Новости Славянской налоговой: последствия зарплаты в конвертах, если поломался РРО, новая форма квитанции

рро2Відповідальність ФОП - платника єдиного податку за не подання заяви щодо внесення змін  відносно місця провадження господарської діяльності

Слов’янська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. 298.3.1 Податкового кодексу України (далі – ПК) суб’єкти господарювання подають заяву з відповідними відомостями, зокрема у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання; зміни місця провадження господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПК).

Також слід враховувати, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 ПК для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ПК).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни. (п. 298.6 ПК).

У разі зміни відомостей, передбачених п.п. 1 - 5 п. 299.7 ПК, вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви (п. 299.8 ПК).

Форма та порядок подання заяви встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику (п. 298.7 ПК).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПК за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ПК).

ПК не передбачена відповідальність за неподання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни місця провадження господарської діяльності.

Водночас у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої — третьої груп вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р. XIV ПК, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої — третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ПК).

Окрім того, якщо зміна місця провадження господарської діяльності призводить до збільшення розміру ставки єдиного податку, зокрема у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради, то до платника, яким не подано заяву про зміну місця провадження діяльності, застосовується відповідальність, передбачена п. 122.1 ПК.

Дізнайтесь, що ви втрачаєте працюючи нелегально або отримуючи заробітну плату в «конвертах»

Заробітна плата – це невід’ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією. Від її розміру залежить розмір податку на доходи фізичних осіб – одного з основних джерел наповнення місцевих бюджетів.

На жаль, такі негативні явища, як використання роботи незареєстрованих найманих робітників, виплата заробітної плати в «конвертах» або в розмірі, нижче за законодавчо встановлений мінімум, залишаються актуальними, оскільки від «тіньових» розрахунків втрачає бюджет, а через непоінформованість і низький рівень свідомості дорогою ціною платять і самі наймані робітники.

Перш за все, вони позбавляються соціальної захищеності у разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності і пологів. Також не проводяться страхові виплати у разі настання нещасного випадку на виробництві, нелегальні працівники не отримують в повному об’ємі допомоги по безробіттю у разі скорочення, вони беззахисні перед працедавцем – у разі конфлікту або травматизму, у них немає доказів того, що вони дійсно працювали на цьому підприємстві або у цього приватного підприємця.

Крім того, таким працівникам не нараховується трудовий стаж, з їх заробітної плати не відраховуються пенсійні внески, які в майбутньому негативно позначаться на розмірі трудової пенсії, їм складно отримати банківський кредит.

Отже, варто вже зараз відстоювати свої конституцiйні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин.

Відділ   комунікацій Слов'янської  ОДПІ

Визначена нова форма Квитанції про прийняття податків і зборів від фізичних осіб

Наказом  Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року  №714 затверджено нову форму Квитанції про прийняття податків і зборів.

Нагадуємо, що  фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені Податковим кодексом України, через установи банків та поштові відділення (п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу).

У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за Квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлена наказом Мінфіну №714.

За допомогою таких Квитанцій  через каси сільських (селищних) рад фізичні особи  можуть сплачувати, наприклад, податок на нерухоме майно,  плату за землю,  транспортний податок.

Наказ № 714 набрав чинності 25 вересня поточного року.

Відділ   комунікацій Слов'янської  ОДПІ

З 1 вересня для підприємців на загальній системі оподаткування змінено розмір мінімального та максимального єдиного внеску

Слов’янська ОДПІ повідомляє, що у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року змінился максимальний та мінімальний розмір ЄСВ для фізичних осіб підприємців на загальній системі оподаткування.

Відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄВ.

Тому, максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 01.01.2015 р по 31.08.2015 р. становить 20706,00 грн (1218,00 грн х 17), із 01.09.2015 р. — 23426,00 грн (1378,00 грн х 17).

Мінімальний страховий внесок, згідно з нормами Закону № 3464, - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Виходячи з наведеного, розмір мінімального страхового внеску для ФОП й осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, із 01.01.2015 р. по 31.08.2015 р. становить 422,65 грн (1218,00 грн х 34,7 %), із 01.09.2015 — 478,17 грн (1378,00 грн х 34,7%).

Нагадуємо: виходячи із норм ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» починаючи з 01.01.2015 р., якщо фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не отримував доходів (прибутків) у звітному році чи окремому місяці звітного року, він може не визначати бази ЄСВ, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника.

ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Детальніше з інформацією щодо роботи  сервісу можна ознайомитися за посиланням https://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Вийшов з ладу РРО - повідомте податкову

Слов’янська ОДПІ нагадує. У разі виявлення несправностей реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю, суб’єкт господарювання має повідомити про це центр сервісного обслуговування протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження. Повідомлення в довільній формі надсилається письмово або засобами електронного зв’язку. Також протягом двох робочих днів необхідно повідомити контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків (ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Нормами Закону №265 не передбачено відповідальності до суб`єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей реєстраторів розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю.

При цьому, за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових  операцій   застосовуються  фінансові  санкції  передбачені  п.1 ст. 17 Закону №265.

Позицію ДФС України з даного питання викладено в Загальнодоступному  інформаційно-довідниковому  ресурсі (ЗІР).

Відділ   комунікацій Слов'янської  ОДПІ

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: