Легальная зарплата – норма жизни

легальнаяПроблема виплати зарплати в «конвертах» і неоформлених працівників все ще залишається не вирішеною остаточно. Статистика свідчить, що об'єм надходжень з податку на доходи є значним вкладом до місцевих бюджетів, тому реалізація завдань по виконанню соціально економічних програм безпосередньо пов'язана з виплатою легальної заробітної плати.

Виплати «в конвертах» є однією з ланок ланцюга тіньової економіки. Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості, не лише в тому, що бюджет не отримує кошти. Використання найманої праці без оформлення трудових стосунків містить в собі багато негативних моментів, які істотно впливають на майбутнє громадян. Так, погоджуючись на нелегальну працю найманий працівник власноручно позбавляє себе права на зарахування періоду роботи в страховий стаж, згідно з яким обчислюються: пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, лікарняні листи і тому подібне.

Слов’янська ОДПІ в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права. Відповідно до статті 16 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Вам надано право отримувати від страхувальника (роботодавця) підтвердження про сплату страхових внесків, а також вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку. Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму

Інформаційно – комунікаційний відділ Слов'янської ОДПІ

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: