так, Богородичанська школа увійшла до дев’ятки першочергових об’єктів програми ЮНІСЕФ.

Була розроблена проектно-кошторисна документація, проведений тендер, а 10 вересня 2015 року у навчальному закладі, що прихистив більше півтори сотні дітей із зони АТО, почалися будівельні роботи.

богородичное 7

На сьогодні, розповідає менеджер проекту Юрій Родіонов, основні роботи вже виконані:

- Основний упор робився на 3 обєкти: спортивний зал, водомережа та каналізація і дах.

Загалом роботи розраховані на 2 місяці, тобто до 10 листопада, і ми вкладаємося в поставлені терміни.

Вже завершена крівля даху. Підходять до фінішу штукатурно-малярні роботи у спортзалі і там вже є опалення. Прочищено каналізацію, відновлено водомережу, зараз встановлюється сантехніка.

богородичное 13богородичное 12

богородичное 10
Зараз Раїса Павлівна не втомлюється дякувати іноземцям, що прийшли на допомогу, і, в першу чергу, інженерам проекту, що так швидко та вдало скоординували роботу підрядної організації:

- Раніше я намагалася якнайшвидше пробігти поміж людей, бо були питання «Ну коли вже щось буде робитися?». Зараз навіть незвично – самі батьки підходять і дякують, всі вже бачать, що в школі нарешті стало тепло. Велике спасибі тим, хто звернув на наші проблеми увагу.

богородичное 17

Окрім допомоги з ремонтом, ЮНІСЕФ та міжнародна організація «Save the children» неодноразово допомагали навчальному закладу з книжками для позакласного читання, канцелярськими приладами та розвиваючими конструкторами.

Також «Діловий Слов’янськ» став свідком того, як до школи села Богородичне фонд ЮНІСЕФ доставив меблі для двох класів: 60 антисколіозних стільців та 30 парт.  Також у школі з'вилися нові класні дошки, столи та стільці для вчителів.

богородичное 23 богородичное 24 богородичное 25

Окрім міжнародних спонсорів, розповідає педагог-організатор Богородичанської школи Світлана, неабияку допомогу надав і відділ освіти Слов’янської районної державної адміністрації.

Так, рік тому, коли школа ледве справлялася з розміщенням нових учнів, РДА виділила додаткові підручники та транспорт.

Зараз велика кількість вимушених переселенців живуть у жіночому монастирі в Богородичному або на туристичних базах під Святогірськом. Тому дітей вранці шкільний автобус відвозить на заняття, а після – розвозить по  віднедавна нових домівках.

богородичное 3

Зараз всі жителі села Богородичне, педагогічний колектив школи та сільська рада сподіваються ще на один проект. В планах школи заміна вікон у навчальному закладі, для чого всі вони активно працюють над ініціативою «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

- Такі проекти, - підсумовує директор школи Раїса Павлівна, - вікно у життя по-європейськи. Школа повинна бути центром уваги не тільки школярів, а й усієї громади.

богородичное 4 богородичное 5 богородичное 6 богородичное 7 богородичное 8Зараз у спортивному залі Богородичанської школи завершуються ремонтні роботи

богородичное 26 богородичное 31
богородичное 27 богородичное 28 богородичное 29 богородичное 30
Так школа виглядала до початку ремонтних робіт

богородичное 20 богородичное 21У такому міні-залі проходили заняття фізкультури останні 8 років

богородичное 16 богородичное 18 богородичное 19

Катерина Колмикова, фото автора

Деловой Славянск

________________________
Материал публикуется в рамках Программы поддержки журналистов из Донецкой и Луганской областей, которая реализуется Общественной организацией "Інтерньюз-Україна" в сотрудничестве с Объединением украинцев в Польше, а также при содействии Польско-Канадской программы поддержки демократии, софинансируемой программой польского сотрудничества в пользу развития Министерства иностранных дел Республики Польша и Министерства иностранных дел, торговли и развития Канады (DFATD).

12
0

Эта запись была размещена в рубрики: