Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав Слов’янськ: Я схиляю свою голову перед вами за вашу мужність

4.724 вересня, на завершення свого Архіпастирського візиту до єпархій Донеччини, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав Слов’янськ.

Після святкової Літургії в Свято-Успенській Святогірській Лаврі, Його Блаженство побував у скитах обителі – на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських та Всіхсвятському. Пізніше Предстоятель УПЦ помолився у древньому храмі свт. Миколая на скелі над Сіверським Донцем та спустився в печеру, в якій подвизався прп. Іоанн Святогірський. Про це повідомляє сайт church.ua.

Наприкінці свого візиту Його Блаженство відвідав кафедральний собор Слов’янська на честь св. Олександра Невського. Біля врат храму Предстоятеля зустрічали митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан, архієреї з Донецької області, благочинний Олександро-Невського округу протоієрей Миколай Фоменко та духовенство Горлівської єпархії.

У своєму слові до численних вірян, які прийшли цього дня до храму, Блаженніший владика відзначив мужність жителів Донбасу, яким довелося перенести великі випробування війною.

Архіпастир зазначив, що «коли людина з терпінням переживає скорботи та випробування, вона наближається до Бога. Тоді людина починає усвідомлювати, що єдиним помічником для неї в складних обставинах є Господь».

«Я схиляю свою главу перед вами, дорогі владики, отці, брати і сестри. Ви мужньо перенесли все, що Бог попустив вам. Ви зберегли в собі любов до Бога та один до одного, і навіть любов до ворогів», – сказав Предстоятель.

«Найвищого ступеню духовного розвитку людина досягає, коли прощає своїх ворогів, – зазначив Блаженніший владика. – Господь сказав – любіть ворогів ваших. І якщо ми виконуємо цю заповідь, ми стаємо учнями Христовими».

Його Блаженство висловив особливу вдячність митрополиту Горлівському і Слов’янському Митрофану за його труди в єпархії у часи війни.

«Вам Бог послав складне випробування, і Ви його винесли з гідністю. Ви для нас є одним із прикладів мужності і вірності Богу і Святій Його Церкві. Нехай Господь береже Вас і всю Вашу паству».

4.1 4.2 4.3 4.4 4.5

3
1

Эта запись была размещена в рубрики: