Бібліотеки Слов’янського району долучилися до відзначення Днів європейської спадщини

библиотека Былбасовка

В ці дні для населення  Слов’янського району різних вікових та соціальних категорій бібліотеками районної централізованої бібліотечної системи проводились різноманітні заходи.

Так, книжкові виставки, експозиції книг, літературні тематичні викладки «Письменники Європейського Союзу», «Шедеври європейської літератури», «Пам’ятки архітектурної спадщини», «Я у Європі», «Україна – серце Європи», «Європейський шлях України», «Європа – наш спільний дім», «Свята та традиції народів Європи» знайомили присутніх з літературою про національні, духовні, культурні надбання європейських народів, з книжковими виданнями про різні країни Європи, приналежність нашої держави до європейської сім’ї.

Бесіди, літературні години, бібліографічні огляди та перегляди літератури «Що я знаю про культуру ЄС», «Україна – держава  європейська», «Україна-ЄС – мандруємо лабіринтами» протягом трьох насичених Днів європейської спадщини пройшли для користувачів різних вікових категорій в селищних та сільських бібліотеках району, де підлітки та учнівська молодь мала змогу ознайомитися з літературою, присвяченою політиці, економіці та культурі країн України та Європи.

Цікаво та змістовно пройшла гра-подорож «Мандруємо країнами Європи» для присутніх користувачів в бібліотеках сіл Сидорово, Маяки, Прелесне, Рай-Олександрівка, Красноармійське, Андріївка, Сергіївка, Дмитрівка, Долина, де відвідувачі віртуально мандрували з однієї країни в другу: Німеччина, Франція, Італія, Польща, Україна. А в ході заходу відвідувачі дізнались про історію Прапора та Герба тієї чи іншої країни, Гімн та державну мову, культуру та звичаї цих країн.  Огляд літератури за темою спонукав читачів взяти книги для подальшого вивчення культурної спадщини  Європи.

А знаючи скільки цікавого, чудового і особливого є в кожній європейській країні, людина починає розуміти, що ця спадщина повинна берегтися та примножуватися. Так, мандрівка у просторі і часі по Європі «Мандруємо світом» відбулася у бібліотеках для дітей та дорослих смт Билбасівка, Райгородок та Черкаське. Користувачі брали активну участь у вікторині «Знаю все про європейську спадщину…», де на географічну тематику подавався інформаційний матеріал про найдовшу річку у світі – Волга, найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерлу, найкоротшу в світі річку – Аріль, також присутні дізналися, що Європейськими столицями культури у 2012 році стали португальське місто Гімараєш і словенське місто Марібор, в 2013 році – французьке місто Марсель і словацьке  місто Косіче, в 2014 році – латвійська Рига та шведське містечко Умео, а в 2015 році – бельгійське містечко Монс отримало своє місце на культурній мапі Європи.

Конкурс дитячої творчості «Україна і Європа очима дітей» для дітей та юнацтва пройшов в усіх бібліотеках району, де присутні проявили фантазію щодо своєї присутності в  різнобарвній мозаїці європейських культур.

Під час проведення усіх заходів бібліотекарями розповсюджувалися інформаційні матеріали – невеличкі плакати та буклети з відомостями про Європейський Союз та Дні Європейської  спадщини.

IMAG1239-1 IMG_0159 IMG_0160 SAM_1601

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Слов’янської районної державної адміністрації

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: