У Слов’янському районі відбулася презентація творчості поета Донеччини – Миколи Джміля

библиотека Былбасовка

Напередодні свята – Дня захисника України та дня українського козацтва в рамках циклу заходів «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків» на базі міських бібліотек для дітей та дорослих смт Билбасівка відбулася презентація творчості поета Донеччини – Миколи  Джміля та його книги «Коло».

На зустріч-презентацію були запрошені користувачі бібліотек та мешканці смт Билбасівка, учні 7-9-х класів та вчителі Билбасівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, завідувачі бібліотек для дітей та дорослих смт Билбасівка, Черкаське, сіл Мирне, Новомиколаївка, Майдан, Прелесне, Троїцьке, Красноармійське, Привілля.

Микола Джміль (справжнє ім’я Микола Сергієнко) народився в селі Отрадівка Артемівського району на Донеччині. Пробувати перо в поезії почав ще у юному віці, але друкуватись – зовсім нещодавно. Його перша книга «Долоні сонця» з’явилася в 2005 році, яка об’єднала в себе збірки поезій «Любов до рідної землі», «Духовний заповіт», «Жаринки сонця», «Любов – гармонія життя». Згодом вийшла його друга книга – «Джерело Істини» в 2008 році, яку наповнили збірки поезій «Урок історії», «Останній самурай», «Сон наяву»,«Живі  зерна», «Воскресіння».

І от автор представив третю книгу, яка має назву «Коло». Коло – одне із імен нашого Світила. Зимове Сонце далекі пращури називали – Коло. Звідси маємо походження таких слів як холод, холода, Коляда. Тепер зрозуміло, чому така назва яскрава, колоритна, сонячна… Хоча спочатку у  поета була задумка  назвати цю книгу «Ми – Коло».

VLUU L100  / Samsung L100

Сама книга вийшла в дуже складний час, коли йде війна на сході України. І насамперед цю книгу автор присвятив героям України, а також всім людям, як казав Тарас Шевченко, - «І мертвим, і живим, і ненародженим» в прямому і переносному значенні, з вірою у їх духовнє народження чи воскресіння.

Книга вміщує в себе п’ять основних розділів, нових збірок. Це «Прометей, «Сонячна колиска», «Білий Янгол», «Гілочка цвіту», «Ярило». В шостий, додатковий розділ «Меч  Орея»  увійшли  уривки  з  ще  з невиданої великої, монументальної, історичної поеми «Аттіла», та декілька творів раніш виданих, яків же стали бестселерами. Це «Духовний заповіт батька нашого Тараса», «Молитва», «Рідна мова», «Хто є Бог?» та інші.

Усі твори Миколи Джмеля, незважаючи на різноплановість і, певною мірою, політизованість, мають одну визначну рису – духовність. Безмірна, всеосяжна Любов пронизує всю його творчість. Любов до Батьківщини, Любов  до  Матінки-Природи, Любов до всіх людей землі – ось що червоною ниткою пов’язує всі його твори.

Діти та присутні в залі уважно, з відкритою душею та чистим серцем, слухали, як емоційно читав Микола Олександрович свої вірші та поеми; відповідали на поставлені паном Миколою запитання, робили висновки із почутого, самі ставили  запитання – так швидко і непомітно пролетів час  зустрічі. Прощаючись, Микола Джміль подякував шанувальникам поетичного слова за їх прихильність та уважність, а всі відвідувачі, в свою чергу, подякували  поетові за цікаво проведений із користю час та висловили  взаємне побажання подальших  зустрічей.

Після закінчення презентації кожен бажаючий зміг придбати в свою домашню бібліотеку збірник поета, а сам автор подарував школярам та бібліотекам свої книги з побажанням, щоб ми читали і усвідомлювали, Ми – Коло, Ми – Діти Сонця, Ми – діти батька Сонця та матінки Землі, - і змінювали себе, змінювали весь Світ і тільки на краще!

VLUU L100  / Samsung L100
VLUU L100  / Samsung L100 VLUU L100  / Samsung L100

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Слов’янської районної державної адміністрації

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: