Скоро предпринимателям Славянска станет легче жить

предпрНезабаром наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України,які суттєво зменшать податковий тиск на платників податків

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податків на те, що з 1 вересня 2015 року набирають чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 17.07.2015 №655 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Вказаним законом  передбачається наступне:

1) підвищено вартісну межу для основних засобів з 2 500 до 6 000 грн.

2) До повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (Міністерство Фінансів України) віднесено проведення періодичного узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань.

3) Податкові консультації, крім узагальнюючих, надаються:

-  в усній формі - контролюючими органами;

- у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

При цьому надані консультації підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

4) Уточнено умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок. Передбачено, що за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

5) Заборонено контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60Податкового кодексу України

6) Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені Податковим кодексом України, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Втім, у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору зазначена норма не застосовується.

7) Податкові декларації з 1 вересня поштою треба надсилати на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ПКУ ( до цього часу декларації надсилались за 10 днів до закінчення граничного строку).

8) Також з 1 вересня подаватиме доповнення до декларації в електронній формі платник, для якого Податковим кодексом України встановлено обов’язок подання звітності в електронній формі, і який вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання та надає разом з податковою декларацію доповнення довільної форми з поясненням мотивів подання доповнення. До цього вимоги щодо надсилання електронного доповнення до декларації не було.

Закон №655 можна переглянути за посиланням: https://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/655-19.

Відділ комунікацій Слов’янської  ОДПІ

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: