Вниманию предпринимателей: новости от налоговой инспекции Славянска

налоговая2Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ

Слов’янська ОДПІ нагадує. Відповідно до п. 6 Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 (далі - Порядок), сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Перелік кодів видів сплати (які вказуються в полі «Призначення платежу») розрахункового документа наведено в додатку до Порядку (п. 10 Порядку).

У разі виникнення будь-яких питань за довідковою інформацією слід звернутися до територіального органу ДФС за місцем реєстрації.

Змінено порядок надання узагальнюючих письмових податкових консультацій

 Cлов’янська ОДПІ повідомляє, що Законом України від 17 липня 2015 року №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон №655), який набрав чинності з 01.09.2015, змінено, зокрема, порядок надання контролюючими органами узагальнюючих письмових податкових консультацій

Законом №655 змінено визначення узагальнюючої письмової податкової консультації.

Відповідно до пункту 14.1.173 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у редакції Закону №655 узагальнюючі письмові податкові консультації – це оприлюднення позиції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, що склалася за результатами узагальнення податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків.

Узагальнюючі письмові податкові консультації надаються виключно центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України протягом 5 календарних днів (пункт 52.6 статті 52 Кодексу).

Внесено зміни щодо порядку обліку нерезидентів

 Слов’янська ОДПІ повідомляє, що з 1 вересня 2015 року набув чинності Закон України, від 17.07.2015  № 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків", яким  передбачені доповнення до пункту 64.5 статті 64  Податкового кодексу України стосовно порядку обліку нерезидентів, а саме:

нерезидент ставиться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об'єкту у разі отримання іноземною компанією або організацією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, що підлягають оподаткуванню, якщо спосіб і цілі отримання цього майна не вимагають створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні.

Такий нерезидент береться на облік у контролюючому органі по місцезнаходженню відповідного об'єкту після представлення певного переліку документів :

- заяви за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізовує державну фінансову політику;

- копії витягу з торгового, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації і легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачене міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, яке супроводжується нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;

- нотаріально засвідченої копії правовстановлювальних документів, якими підтверджується право власності на нерухомість або право власності чи користування земельною ділянкою, виданих та зареєстрованих на ім'я нерезидента уповноваженими органами України;

- дані про представника платника податку.

Набрали чинності нові правила митного оформлення товарів

 Кабінет Міністрів України постановою  від 16 вересня 2015 р. N 724 запровадив  митне  оформлення товарів на підставі єдиних орієнтовних показників митної вартості.

Ці показники будуть використовуватися у системі управління ризиками під час митного оформлення товарів,  які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту.

Державна фіскальна служба має  визначити перелік товарів, які підлягають оформленню з урахуванням таких показників, та сформувати  орієнтовні показники митної вартості товарів.

Перегляд та коригування орієнтовних показників митної вартості товарів здійснюватимуться щомісячно.

Постанова № 724 набрала чинності 23.09.2015 року.

 Відділ   комунікацій Слов'янської  ОДПІ

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: