Школи Слов`янського району готові до нового навчального року

П¦дл¦снийЗаклади освіти Слов`янського району переважно готові до початку нового навчального року, а характерною особливістю є те, що у районних школах продовжать навчання понад 200 дітей вимушених переселенців.

Прогнозований набір до перших класів складає 303 дитини, а до десятих 115. Зберігається тенденція до поступового, хоч і незначного, збільшення шкільних контингентів.

Як повідомив начальник відділу освіти Юрій Підлісний, з метою забезпечення організованого початку навчального року, безперебійної роботи у осінньо-зимовий період колективами освітніх закладів, органами місцевого самоврядування, райдержадміністрацією проводиться робота з підготовки матеріально – технічної бази, будівель та споруд навчальних закладів.

- На проведення робіт з підготовки до нового навчального року було спрямовано близько 60 тис. грн., - зазначив Юрій Іванович. - Ця сума є недостатньою для повного задоволення потреб шкіл у поточних ремонтних роботах, але слід зазначити, що на сьогоднішній день стан надходжень до районного бюджету не дозволяє здійснити навіть такі видатки.

Вирішальну роль у підготовці закладів зіграла батьківська фінансова допомога та особиста трудова участь у проведенні ремонтних робіт. Загалом у школах району були виконані поточні ремонтні роботи на суму близько 125 тис. грн. За батьківські кошти була придбана фарба, штукатурні матеріали, лінолеум тощо.

- Відділом освіти було сформовано пропозиції щодо додаткового фінансування загальноосвітніх шкіл з метою ремонту покрівлі Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. та гаражного приміщення Райгородоцької ЗОШ І-ІІІ ст.; придбання будівельних матеріалів для ремонту будівель Билбасівських ЗОШ І-ІІІ ст. та І-ІІ ст. та заміни там твердопаливних котлів, а також у Дмитрівській ЗОШ І-ІІІ ст., Сидорівській ЗОШ І-ІІ ст.; придбання обладнання для харчоблоків Богородичанської ЗОШ І-ІІ ст. та Прелеснянської ЗОШ І-ІІІ ст.; ремонту шкільних автобусів Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. та Райгородоцької ЗОШ І-ІІІ ст. Проведення вказаних робіт є необхідною передумовою функціонування шкіл району у новому навчальному році, - продовжує начальник відділу освіти.

Наявність кваліфікованих педагогічних кадрів та забезпеченість навчальною літературою також є необхідними передумовами для успішного навчального процесу. Добір і розстановка педагогічних кадрів у школах району будуть завершені до 01.09.2015. Забезпеченість кадрами на сьогоднішній день складає 92% від потреби.

На серпневу сесію Слов’янської районної ради винесено питання про здійснення видатків на часткову оплату вартості підручників за новими навчальними програмами. На 1 вересня очікується повне забезпечення шкіл навчальною літературою.

- Підводячи підсумок, слід констатувати, що незважаючи на проблеми фінансового характеру, заходи з підготовки шкіл до нового навчального року здійснюються колективами шкіл на достатньому організаційному рівні і дозволять у звичному режимі розпочати навчальний рік,  - підкреслив Юрій Підлісний.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Слов’янської районної державної адміністрації

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: