Предпринимателям Славянска: Актуально про регистраторы расчетных операций (РРО)

рро2В умовах сьогодення чимало питань виникає щодо нововведень застосування РРО. Враховуючи численні питання громадськості щодо роз’яснень податкового законодавства з цієї теми,  Слов’янська ОДПІ інформує платників податків, яким обов’язково необхідно застосувати РРО і тих, яким, дозволено не запроваджувати реєстратори 

     Зокрема, фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО. Зазначені зміни для платників єдиного податку третьої групи вступають в силу з 1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року. Це не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та  продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також «спрощенців» першої групи.

    Так, з 01.01.2015, згідно з пунктом 2 статті 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання при продажі товарів у мережі Інтернет, у тому числі фізичні особи-підприємці платники єдиного податку 2 та 3 груп повинні застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.

    Крім того, внесено зміни щодо обов’язкового застосування РРО підприємствами, які надають послуги широкому колу споживачів: перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо, що також сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.

    РРО мають застосовуватись при здійсненні операцій з купівлі - продажу іноземної валюти, а також операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням ПТКС.

    Саме такі новації передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

  Інформаційно – комунікаційний відділ Слов’янської ОДПІ  

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: